Bodrum

En İyi Bodrum Plajları – Bodrum’da Denize Girilecek Yerler

Ülkemizin en önemli turizm bölgelerinden bir tanesi olan Bodrum, her sene yerli ve yabancı onlarca gezgine ev sahipliği yapıyor. Bodrum denildiği zaman begonvil çiçekleriyle dolu beyaz taş evlerle beraber Bodrum’un eşsiz güneşi ve masmavi denizi akla geliyor.

Yaz ve bahar günlerinin vazgeçilmez seyahat noktalarından olan Bodrum, birçok mavi bayrak sahibi plajıyla dünyanın ilgisini üzerine çekmeyi başarıyor. Bodrum’a gitmişken denize girmemek olmaz diyerek “Bodrum’da hangi plaja gidilir?” sorusuna içerik boyunca yanıt aradık.

Bodrum Gezilecek Yerler” isimli içeriğini hemen şimdi okuyarak gezilecek yerleri öğrenebilirsiniz. “Bodrum Kamp Alanları” isimli içeriğe göz gezdirerek ise kamp yapılabilecek Bodrum plajları hakkında bilgi alabilirsiniz. Böylelikle hem kamp hem de deniz tatilini bir arada yaşayabilirsiniz.

En İyi Bodrum Plajları ve Koyları

Bodrum nerede denize girilir?” sorusuna verilebilecek birçok yanıt bulunmaktadır. Plajların manzaraları ve denizin güzelliği birçok gezgini etkilemeyi başarmaktadır. Özellikle de Bodrum’un iç bölgelerinde yer alan koylar, gezginlere tekrar yaşamak isteyeceği anılar yaşatacaktır.

Yalıkavak Halk Plajı

Yalıkavak Halk Plajı, Bodrum Plajları arasında yer alıyor.
Ibrahim Corgallı

Bodrum’un kuzey tarafında bulunan bu halk plajı, sık rüzgar almış olduğundan ötürü yelken ve rüzgar sörfü yapmak adına oldukça uygundur. Eğer bu sporlardan bir tanesini yapmak istiyorsanız burada bulunan işletmelere danışabilirsiniz.

Kafa dinlemek isteyen kişiler adına oldukça uygun olan bu plaj, iki yüz metre uzunluğa ve beş metre genişliğe sahip. Plajın çevresinde yer alan işletmelere ait olan farklı birçok plaj da bulunmaktadır.

İsterseniz işletmelerin plajlarından da faydalanabilirsiniz. Plaj halk plajı olduğundan dolayı giriş ücreti yoktur. Plajın temizliği yetkililer tarafından gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda da bir adet yat limanı bulunmaktadır.

Plajın temizliği yetkililer tarafından gerçekleştirilmektedir. Deniz ise berrak olduğu kadar da temiz. Genellikle havanın en sıcak olmuş olduğu dönemlerde deniz sıcaklığı düşük olabilmektedir.

Haritada görüntüle

Gümüşlük Halk Plajı

Gümüşlük Halk Plajı, Bodrum Plajları arasında bulunuyor.
Fırat Demir

Gümüşlük Halk Plajı aynı zamanda Çayıraltı Halk Plajı olarak da bilinmektedir. Giriş ücreti alınmayan plajlar arasında yer alan bu plaj, batından esen rüzgarları aldığından dolayı çoğu zaman dalgalı bir denize sahip olmaktadır.

Sakin plajlar arasında bulunan bu plaj kafasını dinlemek isteyen kişiler için oldukça uygun. Rüzgar alması ve dalgalı olmasından dolayı genellikle sessiz ve sakin olmaktadır. Denizin tabanı ve sahil kum ile kaplıdır.

Deniz suyunun sıcaklığı ise ne sıcak ne de soğuk. Ayrıca plaj ve deniz temizdir. Plaj içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek olduğunuz bir adet kafeterya bulunmaktadır. Buradan yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Soyunma kabini ve duş ihtiyaçlarınızı plajda bulunanlar ile giderebilirsiniz. Aynı zamanda da plajdan yürüyerek ulaşılabilen Tavşan Adası bulunuyor. Tavşan Adası’nın manzarası görenleri etkilemeyi oldukça iyi bir şekilde başarıyor.

Haritada görüntüle

Peksimet Plajı

Peksimet Plajı, bölgenin en popüler plajları arasında yer alıyor. Aynı zamanda da çevresinde tesis bulunmuyor. Berrak ve temiz bir denize sahip. Deniz çoğu zaman dalgasız. Ancak hava rüzgarlı olduğu zaman dalgalı olabilmektedir.

Deniz suyunun sıcaklığı içi ise sene boyunca altı ay boyunca denize girebilecek sıcaklıkta oluyor. Halk plajı olsa bile genellikle az kalabalık olmakta. Sakin olmasında merkeze uzak olması ve çevresinde tesis olmamasının payı büyük.

Haritada görüntüle

Torba Sahili

Torba Plajı, Bodrum Plajları arasında yer alıyor.
Роман Антипов

Torba Sahili, rüzgara açık bir konumda bulunuyor. Bu yüzden bazı dönemlerde denizde dalga olabiliyor. Ancak rüzgarsız bir hava olduğu zaman çoğunlukla deniz dalgasız, berrak ve temiz oluyor.

Deniz ve sahil kumsaldan oluşuyor. Suyun sıcaklığı ise olukça ideal bir derecede. Ne fazla sıcak ne de fazla soğuk. Belediyenin işletmiş olduğu bir adet işletme bulunuyor. İşletmenin sunmuş olduğu fiyatlar ise diğer plajlara göre daha uygun fiyatlı.

