|

Yıldızların Altında: Çanakkale Kamp Alanları

Çanakkale Kamp Alanları – Çanakkale Kamp Yapılacak Yerler

Çanakkale, doğanın ve denizin bir arada olduğu ve antik şehirler açısından zengin bir şehir. Kentin geçmişinde birden fazla uygarlık yaşamış. Durum bu şekilde olduğundan dolayı gezginler tarafından “Çanakkale’de nerede çadır kurulur?” sorusu sık bir şekilde soruluyor.

Çanakkale kamp alanları, doğa ya da deniz kampı arasında seçim yapmanız yerine, ikisinin de bir arada bulunduğu kamp tatili yapmanıza olanak sağlıyor. Bu kamp alanları hem ücretli hem de ücretsiz olabilmektedir.

En İyi Ücretli ve Ücretsiz Çanakkale Kamp Alanları

Çanakkale’de bulunan kamp yerleri doğası ve güzellikleriyle insanı etkilemeyi başarıyor. Burada yer alan kamp alanlarının büyük bir çoğunluğu orman içinde ya da deniz kenarında olmasıyla bilinmektedir.

Atikhisar Barajı Kamp Alanı

Çanakkale Kamp Alanları - Atikhisar Barajı Kamp Alanı
Ahmet Sadık Yüceengin

Atikhisar Barajı, şehir merkezine oldukça yakın olduğundan dolayı yöre halkı tarafından da sık bir şekilde tercih edilmektedir. Mavi ve yeşilin bir arada bulunduğu baraj çevresinde piknik ve yürüyüş alanları bulunmaktadır.

Doğallığını yitirmemiş olan piknik alanlarının yanı sıra trekking ve kamp atmak içinde oldukça uygundur. Çevrede alışveriş için herhangi bir işletme bulunmuyor. Çeşme, su ve tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir yer bulunmuyor.

Kamp olanakları arasında çadır konaklama yerleri, yürüyüş parkurları ve piknik alanları bulunuyor. Elektrik, çeşme ve tuvalet gibi imkanlar bulunmuyor. İçecek ve yiyecek ihtiyaçlarınızı gelmeden önce karşılamalısınız.

Haritada görüntüle

Batık Gemi Koyu (Beylik Koyu) Kamp Alanı

2015 yılında karaya oturan bir yük gemisinden adını alan, aynı zamanda Beylik Koyu olarak da bilinen Batık Gemi Koyu, Çanakkale’nin kamp yapmak için popüler tercihlerinden biridir. Turistik kalabalıklardan uzak yaz aylarında Bozcaada’nın sakin atmosferinde keyifli bir tatil deneyimi sunan bu kamp alanı, deniz ve doğa severleri mutlu edecek pek çok özelliğe sahiptir.

Bu kamp alanında, şnorkelle dalış yapabilir veya tüplü/tüpsüz dalışlarla balık sürülerini yakından gözlemleyebilirsiniz. Balıkçılık yaparak huzurlu bir deneyim yaşayabilir, doğa yürüyüşleri, bisiklet turları ve fotoğraf çekimleri ile Beylik Koyu’nun doğal güzelliklerini keşfe çıkabilirsiniz.

Bozcaada merkezine sadece 7 kilometre uzaklıkta bulunan bu kamp alanına, Bozcaada feribotlarıyla kolayca ulaşabilir ve sonrasında Beylik Koyu’na yönlendiren Alaybey servislerini kullanabilirsiniz. Kamp alanının sunduğu imkanlar arasında plaja sıfır konumda olan restoranlar, yürüyüş parkurları, piknik alanları ve harika manzaralara sahip seyir alanları bulunmaktadır.

Haritada görüntüle

Bakacak Barajı Kamp Alanı

Çanakkale Kamp Alanları - Bakacak Barajı Kamp Alanı
tr.foursquare.com/user/466409324

Kent merkezine yakın bir konumda kamp tatili yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği yerlerden bir tanesi olan Bakacak Barajı, günlük rutinden uzaklaşarak gelebilecek olduğunuz bir yer. Her ne kadar şehre yakın olsa bile manzara ve yeşil tepeler şehirden uzakmış havası veriyor.

