| |

Çeşme Kamp Alanları – Çeşme’de Kamp Yapılacak Yerler

Çeşme Kamp Alanları – Çeşme'de Kamp Yapılacak Yerler

İzmir’in en gözde tatil bölgelerinden birisi olan Çeşme, kültürel zenginlikleri, eğlenceli gece hayatı ve etkileyici sahilleriyle her sene yabancı ve yerli binlerce gezginin tercih ettiği yerdir. İzmir’e bir saat uzaklıkta bulunan Çeşme, tatil severler için birçok olanak sunmaktadır.

Her gezgin için farklı olanaklar sunan Çeşme’de doğayla baş başa kalarak aynı zamanda da denize de girebileceğiniz etkileyici plaj, koy ve tabiat parklarında çadır ve karavan kampı yapabilir, sessiz ve huzurlu bir tatil yapabilirsiniz.

En İyi Ücretsiz ve Ücretli Çeşme Kamp Yerleri

Mavinin ve yeşilin buluştuğu Çeşme’de kamp yapmak için oldukça güzel alanlar bulunmaktadır. Ücretli ve ücretsiz kamp yerlerini bir araya getirdiğimiz listede, nerede kamp yapabileceğinize karar verebileceksiniz.

Pırlanta Plajı Kamp Alanı

Çeşme Kamp Alanları - Pırlanta Plajı Kamp Alanı
Mehmet Koçak

İsmi gibi kendisi de pırlanta gibi kumsala sahip Pırlanta Plajı, Çeşme merkeze on dakika uzaklıkta bulunmakta. Çiftlikköy’de bulunan kamp alanı, yerleşim yerlerine yakın olsa bile sessiz ve sakin kamp tatili yapabilirsiniz.

Sığ ve temiz deniziyle çadırınızla konaklama yapabileceğiniz plajda gölgelik olarak kullanabileceğiniz ağaçlar bulunmaktadır. Sürekli esinti olduğundan dolayı sinek gibi hayvanlarla çok az mücadele edeceksiniz.

Kamp alanı içerisinde bulunan tesislerde tuvalet ve duş gibi gereksinimlerinizi karşılayabileceğiniz alanlar bulunmakla birlikte aynı zamanda da içecek ve yiyecek ihtiyaçlarınız için hem market hem de büfe bulunmaktadır.

Havanın rüzgarlı olduğu günlerde Windsurf ve Kitesurf yapabilecek olduğunuz Pırlanta Plajı Kamp Alanı, Çeşme’de denize girip aynı zamanda kamp atabileceğiniz ücretsiz yerlerden bir tanesidir. Hem toplu taşıma hem de kendi aracınızla gelebilirsiniz.

Haritada görüntüle

Delikli Koy Kamp Alanı

Çeşme Kamp Alanları - Delikli Koy Kamp Alanı
ozgur dag

El değmemiş nadir bulunan güzellikleriyle dikkatleri üzerine çeken Delikli Koy, Alaçatı kamp alanları arasında bulunuyor. İsmini, dalgaların kayaya açtığı delik sonucu alan Delikli Koy, ıssız ve sessiz yerlerden bir tanesidir.

Masmavi tertemiz deniz ve beyaz kayaların birleştiği nokta olan bu koy adeta cennetten çıkmış gibi. Çadırınızla kamp yaparak denizin tadını çıkarabilir ya da günübirlik ziyaret edebilirsiniz. Alaçatı Halk Plajı’na yakın olan koya kendi aracınızla ya da toplu taşımayı kullanarak ulaşabilirsiniz.

Koyun denizi Alaçatı’yla kıyaslandığı zaman daha sıcak. Koy etrafında herhangi bir tesis bulunmuyor ve bu yüzden tuvalet, duş, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletme bulunmuyor.