İşletmenin menüsü çok fazla geniş olmasa bile günü kurtarabilmeniz mümkün. İşletmesi belediye tarafından yapıldığından dolayı plaja giriş ücreti bulunmuyor. Aynı zamanda da soyunma kabini, duş ve tuvalet bulunuyor.

Merkezi bir konumda olduğundan ötürü rahat bir şekilde ulaşım sağlayarak hizmet alabileceğiniz işletmelere ulaşabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Bitez Plajı

Bodrum Plajları arasında bulunan Bitez Plajı.
Erol GÜNDÜZ

Bitez Plajı, ücretsiz plajlar arasında yer allıyor. Fakat sezon ortası ya da yoğun tatil dönemlerinde oldukça kalabalık olabiliyor. En yoğun olduğu dönemler genellikle Temmuz ve Ağustos ayları.

Eğer fazla kişi bulunan ortamları sevmiyor, sakin ve daha rahat bir yer arıyorsanız eğer buraya tatil dönemi zamanında gelmeniz gerekiyor. Denizi ise çoğu zaman dalgasız, temiz ve sakin. Suyu diğer plajlara oranla daha sıcak.

Denizin tabanı ve plajın tabanı ince kumlar ile kaplı bir şekilde. Suyun derinliği ise yavaş yavaş artıyor. Mandalina ve portakal bahçelerinin oluşturmuş olduğu doğal bir manzaraya sahip. Oldukça uzun bir yürüyüş yolu bulunuyor. Giriş ücreti yok. Bazı işletmeler şemsiye ve şezlong için ücret alabiliyor.

Haritada görüntüle

Mazi Köyü Sahili

Bodrum Koyları arasında bulunan Mazi Köyü Sahili.
https://bit.ly/3ngCoZB

Mazi Köyü Sahili, birbirlerinden doğal bir şekilde ayrılmış olan iki güzel koya sahip. Bodrum koyları arasında bulunan bu koylarda denize girebilecek olduğunuz gibi aynı zamanda da köyün kendisine ait olan ayrı bir sahili bulunuyor.

Sahil üzerinde işletme ya da tesis bulunmadığından dolayı duş, tuvalet ya da soyunma kabini gibi ihtiyaçlarınızı köyden karşılamanız gerekiyor. Aynı zamanda da yiyecek ve içecek gereksinimleri için de köyde bulunan market ve bakkalları kullanabilirsiniz.

Karaincir Plajı

Bodrum Plajları arasında yer alan Karaincir Plajı.
Tuncay Şencan

Bodrum sahilleri arasında bulunuyor. Altın rengine sahip olan kumu, berrak suyu ile etkileyici olan bir güzelliğe sahip bir plaj. Bu plajı daha çok yerli halk ve sürekli olarak Bodrum’u ziyaret eden kişiler tercih etmektedir.

Sahip olduğu deniz sıcaklığı sayesinde diğer plajlar arasında en soğuk suya sahip plajlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Denizin tabanı ve sahili ince altın sarısı kuman oluşmaktadır. Deniz temiz ve berrak. Aynı zamanda da dalgasız ve sakin.

Deniz seviyesi ise yavaş yavaş derinleşmiş olduğundan dolayı çocuklu olan ailelerin ve yüzmeyi bilmeyen kişilerin dikkat etmesi gerekiyor. Plaj için giriş ücreti olsa bile şezlong ve şemsiye ücreti ödemiyorsunuz.

Haritada görüntüle

Gündoğan Halk Plajı

Bodrum denize girilecek yerler arasında bulunan Gündoğan Halk Plajı.
TINO VOTANGI

Gündoğan Halk Plajı, mavi bayrağa sahip bir plaj. Mavi bayrağa sahip olması ise plajın ve deniz suyunun düzenli olarak belirli kriterlerden geçmiş olduğunun göstergesidir. İlk olarak 2005 senesinde mavi bayrak almıştır ve günümüze kadar bu bayrağı almayı hak etmiştir.

Hilal şeklinde olan bölge plajın fazla rüzgar almasını engeller. Bu yüzden de deniz çoğunlukla dalgasız ve sakin olabilmektedir. Denizi mavi, berrak ve temizdir. Deniz suyunun sıcaklığı ise diğer denizlere göre daha serindir. Halk plajı olarak hizmet vermektedir. Bazı işletmeler bulunmaktadır.

Haritada görüntüle

Kargıcak Koyu Plajı

Bodrum Koyları arasında yer alan Kargıcak Koyu.
Temel Aydin

Doğal güzelliğin bozulmamış olan Kargıcak Koyu Plajı, turkuaz rengine sahip olan denizi temiz ve berrak. Durum bu şekilde olduğundan dolayı da insanı kolay bir şekilde etkilemeyi başarıyor. Plaj iri taneli olan kumlar ile kaplı.

İri taneli kumlardan dolayı az da olsa rahatsızlık duyabilirsiniz. Deniz suyu ise diğer plajlara göre daha tuzlu ve serin. Aynı zamanda da denizin yüksekliği bir anda artabiliyor. Bu yüzden dikkatli olunması gerekmektedir.

Tuvalet, büfe, duş ve kafe gibi işletme tarzı tesis bulunmamaktadır. Bu yüzden de ücretsiz plajlar arasında yer alıyor. Sessiz, sakin daha az kalabalık plajda deniz tatili yapmak isteyen kişiler için en iyi seçim olabilir.

