Ankara Piknik Alanları – Mangal Yapılacak Piknik Yerleri

Ankara piknik alanları, Ankara’da deniz olmamasından hoşnut olanlar, doğayla içe içe zaman geçirip haftanın yorgunluğunu atmak isteyenler için biçilmiş bir kaftan. Ailecek zaman geçirebileceğiniz, mangal yapabileceğiniz piknik yerleri arıyorsanız okumaya devam edin.

Şehir kalabalığından kaçarak, yeşil bir ortam içerisinde huzurlu, sessiz ve eğlenceli bir gün geçirmek istiyorsanız eğer piknik yapılacak yerlere gidebilir, mangal yapabilir, ailecek oyunlar oynayabilirsiniz. “Ankara’da nerede piknik yapılır?” sorusunun yanıtı için içeriği sonuna kadar okumalısınız.

En İyi Ankara Piknik Yerleri

Ankara’da piknik yapılacak yerler çoğunlukla göl kenarı, mesire alanı, parktan oluşmaktadır. Ankara’da mangal yakılacak yerler arıyorsanız eğer ateş yakmaya izin verilen piknik yerlerine gitmelisiniz.

Yeşildere Mesire Alanı

Ankara Piknik Alanları - Yeşildere Mesire Alanı

Doğa içerisinde olmayı sevenler için Sincan’da bulunan Yeşildere Mesire Alanı, harika bir ortam sunuyor. Bolca yeşillik içeren, lavabo, mescit ve su gibi imkanları olan bir piknik yeri isteyenler için oldukça uygun.

Mangal yaparken eksik bir malzemeniz olduğu zaman piknik yeri içerisinde bulunan marketten ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Bu muhteşem yerde sevdiklerinizle birlikte keyifli bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

İletişim: 0532 227 87 46

Haritada görüntüle

Çınaraltı Piknik Alanı

Ankara Piknik Alanları - Çınaraltı Piknik Alanları
Gökhan Şahin

Alacaatlı piknik alanları arasında bulunan Çınaraltı Piknik Alanı, kamp severler için tüm olanakları sunuyor. Kablosuz internet erişimi, kesintisiz su imkanı, ücretsiz otoparkı, kamelya, elektrik ve doğal ortamıyla kamp severlerin en çok tercih ettiği yerlerden birisidir.

Binicilik için getirilen atlar, semaver çay hizmeti gibi farklı hizmetlerin bulunduğu Çınaraltı Piknik Alanı, doğal ortam içerisinde sabahtan akşama kadar piknik yapmak isteyenlerin tercih etmesi gereken bir yer.

İletişim: 0 (312) 238 17 72

Haritada görüntüle

Mogan Gölü

Ankara Piknik Alanları - Mogan Gölü
Oğuz Koçar

Ankara’da doğayla iç içe zaman geçirmeyi sevenlerin buluşma noktası durumunda olan Mogan Gölü, Gölbaşı olarak da bilinmektedir. Göl çerisinde bulunan yüz altmış kuş türünün cıvıltısı eşliğinde muhteşem bir piknik yapabilirsiniz.

Piknik yaptıktan sonra göl çevresinde yürüyüş yapabilir, tenis, basketbol ve futbol oynayabilirsiniz. Hafta sonunu en iyi şekilde değerlendirmek adına burada piknik yapmak sizin için harika bir seçim olacaktır.

Haritada görüntüle

Mavi Göl

Ankara Piknik Alanları - Mavi Göl
Sevde Nur Çakmak

Kayaş semtine oldukça yakın olan Mavi Göl, her mevsim tercih edilen bir piknik yeridir. Patika yolu, piknik masası, eğlence olanakları, spor alanı ve mangal olanaklarıyla piknik severleri mutlu etmeyi sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Alacaatlı Piknik Alanları - Mangal Yapılacak Piknik Yerleri

Haritada görüntüle

Çamlıdere Aluçdağı Mesire Yeri

Ankara Piknik Yerleri - Çamlıdere Aluçdağı Mesire Yeri
İsmail Çapar

Ankara’da piknik yapılacak yerler oldukça etkileyici ve güzel. Çamlıdere Aluçdağı Mesire Yeri, Selçuklu Dönemi’nden kalan bir caminin civarında konuklarını beklemektedir. Her sene yapılan festivallere katılarak eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Göksü Parkı