Kamp olanakları arasında çadır konaklama alanları, olta ile balık avcılığı ve yürüyüş imkanı bulunuyor. Tuvalet, çeşme ve elektrik gibi imkanlar bulunmamaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına yakın işletmelerden karşılayabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Assos Kadırga Koyu Camping

Çanakkale’nin en popüler kamp noktalarından biri olan Kadırga Koyu, tertemiz denize kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alan Assos Kadırga Koyu Camping ile tatilcileri ağırlıyor. Bu tesiste zengin olanaklar bulunmakta ve gençlerden ailelere kadar herkes için keyifli bir tatil deneyimi sunmaktadır.

Kamp alanında köy kahvaltılarından yöresel Çanakkale lezzetlerine kadar birçok seçenek sunulmakta ve temel ihtiyaçlarınızı çevredeki marketlerden ve büfelerden temin edebilirsiniz. Saros Körfezi’nin berrak sularında yüzme fırsatı bulabileceğiniz kamp alanında ayrıca şnorkelle dalış yaparak balık sürülerini yakından gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca, yürüyüşler yaparak Kadırga Koyu’nu keşfetmek ve muhteşem gün batımı manzaralarını izlemek de tatilinizin keyfini artırabilir.

Assos Kadırga Koyu Camping’e ulaşmak oldukça kolaydır; Ayvacık ve Kadırga Koyu minibüsleri ile gelmeyi tercih edebilirsiniz, ayrıca tekneler veya özel araçlarla da rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. Tesisin sunduğu olanaklar arasında kahvaltı ve akşam yemekleri, ücretsiz kablosuz internet, restoran, kafe ve bar, market, elektrik, 24 saat sıcak su, duş ve ücretsiz otopark bulunmaktadır.

Haritada görüntüle

Anzak Koyu Plajı Kamp Alanı

Çanakkale Kamp Alanları - Anzak Koyu Plajı Kamp Alanı
Ozan A

Gelibolu kamp alanları arasında bulunan Anzak Koyu Plajı Kamp Alanı, deniz ve kamp tatilinin yanı sıra manevi değere sahip olan bir bölgedir. Çanakkale’nin diğer tüm yerlerinde olduğu gibi burada da Çanakkale Savaşı’nın izlerine rastlayabilirsiniz.

Tuvalet, duş ve elektrik gibi imkanlar bulunmaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir işletme olmadığından dolayı hazırlıklı gelmenizde fayda var. Plaj ve deniz küçük çakıl ve kumlardan oluşmaktadır.

Haritada görüntüle

Çamlıca Şelalesi Kamp Alanı

Çanakkale Kamp Alanları - Çamlıca Şelalesi Kamp Alanı
ercan aslan

Ezine kamp alanları arasında bulunan Çamlıca Şelalesi Kamp Alanı, Ezine ilçesine bağlı olan Çamlıca Köyü’nde bulunmaktadır. Kamp yapmanın yanı sıra günübirlik piknikler ve doğa gezileri içinde tercih edebilirsiniz.

Çamlıca Şelalesi Kamp Alanı’na gelmeden önce kesinlikle serin havaya karşı hazırlı olmanızda fayda var. Daha huzurlu bir kamp deneyimi için şelale çevresinde, kuş cıvıltıları eşliğinde konaklama yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Datça Kamp Alanları – Datça Kamp Yapılacak Yerler

Kamp olanakları arasında çadır konaklama yerleri, piknik alanları, yürüyüş parkurları ve kontrollü ateş yıkabilir alanlar bulunuyor. Elektrik, çeşme ve tuvalet gibi imkanlar ise bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı köyden karşılayabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Kömür Limanı Kamp Alanı

Çanakkale Kamp Alanları - Kömür Limanı Kamp Alanı
İsmail Yürek

Gelibolu’nun en güzel koylarından bir tanesi olan Kömür Limanı, Çanakkale kent merkezinden 121 km uzaklıkta bulunmaktadır. Denizin keyfini çıkarmak ve kamp yapmak için uygun bir yer olduğundan dolayı Gelibolu kamp alanları arasında bulunmaktadır.