Haritada görüntüle

Gerenkuyu Koyu

Bodrum koyları arasında yer alan Gerenkuyu Koyu.
https://bit.ly/33j2W5b

Gerenkuyu Koyu, Bodrum merkeze on beş dakika uzaklıkta bulunuyor. Geniş sahilinde güneş banyosu yapabileceğiniz, göle benzeyen durgun ve berrak denizinde eğlenebileceğiniz, piknik yaparak ailecek zaman geçirebileceğiniz ve kamp atabileceğiniz eşsiz koylardan bir tanesidir.

Hem tekne turları hem de karadan araçla ulaşılabilen koy, gezginlerin daha fazla tercih ettiği bölgelere uzak olmasından dolayı sakin. Çünkü çoğunlukla bölge halkı tarafından tercih edilmektedir.

El değmemiş güzellikleri ve etkileyici deniziyle ziyaretçilerinin gözlerini doldurmayı başaran Gerenkuyu Plajı, çok fazla kişi tarafından bilinmediği için karavan ve kamp atanların uğrak yerlerinden bir tanesidir.

Suyu sıcak yaz günlerinde içinizin ferahlamasına yardımcı olacak kadar serindir. Koyda herhangi bir işletme olmadığından dolayı sadece yüzmek ve kafa tatili yapmak için burayı tercih edebilirsiniz.

Gerekuyu Koyu’na toplu taşıma araçları gitmemektir. Kendi aracınızla gidecekseniz Çiftlik Köyü tarafına ilerleyip buradan da tabelaları kullanarak koya ulaşabilirsiniz. Çiftlik Köyü’nden sonra koya giden yol toprak olduğundan dolayı altı yüksek araçla gitmeniz daha iyi olacaktır.

Doktorlar Sitesi

Doktorlar Sitesi, Bodrum denize girilecek yerler arasında.
Yasar Arslan

Adabükü Doktorlar Sitesi’nin hakim olduğu koy, Bodrum’un en güzel ve en bozulmamış yerlerinden bir tanesi. Doktorlar Sitesi, Bodrum’un en eski ve köklü siteleri arasında bulunuyor. Denizi masmavi, dalgasız ve berrak. Huzur ve sakin bir yer.

Halkın genel kullanımına açık değil. Site sakini ya da plajda tanıdığınızın olması gerekmektedir. Bu yüzden içeri giremiyorsanız bu civarda denize girmek için Feza Güney Beach gibi alternatif plajları deneyebilirsiniz.

Haritada görüntüle

Bardakçı Koyu

Bodrum koyları arasında bulunan Bardakçı Koyu.
Walter-José Hollenstein

Bodrum’un en merkezi yerinde bulunan Bardakçı Koyu, Bodrum merkez ve Gümbet arasında yer almaktadır. Zeki Müren’in Bodrum’da denize girdiği yer olarak bilinen koy, bu yüzden Zeki Müren Koyu olarak da bilinmektedir.

Etkileyici Bodrum Kalesi manzarasına sahip olan Bardakçı Koyu, küçük bir plaja sahip olsa bile tatil döneminde oldukça kalabalıktır. Deniz ise korunaklı olduğundan dolayı son derece dalgasız ve sakindir.

Sahil ve deniz tabanı ince kumlarla kaplı olduğundan dolayı büyük bir keyifle denize gireceksiniz. Bardakçı Koyu’nda hizmet veren halk plajı bulunmamaktadır. Sahil boyunca bulunan beachleri tercih edebilirsiniz.

Bodrum merkeze on beş dakikalık yürüme uzaklığında bulunan koya yürüyerek gelebilirsiniz. Araçla gelmek için Gümbet istikametinde ilerleyip Bodrum değirmenlerine gelmeden önceki soldan ulaşabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Kumbahçe Sahili

Bodrum denize girilecek yerler arasında bulunan Kumbahçe Sahili.
Ural Yolcu

Bodrum Kalesi’nin hemen karşısında bulunan Kumbahçe Sahili, Bodrum’a oldukça yakın olduğundan dolayı yerli ve yabancı gezginler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu yüzden Bodrum’un kalbi olarak isimlendirilmektedir.

Hem sahil kısmı hem de denizi küçük çakıl taşlarıyla kaplıdır. Denizi pek fazla dalgalı olmasa bile biraz ilerleyince derinleşiyor. Deniz ise neredeyse sene boyunca denize girilebilecek kadar ılık bir denize sahip.

Kumbahçe Sahili’nde bir adet halk plajı ve birçok beach bulunmaktadır. Ücretsiz girilebilen halk plajında şemsiye ve şezlong da ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Kumbahçe Sahili’nde akşamları Bodrum Kalesi’nin üzerinde batan güneşin oluşturduğu etkileyici manzaraya karşı yürüyüş yapabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Karaada

Karaada, Bodrum denize girilecek yerler.
ERAY BECEREN

Karaada, isminin aksine yemyeşil çam ormanlarıyla çevrili olan bir adadır. Bodrum Limanı’nın tam karşısında bulunan ada, Bodrum’un en büyük adasıdır. Birbirinden güzel plajlara ve koylara ev sahipliği yapan Karaada, akvaryumu andıran bir denize sahiptir.

Mağaraları, doğal güzellikleri, şifalı çamuru ve suyu ve muhteşem denizi ile hem mavi yolculuk teknelerinin hem de günübirlik tekne turlarının uğrak noktalarından bir tanesidir. Adanın bir kısmı dalış yapmak için ayrılmıştır.

Karaada’nın en popüler özelliği teknelerin uğradığı yerde yer alan mağaranın içerisinde buluna şifalı su ve çamurdur. Burada bulunan çamurun ve suyun cilt hastalıklarına iyi geldiği söyleniyor. Hatta Kleopatra’nın güzelliğini de bu çamurdan aldığı rivayet ediliyor.