Ankara Piknik Yerleri - Göksü Parkı
Süleyman Yücel Bilge

Eryaman’da bulunan Göksü Parkı, Ankara’nın göbeğinde piknik ve yürüyüş yapmak için harika bir yer. Piknik alanının içinde çardaklar, futbol sahası, kafe, barbekü alanları, yürüyüş alanı ve restoran bulunuyor. Sosyalleşebileceğiniz Göksü Parkı, sizi etkilemeyi başaracak.

Haritada görüntüle

Karagöl

Ankara Piknik Yerleri - Karagöl
Osman Yılmaz

Çevresinde çam ağaçları bulunan Karagöl, piknik yapmak ve doğayla iç içe zaman geçirmek istediğiniz zaman en büyük yardımcınız olacaktır. Beypazarı içerisinde bulunan Karagöl’de eşsiz manzaraya karşı unutulmayacak anlar yaşayabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Soğuksu Milli Parkı

Ankara Piknik Yerleri - Soğuksu Milli Parkı
Nurcan Akıncı

Kızılcahamam’da bulunan Soğuksu Milli Parkı, piknik severlerin vazgeçemediği noktalardan bir tanesi. Kaplıca, piknik alanları ve dinlenme alanları bulunan milli parkta otuz beş farklı kuş türü de bulunuyor. Yürüyüş, piknik ve doğa keşfi için tercih edebilirsiniz.

Haritada görüntüle

Temelli Gölü Parkı

Ankara Piknik Yerleri - Temelli Gölü Parkı
Fatma Sağlıcak

Eskişehir ve Ankara yolu üzerinde bulunan Temelli Gölü Parkı, piknik yapabileceğiniz alanlar arasında bulunuyor. Mangal yapabilmeniz için mangal yeri ve çardaklar bulunmaktadır. Her mevsim piknik yapacağınız Temelli Gölü Parkı, doğa severleri bekliyor.

Haritada görüntüle

Eymir Gölü

Ankara Piknik Alanları - Eymir Gölü
Hakan Aydın

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne bağlı olan Eymir Gölü, mangal yapmanın yasak olduğu bir mesire alanıdır. Yiyecek ve içecekleri hazır bir şeklide götürerek eğlencenin tavan yaptığı bir piknik yapabilirsiniz. Dilerseniz bisiklete binebilir ve yürüyüş yapabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Budak Town

Ankara Piknik Yapılacak Yerler - Budak Town

İncek’te bulunan Budak Town, yurt dışı sokak marketlerine benzeyen konsepti ve oldukça geniş bir alana sahip bahçesiyle ziyaretçilerine açık havada güzel bir piknik deneyimi yaşama imkanı sağlıyor.

Yurt dışında yılbaşı döneminde sokaklara kurulan kulübelerden esinlenmiş olan Budak Town’da her yemek için farklı kulübeler bulunuyor. Bu kulübelerden istediğiniz yemeği alarak tüketebilirsiniz. Budak Town’da farklı dünya mutfaklarından yemekler bulunuyor.

Budak Piknik diye geçen bu bölüm aslında Budak Town ile ortak alanı kullanıyor fakat farklı iki işletme olarak geçmektedir. Burada rezervasyon yaptırarak piknik alanını kullanabilir ve sizin için tahsis edilmiş olan piknik alanını kullanabilirsiniz.

İletişim: 0538 974 72 00

İnternet sitesi: www.budaktown.com

Instagram: https://www.instagram.com/budaktownofficial/

Haritada görüntüle

Atatürk Orman Çiftliği

Ankara Piknik Alanları - Atatürk Orman Çiftliği

Atatürk tarafından kurulmuş olan çiftlik, günümüzde restoranları, piknik alanları, parkları, farklı ürünleri ve doğasıyla Ankaralılar tarafından seviler yerler arasında bulunmaktadır. Toplu taşımayla ulaşabilmektedir.

İletişim: +903122110170

İnternet sitesi: https://www.aoc.gov.tr/

Haritada görüntüle

Similar Posts