Bozcaada Ayazma Plajı Hakkında Bilgiler Nerede? Nasıl Gidilir?

Bozcaada Ayazma Plajı

Bozcaada’nın en güzel yanlarından birisi tertemiz denizi, plajları ve el değmemiş koyları. Buraya ilk defa gelenleri şaşırtacak güzelliğe sahip irili ufaklı koyların çoğunda denize girebilmek mümkün. Bunlardan bir tanesi de Ayazma Plajı.

Ünü Türkiye sınırlarını aşan, dünyanın dört tarafından gelen gezginler tarafından sevilen Ayazma Plajı, incecik altın renkli kumu, tertemiz turkuaz deniziyle konuklarını etkilemeyi başarıyor. Plajın üzerinde bulunan sıralanmış restoranlar ayrı bir hava katıyor.

Bozcaada’nın İncisi: Ayazma Plajı

Bozcaada Ayazma Plajı 2
Caner Akçalan

Turkuaz renkli tertemiz denizi, incecik kumuyla ilk defa görenleri şaşırtacak güzelliğe sahip olan plaj, adanın en popüler deniz tatili noktalarından birisi. Günübirlik tesislerin olduğu tek koy olan Ayazma Plajı’na yaz döneminde düzenli bir şekilde minibüs seferleri yapmaktadır.

Plajda bulunan otopark, şemsiye ve şezlonglar makul ücretlerle kiralanmaktadır. Özellikle öğle yemekleri için tercih edilen tahta sandalyeli, ekose örtülü plaj restoranları plajın en keyifli yanlarından bir tanesi.

Ayazma Plajı’nda eğlenmeniz ve keyifli vakit geçirmeniz için su sporları düzenleyen bir işletme bulunmaktadır. Bu işletme plajın sol ucunda yer alıyor. Su kayağı, su topları, muz, ringo ve jet ski kiralanabiliyor.

Haritada görüntüle

Ayazma Plajı Nerede?

Ayazma Plajı, Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde bulunuyor. Bozcaada Çarşı’ya yedi km uzaklıkta olan plaja ulaşım kolaydır.

Bozcaada Ayazma Plajı 3
Petar Yordanov

Ayazma Plajı Paralı mı?

Ayazma Plajı, halka açık bir plajdır. Bu yüzden plaja giriş için deniz severlerin herhangi bir ücret ödemesi gerekmemektedir. Kiralanacak olan şezlong ve şemsiyeler için ödeme yapılması gerekmektedir. Bu şemsiye ve şezlongların kiralanması ise uygun fiyatlıdır.

Ayazma Plajına Nasıl Gidilir?

Çanakkale Gestaş İskelesi’nden binebileceğiniz deniz otobüsle Bozcaada’ya ulaşabilirsiniz. Bu deniz otobüsüne sadece yaya olarak binilmektedir. Yine yaya olarak Çanakkale Otogarı’ndan kalkan Geyikli otobüslerine binebilir, iskeleden Bozcaada feribotlarına binilerek Bozcaada’ya ulaşılabilir.

İlginizi Çekebilir:  Tarih ve Doğa: Çanakkale Gezilecek Yerler

Bozcaada’ya geldikten sonra on beş dakika sürecek minibüs yolculuğuyla direkt plaja ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla Bozcaada’ya gitmek için ilk olarak Çanakkale’nin Geyikli beldesine ulaşmanız gerekiyor. Burada bulunan iskeleden kalkan feribotlara binerek ulaşabilirsiniz.

Similar Posts