Altınkum Plajları – Altınkum Sahili’nde Bulunan Plajlar

Altınkum Plajı: Altınkum Sahili Plajları

Çeşme Altınkum Plajı, Türkiye’nin en önemli yaz turizmi merkezlerinden birisi olan Çeşme’nin en popüler plajlarından bir tanesi. Üç tarafı denizlere çevrili bir yarımadada kurulu olan Çeşme’nin güneybatısında bulunan Altınkum plajı, ismini altın sarısı ve ince taneli kumundan almaktadır.

Yavaş yavaş derinleşen denizi, her zaman soğuk olan suyuyla plaj, bunaltıcı ve sıcak günlerde kurtarıcınız olacak. Masmavi renge sahip denizin suyu, yazın en sıcak günlerinde bile oldukça soğuktur.

En İyi Altınkum Sahili Plajları

Turkuaz rengi tertemiz deniz ve altın gibi parlak kumuyla her sene on binlerce gezgini ağırlayan Altınkum, çevresinde bulunan imkanlar sebebiyle yaz aylarının bunaltıcı sıcağından kaçabileceğiniz bir yerdir. Altınkum Sahili’nde bulunan plajları sizler için listeledik.

Altınkum Halk Plajı

Anltınkum Plajları: Altınkum Halk Plajı
Cristian Serraglio

Altınkum Sahili’nde birçok Beach club ve kamping mantığında hizmet veren işletmeler bulunmaktadır. Jandarma noktasının yanında olan bölüm ise Altınkum Halk Plajı olarak geçmektedir.

Herhangi bir giriş ücreti ödemeden girebilirsiniz. Burada şemsiye ya da şezlong kullanmadığınız takdirde ücretsiz kullanabilirsiniz. Tuvalet, soyunma kabini ve duş gibi olanaklar olmadığından dolayı çevrede bulunan işletmeleri kullanabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Fly-Inn Beach Club

Altınkum Plajları: Fly-Inn Beach Club
https://www.flyinnbeach.com/

Çeşme’nin en güzel sahillerinden birisi olan Altıkum’da yer alan Fly-Inn Beach Club, aynı zamanda Çeşme’nin en büyük beach’lerinden birisi olma özelliğini taşımaktadır. Geniş bir mekana yayılmış olduğundan dolayı kimse kimseyi rahatsız etmemektedir.

Dilerseniz kumluk alanda, dilerseniz denizin üzerinde bulunan iskelede, dilerseniz de çimenlerde güneşlenebilirsiniz. Gün boyu süren müzik ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Happy hour partilerinde eğlencenin dozunu katlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Çeşme'nin En İyi Beach'leri - Çeşme'de Hangi Beachlere Gidilir?

Su sporları yapabilmeniz için elverişli ortamlar, dünya mutfağından lezzetlerin sunulduğu restoran konuklarını etkilemeyi başarabilmektedir. Ücretli bir plaj olduğundan dolayı giriş ücreti vardır. Giriş ücretine plaj havlusu, şezlong, soyunma kabini, şemsiye ve tuvalet dahildir.

İletişim: +902327222298

Haritada görüntüle

Fun Beach Club

Altınkum Plajları: Fun Beach Club
https://www.instagram.com/funbeachclub/

Altınkum Sahili’nde bulunan Fun Beach Club, Çeşme’nin klasikleşmiş mekanlarından birisi. Diğer plajlarda olduğu gibi buranında denizi kumluk, dalgasız ve soğuk. Sakin ve huzurlu bir şekilde deniz tatili yapmak istiyorsanız tercih edebilirsiniz.

İletişim: +902327221095

Haritada görüntüle

Esnaf On The Beach

Altımkum’da bulunan Esnaf On The Beach, bölgenin en popüler plajlarından bir tanesi. Belirli saat aralıklarında beach club, beach partiler ve meyhane olarak hizmet vermektedir. İki ayrı restoran ve iki farklı menü bulunmaktadır.

İletişim: +902127770099

Haritada görüntüle

Çeşme Altınkum Plajı’na Nasıl Gidilir?

Çeşme ilçe merkezine on km uzaklıkta olan Altınkum Sahili, Çiftlikköy’e beş km, Alaçatı’ya on sekiz km, İzmir’e doksan beş km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkezden arabayla gelmek isteyenler aşağıdaki rotayı takip edebilir.

Çeşme Marina Kavşağı’nı geçtikten sonra Çeşme Limanı’nın yanında bulunan sahil yolunu kullanın. Çiftlikköy’ü geçtikten sonra ikiye ayrılan çatallı bir kavşakla karşılaşacaksınız. Çatalın sol tarafını kullanarak Altınkum Sahili’ne ulaşabilirsiniz.

Toplu ulaşımla ulaşmak isterseniz eğer Çeşme Otogar’dan yaz boyunca otuz dakikada bir hareket eden dolmuşlar bulunmaktadır. Bu dolmuşları kullanabilirsiniz. Dönüş saati kalabalık olabileceğinden dolayı dönüş saatini ayarlamanızda fayda var.

Altınkum Plajı Nerededir?

İzmir’in en güzel ilçelerinden olan Çeşme’de bulunmaktadır.

Alaçatı Altınkum plajı arası kaç km?

Alaçatı ve Altınkum plajının arası 18 kilometredir.

Similar Posts