Karaada’ya Bodrum’dan kalkan günübirlik teknelerle ulaşabilirsiniz. Tuvalet, soyunma kabini, şemsiye, şezlong ve duş gibi olanaklar bulunmamaktadır. Yiyecek ve içeceklerini gelmeden önce temin etmeniz gerekiyor.

Haritada görüntüle

Sarnıç Beach

Bodrum denize girilecek yerler arasında bulunan Sarnıç Beach.
Damian Kowalski

Bitez bölgesinde bulunan Sarnıç Beach Club, bölgenin en popüler beach clublarından bir tanesidir. Çalan müzikler, yiyecek ve içecekler, nezih ortamı ve deniziyle her yaşa hitap etmeyi başaran beac, çeşitli su sporları için imkanlar sunarak eğlenceli zaman geçirmenize yardımcı olur.

Bodrum’un tertemiz denizinin keyfini çıkardıktan sonra şezlonglarda ve midelerde uzanarak dinlenebileceğiniz beach’in olanakları arasında duş, soyunma kabinleri, tuvalet, havlu, şemsiye ve şezlong, restoran, cankurtaran, iskele yelken ve sörf dersleri ve otopark bulunmaktadır.

İnternet sitesi: https://www.sarnicbeach.com/

Instagram: https://www.instagram.com/sarnicbeach/

İletişim: 0530 034 3434

Haritada görüntüle

Kargı Koyu (Camel Beach)

Bodrum koyları arasında bulunan Kargı Koyu.
zuhal akyürek

Bodrum Ortakent Bölgesinde bulunan Kargı Koyu, ince kumlu plajı, uzun sahil şeridi, masmavi denizi ve en etkileyici zambaklarla Bodrum’un en keyif veren koylarından bir tanesidir. Sahilde yatan develer sayesinde Camel Beach olarak da bilinmektedir.

Plajda bulunan parkurda deve turları gerçekleştirilir. Durum bu şekilde olan yabancı gezginlerin ilgi odağı haline gelmektedir. Akyarlar ve Bitez arasında bulunan Kargı Koyu, tekne turlarının da sık bir şekilde uğradığı yerlerden bir tanesidir. Plajda harcama limiti bulunmaktadır.

Hem plaj hem de denizin dibi kumludur. Çocuklu ailelerin ve yüzme bilmeyen kişilerin sık bir şekilde tercih ettiği plaj, sığ, berrak ve dalgasız bir denize sahiptir. Denizin ve güneşin keyfini en güzel şekilde çıkarabileceğiniz Cemal Beach’de deve turlarına katılabilir, rüzgar sörfü ve yelken gibi su sporları yapabilirsiniz.

Ücretli bir beach olan Camel Beach’in olanakları arasında tuvalet, soyunma kabinleri, şezlong ve şemsiye kiralama, restoran, otopark alanı, tuvalet, cankurtaran ve deniz güvenlik şeridi gibi olanaklar bulunmaktadır.

Plaja Bodrum’dan kalkan günübirlik teknelerle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Kendi aracınızla ulaşmak için Ortakent-Yahşi tarafına ilerleyip Kargı tabelalarını takip ederek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Cennet Koyu

Cennet Koyu, Bodrum sahilleri arasında bulunuyor.
Hakan Eşidir

Cennet Koyu, merkeze olan konumu ve korunaklı bir koya sahip masmavi deniziyle Bodrum’un saklı cennetlerinden bir tanesi. Hem toplu ulaşımla ulaşılamadığından hem de yolu oldukça virajlı olduğundan dolayı buraya gelen insanların sayısı oldukça az.

Popüler tatil beldesi Göltürkbükü’nün sağ tarafında bulunan Cennet Koyu, yeşillikler içerisinde kalmış masmavi denizi ve etkileyici bakir doğasıyla öne çıkıyor. Sakinliğini ve sessizliği her zaman korumayı başaran koy, tam bir kafa dinlemelik bir yer.

Berraklığıyla dillere pelesenk olmuş denizi, genellikle ılık ve dalgalıdır. Plajı ise ince kumlarla kaplıdır. Denizin derinliği çabucak derinleşmediği için yüzmek adına uygun bir ortam oluşturmaktadır.

Haritada görüntüle

Akyarlar Halk Plajı

Bodrum Sahilleri arasında bulunan Karaincir Halk Plajı.
Huseyin Ates

Akyarlar bölgesinde Bodrum Yarımadası’nın en güney kısmında bulunan Akyarlar Halk Plajı, hem sıcaklık hem de temizlik bakımından Bodrum’un en güzel denizi olan plajlardan bir tanesi. Berrak ve çarşaf gibi denizi insanı etkilemeyi başarıyor.

Daha çok bölge halkı tarafından kullanılan plaj, büyüleyici güzelliğe sahip denizi sayesinde son dönemlerde hem yerli hem de yabancı gezginlerin de ilgisini çekmeye başlamıştır. Bu yüzden de tatil döneminde oldukça kalabalık bir hale gelmektedir.

Bodrum’un en güzel denizin tadını ücretsiz bir şekilde çıkarabileceğiniz Akyarlar Halk Plajı’nın sahili ince kumlarla kaplı olsa bile yer yer kayalıklar bulunmaktadır. Diğer koylarla kıyaslandığı zaman daha dalgalı olduğundan dolayı sörf yapma imkanı da sunuyor.