Kamp olanakları arasında çadır konaklama yeri, yürüyüş parkurları, kontrollü ateş yakılabilir alanlar, piknik alanları ve denize girilebilir alanlar bulunuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gitmeden önce karşılamanızda fayda var.

Haritada görüntüle

Kaz Dağları Kamp Alanı

Çanakkale Kamp Yerleri - Kaz Dağları Kamp Alanı
Orhan Şen

Kaz Dağları, hem Balıkesir hem de Çanakkale sınırları içerisinde kalması nedeniyle, Marmara ve Ege Bölgesi’nin birleşmiş olduğu bölgede bulunmaktadır. Burası, Biga Yarımadası’nda bulunan en yüksek dağdır.

Milli Park ilan edilmesi sonucunda da koruma altına alınmıştır. Ateş yakılması bu bölgede yasaktır. Sahip olduğu doğal güzelliğiyle senelerce mitolojik efsanelere konu olmuştur. Çevrede tesis bulunmamaktadır.

Haritada görüntüle

Saroz Körfezi Kamp Alanı

Çanakkale Kamp Yerleri - Saroz Körfezi Kamp Alanı
Vildan Eryiğit

Saroz Körfezi, son dönemlerde oldukça popüler bir tatil yeri haline geldi. Denizin ve mavinin bir arada olduğu kamp alanına da ulaşım oldukça basit. Sahil kısmına çadır atabileceğiniz gibi bölgede kamp yapabileceğini birçok işletme bulunuyor.

Kamp olanakları arasında tuvalet, denize girilebilir alan, yürüyüş parkurları ve çadır konaklama yerleri bulunuyor. Elektrik, yiyecek, duş ve içecek ihtiyaçlarınızı sahile yakın konumda bulunan işletmeden karşılayabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Bozcaada Akvaryum Koyu Kamp Alanı

Çanakkale Kamp Yerleri - Bozcaada Akvaryum Koyu Kamp Alanı
İsmet CERİT

Bozcaada’nın en güzel koylarından bir tanesi olan Bozcaada Akvaryum Koyu, berrak, sığ ve sıcak bir denize sahip. O kadar berrak bir denize sahip ki deniz gözlükleri olmaksızın denizin içerisindeki balıkları görebilirsiniz.

Kamp olanakları arasında çadır konaklama yerleri, denize girilebilir alan, yürüyüş parkurları ve tuvalet bulunmaktadır. Elektrik, içecek, yiyecek ve duş gereksinimlerinizi plaja yakın işletmelerden karşılayabilmeniz mümkün.

Haritada görüntüle

Nil Camping

Çanakkale Kamp Yerleri - Nil Camping
Güfran ÜNSEL

Assos kamp alanları arasında bulunan Nil Camping, bölgenin en popüler kamp alanlarından bir tanesidir. Deniz ve doğanın buluşmuş olduğu bu noktada huzurlu bir şekilde kamp tatili yapabilirsiniz. Zeytin ağaçlarının etkileyici kokusuyla birlikte harika bir kamp deneyimini kaçırmayın.

Assos bölgesinde daha fazla kamp yeri arıyorsanız eğer “Assos Kamp Alanları” içeriğimizi hemen şimdi okuyun!

Kamp olanakları arasında internet, elektrik, banyo, çeşme ve tuvalet bulunmaktadır. Karavan konaklamasına da uygun olduğundan dolayı Çanakkale karavan kamp alanları arasında bulunmaktadır.

Haritada görüntüle

İletişim: 02867526382

Instagram: https://www.instagram.com/nilcamping/

Assos Gargara Doğal Tatil Kampı

Çanakkale Kamp Yerleri - Assos Gargara Doğal Tatil Kampı

Assos Antik Kenti ve Küçükkuyu sahil yolu üzerinde konumlanmış olan kamp alanı, denize sıfır olan konumuyla ön planda yer almaktadır. Gezginler, isterseler deniz kenarında isterseler de yeşillikler içerisinde çadır kurabilirler.

Assos çadır kampı için tercih edebilecek olduğunuz gibi karavanınızla gelerek karavanınızla da konaklama yapabilirsiniz. Kamp için sıcak yaz günlerini tercih ederseniz, kamp alanına ait olan plaj bölümünü kullanarak serinleyebilirsiniz.