Haritada görüntüle

Kleopatra Koyu Kamp Alanı

Çeşme Kamp Alanları - Kleopatra Koyu Kamp Alanı
goksel aktan

Kleopatra Koyu Kamp Alanı, Çeşme’nin bilinmeyen en bakir alanlarından birisidir. Güvercinlik Koyu olarak bilinen alana ulaşım biraz sıkıntı yaşatsa da yeni keşif yerlerini ücretsiz olarak bulmak isteyenler için uygun bölgelerden bir tanesidir.

Popülerliği diğer koylardan daha az olması nedeniyle sakinliği tercih eden kişilerin severek gitmiş olduğu Kleopatra Koyu, ismini denizde ve plajında bulunan ince parıltılı kumlardan almaktadır. Kendini gizlemiş olan bu koy, İzmir’den 89, Alaçatı’ndan 12 km uzaklıkta bulunuyor.

Alaçatı Halk Plajı’na giden yol üzerinde bulunan kamp yerine ulaşım biraz sıkıntılıdır. Ana yol asfalt ve düzgün olsa bile koya gelinen son birkaç yüz metrelik yol topraktan oluşmaktadır. Aracınızı koya altmış metre kala park etmeniz gerekiyor. Kalan yolu merdivenlerden inmeniz gerekiyor.

Güvercinlikli Koyu Kamp Alanı olanakları arasında denize girilebilir alan, soyunma kabinleri, çadır konaklama yerleri, otopark alanı ve plaj bulunmaktadır. Elektrik, tuvalet ve duş gibi olanaklar bulunmamaktadır. Yiyecek ve içeceklerini kamp yerine gitmeden temin etmelisiniz.

Haritada görüntüle

Gerence Koyu Kamp Alanı

Çeşme Kamp Alanları - Gerence Koyu Kamp Alanı
mustafa asunakutlu

Eşsiz güzellikte olan Gerence Koyu, Datça merkeze yirmi sekiz km uzaklıkta bulunuyor. Gerence Koyu Kamp Alanı, kendine hayran bırakan sakinliği ve huzurluyla kamp atmak için tercih etmeniz gereken doğa harikalarından bir tanesidir.

Eşi benzerini göremeyeceğiniz manzara ile güne başlayabileceğiniz kamp alanının berrak ve sığ sularından çıkmak istemeyeceksiniz. Bölgede mangal yapmak ya da ateş yakmak mümkün değildir. Aynı zamanda da ücretsiz bir kamp yeri olduğundan dolayı tesis bulunmamaktadır.

Ildır yolu üzerinde kalan kamp yerine Çeşme’den kendi aracınızla gidecekseniz sahil yolunu takip ederek ilk olarak Narlıca’yı daha sonra Ildır’ı geçtikten sonra yaklaşık iki km sonra yolun sonunda kalıyor.

Toplu taşıma kullanacaksanız eğer Ildır ve Balıklıova arasında çalışan dolmuşlara binerek Gerence Koyu yolu üzerinde indikten sonra yaklaşık beş dakika yürüme sonucunda kamp yerine ulaşabilirsiniz.

Kamp olanakları arasında denize girilebilir alan ve plaj bulunmaktadır. Elektrik, çeşme, tuvalet, şezlong, şemsiye, restoran gibi olanaklar bulunmamaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce karşılamalısınız.

Haritada görüntüle

Çeşme Çiftlikköy Kamp Alanları

Çeşme Kamp Alanları - Çeşme Çiftlikköy Kamp Alanları
Nevin Cetintas

Çiftlikköy’de resmi olarak belirlenmiş bir kamp alanı bulunmamaktadır. Kamp severler sahile yakın bölgelerde ve plajlarda çadırlarını kurarak ücretsiz bir şekilde doğayla iç içe kamp yapabilirler. Hem deniz hem de çadır tatili için kesinlikle tercih etmeniz gereken bir yerdir.