Haritada görüntüle

Aspat Koyu

Bodrum Sahilleri arasında bulunan Aspat Koyu.
Tamer Çebi

Bodrum Akyarlar bölgesinde bulunan Aspat Koyu, sit alanı olmasından dolayı doğal güzelliğini korumayı başarmıştır. Sessiz, huzurlu ve sakin bir gün geçirme imkanı sağlayan Aspat Koyu sahip olduğu eşsiz manzarasıyla insanı büyülüyor.

Deniz suyunun sıcaklığı denize dökülen kaynak sularıyla oldukça soğuk olmaktadır. Plajı ise yumuşacık kumlarla kaplıdır. Kızgın kumlardan serin sulara atlamak için burayı tercih etmeyi düşünebilirsiniz. “Bodrum’da hangi koylara gidilir?” diye soruyorsanız yanıtı Aspat Koyu olabilir.

Mavinin en güzel tonlarını bir arada görebileceğiniz Aspat Koyu’nun berrak denizin balıklarla birlikte yüzerken kendinizi adeta bir akvaryumda hissedeceksiniz. Yemyeşil doğa manzarasını seyretmekten kendinizi alamayacaksınız.

Çocuklu aileler içinde uygun olan koyun denizi dalgasız ve yavaş derinleşmektedir. Koyun büyük kısmı “Aspat Beach” isimli işletme tarafından işletilmektedir. İster beachte şezlong ve şemsiye kiralayarak zaman geçilebilir, isterseniz de halka açık bölümde zaman geçirebilirsiniz.

Koya toplu taşıma kullanarak ulaşmak isteyenler Bodrum otogarından kalkan minibüsleri kullanması gerekmektedir. Araçla gelecek olanlar ise Karaincir istikametinde sürdükten sonra tabelaları kullanarak koya ulaşabilir.

Haritada görüntüle

Ortakent Halk Plajı

Bodrum Sahilleri arasında bulunan Ortakent Plajı.
Obaidah Alsaud

Bodrum merkeze 15 km uzaklıkta bulunan Ortakent Halk Plajı, Yahşi Plajı olarak da bilinmektedir. Ortakent tatil beldesinde bulunan birbirinden güzel plajlardan bir tanesi olan Yahşi Plajı, bu plajlar arasında en popüler hale gelmiş olanıdır.

Mavi bayraklı plaj yaz dönemi boyunca birçok yabancı ve yerli gezgine ev sahipliği yapmaktadır. Akvaryumu andıran tertemiz, ılık ve sığ denize sahip olan plajın kumu ise ince kumludur. Plaj aynı zamanda muhteşem bir manzaraya sahiptir.

Çocuklu aileler ve yüzmeyi yeni öğrenenler tarafından tercih edilen Yahşi Plajı, uzunca bir süredir mavi bayrak ödülü almayı başarmıştır. Yalnızca yüzmek ve güneşlenmenin yanı sıra eğlenceli su sporu aktiviteleri de yapabilirsiniz.

Halk plajı olduğundan dolayı plaja giriş ücretsizdir. Belediyeye ait olan şezlong ve şemsiyeleri ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Soyunma kabini ve duş gibi hizmetler için bölgede bulunan özel plajları kullanmanız gerekmektedir.

Haritada görüntüle

Beyaz Beach

Bodrum Bitez bölgesinde bulunan Beyaz Beach, konumu sebebiyle akvaryumu andıran bir denize sahip. Farklı eğlence konseptleri, ortamı, denizi, müzikleri ve sunmuş olduğu farklı hizmetlerle size bir tatilden beklediğiniz her şeyi sunmayı başarıyor.

Oluşturulan platformlardan denize girmek ve tertemiz denizde yüzmek istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. Oldukça geniş bir şezlong alanı bulunan Beyaz Beach, yaz döneminde yer bulunamayacak kadar kalabalık hale geliyor. Bu yüzden önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Gündüz saatlerinde köpük partileri, su balesi gibi birçok eğlence alternatifi olan, masmavi denizde istediğiniz kadar yüzebileceğiniz şezlonglarda müzik eşliğinde anın hiç bitmemesini isteyeceğiniz Beyaz Beach’te akşam saatlerinde de manzaraya karşı akşam yemeğinizi tüketebilirsiniz.

Plaja giriş ücretsiz olsa bile belirli bir harcama limiti bulunuyor. Girerken ücret ödeyip içeride harcama yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda belirli bir harcama limiti ile şezlong ve şemsiye ücreti alınmıyor.

Dalga Beach

Dalga Beach, Bodrum sahilleri arasında bulunuyor.
Lale Kumral

Dalga Beach, Bodrum Ortakent bölgesinde bulunmaktadır. Özel locaları, lezzetleri yemekleri, kum sahili ve nezih ortamıyla Bodrum’un en gözde plajlarından bir tanesidir. Gün boyu eğlenceyi sonuna kadar yaşayabileceğiniz plajın deniz de tertemiz.

Büyük şehirlerin ve günlük hayatın kalabalığından, gürültüsünden uzakta, hafif bir müzik eşliğinde huzurlu bir gün geçirmek adına Bodrum’da tercih edebileceğiniz mekanlardan bir tanesi olabilir. Girişte herhangi bir ücret alınmasa bile harcama limiti bulunmaktadır.

Sabah organik ve mevsiminde yetişen ürünler, ev yapımı reçellerle birlikte kahvaltı yapabileceğiniz, gün boyunca kaliteli müziklerle güneşin ve denizin tadını çıkarabileceğiniz, akşamları ise canlı müzik performanslarıyla eşsiz lezzetleri deneyimleyebileceğiniz Dalga Beach, listenizde yer alabilir.

İnternet sitesi: http://www.dalgabeach.com/

Facebook: https://www.facebook.com/dalgabeachhh/

İletişim: +905388337262

Haritada görüntüle

Xuma Beach

Bodrum Beachleri arasında yer alan Xuma Beach.