Assos Gargara Doğal Tatil Kampı’nın kamp olanakları arasında ev çadır kiralama, asma çadır kiralama, restoran, büfe, internet, çeşme, sıcak su, otopark, elektrik, tuvalet ve banyo bulunmaktadır.

Haritada görüntüle

İletişim: (0286) 752 58 57

İnternet sitesi: http://www.gargarakamp.com/

Instagram: https://www.instagram.com/gargarakamp/

Dolmuş Camping Geyikli

Çanakkale Kamp Yerleri - Dolmuş Camping Geyikli
Jürgen Ambacher

Geyikli kamp alanları arasında bulunan Dolmuş Camping Geyikli, sessiz ve temiz bir havaya sahip kamp alanlarından bir tanesidir. Orman içerisinde bulunuyor olması da trekking için uygun bir ortam oluşturmaktadır.

Kamp olanakları arasında karavan konaklama yeri, tuvalet, duş, bulaşık yıkama alanı, çamaşır makinası, elektrik, internet, kafe, restoran, açık büfe kahvaltı, plaja yakın mesafede, öğlen ve akşam yemeği bulunmaktadır.

Haritada görüntüle

İletişim: 02862122576

Mıhlı Şelalesi Kamp Alanı

Sadece Çanakkale’nin değil, Türkiye’nin nadide doğa harikalarından biri olarak kabul edilen Mıhlı Şelalesi, doğaseverlerin ve fotoğraf tutkunlarının yanı sıra kampçıları da büyülemektedir. Onlarca metre yükseklikten serpilen saf beyaz suların arasına çadırınızı kurarak kalabalıklardan uzak, huzurlu bir doğa tatili deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kaz Dağları’nın temiz, yüksek oksijenli havasında sıcak yaz aylarında Mıhlı Şelalesi’nin serin sularında serinlemek mümkündür. Bu bölgede doğa yürüyüşleri, fotoğraf çekimleri, olta balıkçılığı, ve kaya tırmanışı gibi pek çok etkinlik yapma fırsatını bulabilirsiniz, tüm bunlar sizi yılın tüm stresinden arındıracaktır.

Şelaleye yürüyüş mesafesinde kır bahçeleri ve yöresel restoranlar da bulunmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 94 kilometre uzaklıktaki bu kamp alanına, Adatepe ve Ayvacık minibüsleri her saat başı sefer düzenlemektedir ve sonrasında taksi veya yürüyüş gibi kolay ulaşım seçenekleri mevcuttur.

Haritada görüntüle

Gelibolu Yarımadası Kocadere Plajı Kamp Alanı

Çanakkale’nin canlı turistik destinasyonlarından biri olarak öne çıkan Kocadere Plajı, sadece çevresindeki otel ve pansiyonlarla değil, aynı zamanda huzur dolu kamp alanlarıyla da büyük ilgi görmektedir. Uzun, ince kumlu sahili ile tanınan plaj, gölgeli çam ağaçlarının altında çadır kurma imkanı sunmaktadır.

Modern olanaklara kısa yürüyüşlerle ulaşabileceğiniz bu kamp alanında, masmavi denizin kıyısında yılın tüm yorgunluğunu atabilirsiniz. İnce kumlarda güneşlenmek için havlu serip, aynı zamanda şezlong ve güneş şemsiyesi de kiralayabileceğiniz Kocadere Plajı’nda, akşamları etkileyici gün batımı manzaraları eşliğinde sahil yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Ayrıca, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Albayrak Sırtı ve Gelibolu Milli Parkı gibi bölgenin önemli noktalarını keşfe çıkmak için kamp alanından ayrılabilir ve seyir alanlarında masmavi denizin ve Gelibolu ormanlarının muhteşem manzarasını izlemeyi de unutmamalısınız. Kamp alanı olanakları arasında plaja sıfır konumda restoranlar, kafeler, marketler, temiz su kaynakları, duşlar, güneş şemsiyeleri ve şezlonglar, ayrıca otopark gibi imkanlar bulunmaktadır.

Haritada görüntüle

Similar Posts