Sahil kenarında kamp yaparak sessizliğin vermiş olduğu huzuru deneyimleyebileceğiniz eşsiz koylar ve etkileyici plajlarla Çiftlikköy, sürekli gelmek isteyeceğiniz, hiç unutamayacağınız bir yer olacaktır. “Çeşme’de nerede çadır kurulur?” sorusunun en iyi yanıtlarından birisi.

Pırlanta Plajı’ndan başlayarak merkeze kadar giden tüm koylarda kamp yapabilirsiniz. Ancak yapılaşmanın bulunmadığı bu koylarda tuvalet, duş, elektrik gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesis bulunmamaktadır.

Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı yanınızda götürerek karşılayabilirsiniz. Çevrede bulunan kafe, market ve büfe gibi noktalardan da yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz mümkündür. Hem kendi aracınızla hem de minibüslerle ulaşabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Alaçatı Halk Plajı Mesire ve Kamp Alanı

Çeşme Kamp Yerleri - Alaçatı Halk Plajı Mesire ve Kamp Alanı
Adil Sayan

Alaçatı Halk Plajı Mesire ve Kamp Alanı, ücretsiz bir şekilde hem denize girip hem de kamp atabileceğiniz eşsiz bir yer. Diğer halk plajlarıyla kıyaslandığı zaman pek fazla kalabalık olmamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Assos Kamp Alanları - Assos'ta Kamp Yapılacak Yerler

Kafa dinlemek için oldukça uygun bir yer olan kamp yeri, Alaçatı’nın en iyi kamp yerleri arasında bulunuyor. Sahili kumluk, denizi ise temizdir. Denizde kestane olabilmektedir. Bu yüzden dikkatli olmalı ya da deniz ayakkabı giymelisiniz.

Bölgede tuvalet, duş, soyunma kabini, şezlong elektrik ve restoran gibi olanaklar bulunmamaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp yerine gelmeden önce temin etmelisiniz. Giriş yolu bozuk olduğundan dolayı yalnızca yürüyerek gelebilirsiniz.

Delikli Koy’a yakın konumda bulunan kamp yerine toplu ulaşımla ulaşılamamaktadır. Plaj, Vadi Alaçatı yolu üzerinde, Gilikli Halk Plajı’nı geçtikten sonra solda bulunmaktadır. Plaja inen yol bozuk olduğun dolayı aracınızı uygun bir yere park ederek plaja kadar yürümeniz gerekiyor.

Haritada görüntüle

Fedon Koyu Kamp Alanı

Çeşme Kamp Yerleri - Fedon Koyu Kamp Alanı
https://bit.ly/3HenI4O

Altınkum bölgesinde bulunan Fedon Koyu Kamp Alanı, Çeşme’nin sessiz ve huzurlu çadır kamp alanlarından bir tanesidir. Kalabalığı sevmeyenler için uygun olan bir kamp yerdir. Denizi ise temiz ancak dalgalıdır.

Sakin ve huzurlu bir ortam içerisinde denize girip hem de kamp keyfi yaşayabileceğiniz kamp yeri, etkileyici gün batımlarının yaşandığı, gizli ve güzel kalmış yerlerden bir tanesidir. Bölgede tesis bulunmamaktadır. Hazırlıklı gelmenizde fayda var.

Haritada görüntüle

Ilıca Tanay Tabiat Parkı Kamp Alanı

Çeşme Kamp Yerleri - Ilıca Tanay Tabiat Parkı Kamp Alanı

Yaklaşık elli senedir kamp severlerin uğrak noktalarından bir tanesi olan Ilıca Tanay Tabiat Parkı Kamp Alanı, on çeşitten fazla ağaç türü, otuzdan fazla hayvan türüne ev sahipliği yaparak sizi doğayla içe içe bir kamp yapma olanağı sunmaktadır.