Son dönemin en popüler tatil beldelerinden bir tanesi haline gelen Yalıkavak’ta bulunan Xuama Beach Bodrum’un en popüler beachleri arasında bulunmaktadır. Muhteşem Yalıkavak manzarası eşliğinde, konforlu bir gün geçirmek için tercih edebilirsiniz.

Hem eğlence hem de deniz tatilini bir arada sunmayı başaran Xuma Beach, turkuaz rengi denizi, yumuşak kuma sahip sahili ve canlı DJ performanslarıyla eğlenceyi sonuna kadar yaşamanıza yardımcı oluyor.

Ünlü isimler tarafından da sık bir şekilde tercih edilen Beach Club, ücretli bir plajdır. Yaz döneminde ve tatil dönemlerinde oldukça kalabalık olduğundan dolayı rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Altı yaşından küçük çocukların alınmadığı plajın ılık, sakin ve sığ bir denizi bulunmaktadır. Daha derinde yüzmek isteyen kişiler için uzun bir iskele bulunmaktadır. Kavurucu güneşin altında güneşlendikten sonra iskeleden serin sulara dalmak iyi hissetmenize neden olabilir.

Tecrübeli şeflerin hazırlamış olduğu yemekler, taze ve yöresel meyvelerden hazırlanan içecekler de Xuma Beach’ı öne çıkaran faktörler arasında yer alıyor. Beach’ın olanakları arasında duş, soyunma kabini, restoran, otopark alanı ve cafe bulunmaktadır.

İnternet sitesi: http://www.xuma.com.tr/

Instagram: https://www.instagram.com/xumavillage/

İletişim: 05415311111 – 02523854775

Haritada görüntüle

Kuum Beach

Kuum Beach, Bodrum Beachleri arasında yer alıyor.

Bodrum Türkbükü bölgesinde bulunan Kuum Beach, sakin ve nezih bir ortamda vakit geçirmek isteyen kişilerin tercih ettiği Bodrum’un en popüler plajlarından bir tanesidir. Gün boyunca yüksek müzikli partilerin yapılmadığı beach’te huzurlu bir şekilde güneşin ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sığ, sıcak, berrak ve sakin denizi, Bodrum atmosferini yansıtan uygun beyaz dekorasyonu, deniz içerisinde bulunan özel localarıyla öne çıkan Kuum Beach, çocuklu ailelerin de sık bir şekilde tercih ettiği yerlerden bir tanesi.

Bodrum’un kalabalığından ve gürültüsünden uzak bir şekilde huzurlu bir gün geçirmek isteyen kişilerin ilk tercih edeceği yerlerden bir tanesi olan beah’te birçok çeşit yiyecek ve içecek seçeneği de bulunmaktadır.

İnternet sitesi: https://kuumhotel.com/

Instagram: https://instagram.com/kuumhotel

Haritada görüntüle

X Beach & Restaurant

Tikicik Koyu’nda bulunan X Beach & Restaurant, Bodrum’un mavi bayraklı plajlarından bir tanesine sahiptir. Sahip olduğu farklı dekorasyonu, beyaz kumlu plajı, berrak denizi, deniz üzerinde bulunan locaları ve etkileyici lezzetleriyle Bodrum’un en popüler beach clublarından bir tanesidir.

Eğlenceyi, denizi ve doğayı aynı anda yaşayabilecek olduğunuz X Beach Club, sıcak yaz günlerinde düzenlenen beach partileri, çocuklar için düzenlenen özel aktiviteleri, plajda yapılabilecek su sporlarıyla herkesi etkilemeyi başarıyor.

Kumlarla kaplı plajın bir tarafı daha çabuk derinleşirken, diğer bir tarafı da oldukça sığdır. Çocuklu aileler ve yüzmeyi yeni öğrenen kişiler sığ tarafta daha rahat bir şekilde vakit geçirebilir. Aynı zamanda zengin bir menüye sahip restoran da bulunmaktadır.

Maça Kızı

Maça Kızı, Bodrum Beachleri arasında yer alıyor.

Bodrum’un en popüler bölgesinden biri olan Göktürkbükü’nde bulunan Maça Kızı, otel tarafından işletilmektedir. Otel müşterileri plaja ücretsiz bir şekilde girebilmektedir. Dışarıdan gelen kişilerse belirli bir ücret ödemesi yaptıktan sonra plaja giriş yapabilir.

En nezih plajlardan bir tanesi olan Maça Kızı, düzenlenen happy hour partileriyle popülerdir. Günün sıcak saatlerinde denizin ve güneşin tadını sonuna kadar çıkarabilecek olduğunuz plajda akşamları da canlı DJ performanslarıyla eğlenebilirsiniz.

Bodrum’un en güzel yerlerinden bir tanesinde olduğundan dolayı son derece popülerdir. Bu yüzden de kalabalık olabilmektedir. Hafta sonları ve tatil döneminde rezervasyon yapmadan gitmeniz önerilmemektedir.

Çoğu beach clubda olmayan ancak içerisinde bulunan havuzda bulunan Maça Kızı’nda ister havuzda serinleyebilir, isterseniz de iskeleyi kullanarak Bodrum’un eşsiz sularına girebilirsiniz. Akvaryuma benzeyen denizi sizi etkilemeyi başaracaktır.

İnternet sitesi: https://www.macakizi.com/

İletişim: +90 252 311 2400

Haritada görüntüle

Flamm Beach

Bodrum Beachleri arasında yer alan Flamm Beach.

Bodrum Türkbükü’nün en ünlü beach clublarından bir tanesi olan Flamm Beach, çim alanları, uzun plajı, tertemiz ve berrak deniziyle öne çıkıyor. Bodrum’da bulunan diğer plajlardan ayıran en önemli özelliği yumuşak kumarla kaplı uzun bir kumsal alanına sahip olmasıdır.

Flamm Beach, merkezi bir konumda olduğundan dolayı tatil döneminde son derece popüler hale geldiğinden dolayı kalabalık olmaktadır. Aynı zamanda işletmenin mutfağı da son derece kalitelidir. Akdeniz mutfağı ve deniz mahsullerinin ağırlıklı olduğu menü sizi etkilemeyi başaracaktır.

Geceleri ayrı gündüzleri ayrı farklı eğlence konseptiyle konuklarına hizmet veren Flame Beach’de gün boyunca tertemiz ve sığ denizin tadını çıkararak serinledikten sonra akşamları eşsiz Ege denizi manzarası eşliğinde akşam yemeğinizi tüketebilirsiniz.

İnternet sitesi: https://flammbodrum.com/

Haritada görüntüle

Günbatımı Plajı

Bodrum Beachleri arasında bulunan Bodrum Günbatımı Plajı.
Canan Aladag

Bodrum Turgutreis bölgesinde bulunan Günbatımı Plajı, Bodrum’un en güzel manzarasına sahip plajı olarak bilinmektedir. İsmini de eşsiz günbatımı manzarasından dolayı almıştır. Mavi bayraklı plaj Akdeniz ve Ege sularının birleştiği yerde bulunmaktadır.

Halka açık bir ücretsiz plaj olan Günbatımı Plajı’nın kumla kaplı zemininde yer yer çakıl taşları da bulunmaktadır. Duş, tuvalet, şemsiye ve soyunma kabini ücretsiz bir şekilde kullanılabilmektedir. Plaj çevresinde bulunan restoran, bar ve cafe gibi işletmelerde yeme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Bodrum’un her tarafından toplu taşımayı kullanarak kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz ve Turgutreis denize girilecek yerler arasında bulunan Günbatımı Plajı’na adaların üzerinden batan güneşin ortaya çıkarmış olduğu eşsiz manzarayı seyretmek ve fotoğraflamak için gidebilirsiniz.

Haritada görüntüle

Akvaryum Koyu

Bodrum denizleri arasında bulunan Akvaryum Koyu.
Tolga Ander

Bodrum’un en popüler tatil beldeleri olarak Bitez ve Gümbet’in arasında bulunan Akvaryum Koyu, Adaboğazı olarak da bilinmektedir. Tertemiz, doğal ve turkuaz rengi sularıyla akvaryuma benzeyen koy adeta bir tropik ada.

Koy, yeşillikler içerisinde tam bir doğa harikası olmasının yanı sıra korunaklı yapısı ve sakinliğiyle mavi tur teknelerinin de sıkça uğradığı bir yer. Balıklar birlikte yüzmenin mümkün olduğu koyda dalış yapmayı kesinlikle isteyeceksiniz.

Koy yemyeşil çam ormanları ile çevrili olduğu gibi aynı zamanda da beyaz kumlu küçük bir sahil alanına da sahip. Bitez Marina’dan ormanların içerisinde bulunan patikadan yürüyüş yaparak ulaşılabilecek olan koy, yol boyunca büyüleyici manzaralar sunmaktadır.

Akvaryum Koyu’na araçla ulaşım bulunmadığından dolayı Bodrum’dan kalkan günübirlik teknelerle koya ulaşım sağlayabilirsiniz. Doğa içerisinde yürüyüş yaparak gitmek isterseniz de Bitez Limanı’nın bitiminden başlayan patika yola ile yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Kissebükü Koyu

Bodrum denizleri arasında bulunan Kissebükü Koyu.
MEHMET UZUNER

Gökova Körfezi’nin kuzey kıyısının tam ortasında bulunan Kissebükü Koyu, Ege Denizi’nin en güzel yerlerinden bir tanesidir. Sıcak yaz günlerinde Bodrum’un kalabalığından uzak doğayla iç içe huzurlu bir şekilde vakit geçirebileceğiniz koy, Bodrum’a ortalama altmış dakika uzaklıktadır.

Karayolu kullanarak ulaşım son derece zor olduğundan dolayı genellikle günübirlik tekne turları kullanılarak ulaşım sağlanmaktadır. Bu yüzden özellikle tatil günlerinde tekne sayısı arttığından dolayı tekne kalabalığı yaşanmaktadır.

Kissebükü Koyu’nun Bodrum’un bakir kalmış güzellikleri arasında yer almasının nedeni de çok az kişi tarafından bilinmesidir. Yemyeşil ağaçların arasında kalmış turkuaz renkli berrak denizi ile görenleri etkilemeyi başarıyor.

Balıklarla beraber akvaryuma benzeyen denizinde keyifli dakikalar geçirebileceğiniz, ormanın içerisinde yürüyüş yaparak serinleyebilir, bembeyaz kumlu kumsalda güneşlenip aynı zamanda da Likyalılardan kalma tarihi kalıntılar arasında tarihi gezinti yapabileceğiniz Kissebükü Koyu, Bodrum’un en özel köşeleri arasında bulunuyor.

Haritada görüntüle

Orak Adası

Bodrum denizleri arasında bulunan Orak Adası.
Orhan Coşkun

Uydudan bakıldığı zaman orak şekline benzemesinden dolayı bu ismi alan Orak Adası, bölgenin en güzel denizlerinden bir tanesine sahiptir. Çam ve zeytin ağaçlarıyla çevrili olan ada, etkileyici doğası, cam gibi denizi, su altı zenginlikleri ve büyüleyici koylarıyla uğrak bir nokta durumunda.