Eşsiz güzelliklere sahip doğal alanda piknik yapabilir, ormanlık alanda yürüyüş yapabilir, manzarayı seyredebilirsiniz. Alaçatı’da bulunan Tabiat Parkı, Çeşme’ye 9 km, İzmir’e ise 80 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Ilıca Halk Plajı’na yürüme uzaklığında bulunan tabiat parkına Çeşme’den Ildır’a giden sahil yolunu takip ederek birkaç dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda yürüyerek gelebileceğiniz gibi dolmuşları da tercih edebilirsiniz.

Sakin bir şekilde kamp yapmanıza olanak sağlayan Ilıca Tanay Tabiat Parkı Kamp Alanı olanakları arasında çeşme, tuvalet, piknik masaları, kır gazinosu, otopark alanı, duş, tuvalet, soyunma kabini bulunmaktadır.

İletişim: +902323698006

Haritada görüntüle

Beyaz Hamak Motel Camping

Çeşme Kamp Yerleri - Beyaz Hamak Motel Camping
Ertan KARA

Altınkum’da bulunan Beyaz Hamak Motel Camping’in geniş kamp alanında çadır kampı, karavan kampı ya da bungalov konaklaması yapabilirsiniz. Ücretli kamp yerlerinden bir tanesi olan kamp alanında tüm ihtiyaçlarınız düşünülmüş.

Kamp yeri, Altınkum Halk Plajı’na yürüme mesafesinde bulunuyor. Aynı zamanda yürüme mesafesinde bulunan diğer ücretli ve ücretsiz plajlara giderek masmavi ve berrak denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kamp alanına hem kendi aracınızla hem de toplu ulaşımla ulaşabilirsiniz. Kamp olanakları arasında tuvalet, duş, buzdolabı, bahçe, mangal yakılabilir alan, otopark alanı, elektrik, ortak kullanım mutfak alanı, çamaşırhane, dinlenme alanları, yeme içme alanları bulunmaktadır.

Haritada görüntüle

Cenlet Vadisi Tatil Köyü

Çeşme Kamp Yerleri - Cenlet Vadisi Tatil Köyü

Sahile yürüme mesafesinde bulunan Cenlet Vadisi Tatil Köyü, Altınkum bölgesinde yer almaktadır. Tesiste hem çadır konaklama hem taş ev konaklama hem de bungalov oda konaklama yapabilirsiniz. Cenlet Vadisi’ne ulaşım sadece özel araçlarla sağlanabilmektedir.

Yemyeşil ağaçların içerisinde hizmet veren kamp yeri, yerleşim bölgelerine uzakta pek fazla gürültünün olmadığı sakin ve huzurlu bir yer. Çocuklu aileler tarafından da tercih edilmektedir. Konaklama süreniz boyunca spor ve müzik aktivitelerine katılabilirsiniz.

Cenlet Vadisi Tatil Köyü kamp olanakları arasında tuvalet, duş, elektrik, kablosuz internet erişimi, restoran, sahile yürüme mesafesi, bahçe, farklı aktiviteler, dinlenme alanı ve otopark alanı bulunmaktadır.

İletişim: 0544 727 59 29

Web Sitesi: https://www.cenletvadisi.com/

Instagram: https://www.instagram.com/cenletvadisicesme/

Haritada görüntüle

Vadi Alaçatı Hotel & Camping

Çeşme Kamp Yapılacak Yerler - Vadi Alaçatı Hotel & Camping

Ekolojik bir tatili koyu olan Vadi Alaçatı Hotel & Camping, kamp atarken aynı zamanda toprakla haşır neşir olabileceğiniz, organik tarımı yerinde keşfedebileceğiniz, stressiz ve huzurlu bir tatil yapabileceğiniz yer.

Kamp alanı Alaçatı’nın en etkileyici plajlarına birkaç dakikalık yürüme uzaklığında, yerleşimin olmadığı, doğayla bütün içinde yer alan harika bir noktada bulunuyor. Kamp yeri, hem botanik hem de meyve sebze tarlasını andırmaktadır.

Yuvarlak ahşap butik odalardan oluşan tesisin bu odalarının her biri kendisine ait bağımsız bahçelerden oluşmaktadır. Manzarası ise lavanta bahçesi, orman, zeytinlik ve ormandır. Odaların içi beklentileri karşılayacak şekilde düzenlenmiştir.

Alaçatı Halk Plajı ve Mesire Alanı’na yakın bir noktada bulunan kamp alanına Çeşme’den yola çıkarak Musalla Koyu’nu geçmiş olduktan sonra sahil yolunu takip ederek kamp alanına ulaşabilmeniz mümkündür.

Vadi Alaçatı Hotel & Camping kamp olanakları arasında yirmi dört saat boyunca sıcak su, duş, tuvalet, elektrik, restoran, etkinlik alanı, otopark alanı, açık hava sinema, bahçe ve dinlenme alanları bulunmaktadır.

İletişim: 0533 560 25 95

Web Sitesi: http://www.vadialacati.com/

Instagram: https://www.instagram.com/vadialacati/

Haritada görüntüle

Kalyoncu Camping Kamp Alanı

Çeşme Kamp Yapılacak Yerler - Kalyoncu Camping Kamp Alanı
Akın Koç

Çiftlikköye’de hizmet veren Kalyoncu Camping Kamp Alanı, Çeşme’ye yalnızca on km uzaklıkta bulunuyor. Yalnızca Türk kamp severler için değil dünyanın dört bir yanından gelen kamp severlere de hizmet vermektedir.

Etkileyici güzellikte olan Pırlanta Plajı’na birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Kalyoncu Kamp Alanı, bu yüzden çokça tercih edilmektedir. Çadır alanında bulunan gölgelikli çardaklar, güneşten kaçmanıza yardımcı oluyor.

Çeşme’ye yirmi dakikalık uzaklıkta bulunan kamp yerine kendi araçlarıyla gelmek isteyenler Çiftlikköy’ü geçmiş olduktan sonra sahil yolunu takip ederek ulaşımlarını sağlayabilirler. Toplu taşımayı kullanacak olanlar Çiftlikköy’den kalkan dolmuşlara binebilir.

Sahile yürüme mesafesinde bulunan kamp yerinin olanakları arasında elektrik, kablosuz internet erişimi, ortak kullanım mutfak alanı, mangal yakılabilir alan, tuvalet, duş, yeme içme yeri, buzdolabı ve otopark alanı bulunmaktadır.

İletişim: 0545 585 18 21

Haritada görüntüle

Okan’s Place

Yaklaşık kırk senedir Altınkum’da hizmet veren Okan’s Place, kendisini gürültüden ve kalabalıktan korumuş sessiz ve huzurlu yerlerden yalnızca bir tanesidir. Kamp yerinde çadır ve bungalov konaklama imkanı bulunmaktadır.

Kendi aracınızla gelmek için Altınkum Halk Plajı’na yakın bir konumda bulunan tesise Çiftlikköy’ü geçmiş olduktan sonra gelebilirsiniz. Toplu taşımayı kullanacak olanlar ise Çiftlikköy’den kalkan Altınkum dolmuşlarına binebilir.

Sahil kenarında bulunan kamp yerinin olanakları arasında elektrik, ortak kullanım mutfak alanı, yeme ve içme yeri, bahçe, denize girilebilir alan, otopark alanı, tuvalet, duş, buzdolabı manav, dinlenme alanı, şezlong ve şemsiye bulunmaktadır.

İletişim: 0532 394 01 31

Haritada görüntüle

Çeşme’ye kadar gelmişken daha fazla kamp yeri arıyorsanız eğer “İzmir Kamp Alanları” isimli içeriğe göz atabilir veya denize girilecek en iyi yerleri öğrenmek için “Sığacık Plajları” ve “Seferihisar Plajları” isimli içerikleri hemen okuyabilirsiniz.

Similar Posts