Kargıcık Bükü’nün tam karşısında bulunan Orak Adası’na Bodrum’dan yaklaşık iki saat süren bir tekne yolculuğuyla ulaşılabilmektedir. Bu yüzden Bodrum’dan kalkan günübirlik tekneleri kullanabilirsiniz

Her gün onlarca tekne turları düzenlenen adanın güney kısmında bulunan gizli kalmış olan koy görülmeye değer niteliktedir. Dalgasız ve sakin denize sahip olan ada hem profesyonel hem de amatör dalgıçlar için elverişli olabilir.

Haritada görüntüle

Çakılyalı Koyu

Zeytin, çam ve mandalina ağaçlarının bulunduğu büyüleyici bir güzelliğe sahip olan, birbirinden eşsiz koylarıyla cenneti andıran Mazı’nın en ünlü koylarından birisi olan Çakılyalı Koyu, Bodrum’da denize girilecek yerler arasında bulunuyor.

Mazı’da bulunan diğer koylara kıyasla daha küçük olsa bile tatilini huzurlu geçirmek isteyen kişiler için oldukça uygun. Mazı Köyü’nden denize doğru inerken karşınıza çıkan ilk koy olan Çakılyalı, deniz tatili için tercih edilebilir.

Kayalıklar arasında küçük bir alanda yer alan koyun deniz tabanı ve sahili kayalık ve taşlıktan oluşuyor. Bu yüzden yanınıza deniz ayakkabı almanız faydalı olacaktır. Son derece dalgasız ve sakin olan koyun berrak denizi hızlı bir şekilde derinleşmemektedir.

Bağla Koyu

Ortakent Yahşi ve Akyarlar arasında bulunan Bağla Koyu, Ege bölgesinin en güzel koylarından bir tanesidir. Doğal güzellikleri ve etkileyici plajı ile gezginlerin beğenisini kazanmayı başarıyor. Tertemiz bir denizde yüzmek ve huzurlu bir şekilde güneşlenmek için burayı tercih edebilirsiniz.

Kargı Koyu ve Karaincir Koyu gibi Bodrum’un en güzel koyları arasında bulunan Bağla Koyu, tertemiz doğasıyla kampçıların ve tur teknelerinin de uğrak noktalarından bir tanesidir. Cam gibi denizde yüzerken balıkları izlemekten kendinizi alamayacaksınız.

Toplu taşımayı kullanarak koya gidecek olanlar Bodrum-Turgutreis-Akyarlar dolmuşlarını kullanabilir. Kendi özel araçlarıyla gidecek olanlar ise Turgutreis istikametinde ilerleyerek Gürece’ye geldikten sonra Bağla Köyü yoluna sapabilir ya da Bitez yönünde ilerleyerek sahil yolunu takip edebilirler.

Haritada görüntüle

Güvercinlik Koyu

Karayolu ile Bodrum’a giderken ilk karşımıza çıkan koy olan Güvercinlik Koyu, görenleri büyülemeyi başarmaktadır. El değmemiş doğal güzelliklere sahip olan koyun bir kısmı sit alanı olarak koruma altına alınmıştır.

Sıcak yaz günlerinde Bodrum’un bunaltıcı kalabalığından uzak, huzurlu ve sakin bir atmosferde denize girmek ve güneşlenmek isteyenlerin tercih ettiği koy, sakin deniziyle eşsiz bir deniz tatili sunmaktadır.

Haritada görüntüle

Hattat Palmiye Koyu

Bodrum’un dünya genelinde popüler olan koylarından bir tanesi olan Hattat Palmiye Koyu, tatil için Bodrum’u tercih eden hem yabancı hem de yerli gezginlerin uğrak noktalarından bir tanesidir. Daha önce gelenlerin “huzurun adresi” olarak betimlediği koy, sakin, sessiz be doğayla iç içe tatil için vazgeçilmez bir yer.

Turkuaz renkli denizi, palmiye ağaçlarıyla çevrili ince ve altın sarısı renginde plajı ve muhteşem doğayısla “dünyaca ünlü cennet” olarak isimlendirilen koy, özellikle mavi yolculuk teknelerinin de demir attığı yerler arasında bulunmaktadır.

Kadıkalesi Halk Plajı

Bodrum Beachleri arasında bulunan Kadıkalesi Halk Plajı.
Erol Eti

Kadıkalesi Plajı, narenciye bahçelerinin arasında, günbatımının en güzel yaşandığı ve seyrine doyum olmayan bir nokta bulunuyor. Kumlu plajının yanı sıra sığ ve berrak deniziyle yerli ve yabancı gezginlerin Bodrum’da tercih ettiği plajlar arasında bulunuyor.

Plajın tarihi ise oldukça eskiye dayanıyor. Helenistik dönemde bir burun üzerine inşa edilmiş olan tarihi kaleden ismini alan Kadıkalesi, geniş ve altın sarısı kumsal alanıyla bölgede bulunan plajlardan önce çıkıyor.

Etrafı yemyeşil ağaçlarla örtülü tepelerle çevrili olan Kadıkalesi Plajı, ılık ve dalgasız plajıyla denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz uygun yerlerden bir tanesidir. Hem de çocuklu aileler için de uygun bir yapıya sahiptir.

Haritada görüntüle

Bodrum hakkında daha fazla bilgi almak için “Bodrum Gezilecek Yerler” ve “Bodrum Kamp Alanları” isimli içeriklere hemen şimdi göz atın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu