Her İhtiyaca Uygun Rotring Modelleri

Her İhtiyaca Uygun Rotring Modelleri

Öğrenciler ve anne babalar için okul alışverişi söz konusu olduğu zaman ilk olarak akla gelen konuların başında kalemlerin olması şaşırtıcı değil. Kırtasiye alışverişi yapılırken de görülebileceği üzere en ufak bir ürün ile alakalı araştırma yapılırken dahi onlarca farklı seçenek öğrencilerin karşısına çıkıyor.

Rotring kalemler ise ilk üretildikleri zamandan itibaren her yaştan öğrencinin hatta öğrenci olmayanların dahi büyük bir beğeni ile kullandıkları kalemlerden bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Kimileri bu kalemler hakkında tam olarak bilgi sahibi olmadıkları için Rotring modellerini klasik uçlu kalemlerle karıştırılabiliyor. Gerçekte ise Rotring kalemlerin kırtasiye dünyasında her geçen gün popülaritesini arttırmasının pek çok farklı nedeni bulunuyor.

Rotring Modelleri Ne Zaman Üretilmeye Başlandı?

Almanya’da yaşayan ve Bauhaus School of Art and Design’den mezun olmuş bir grup genç öğrenci, istekleri en iyi şekilde yerine getirecek tarzdaki teknik çizim araç gereçlerini üretebilmek için kollarını sıvadı. Modern teknolojinin beraberinde getirdiklerinden yararlanan gençler, 1928 yılında yazı araç gereçleri konusunda ciddi anlamda yeniliklerin ortaya çıkmasını sağladı.

1970’li yıllarda markanın hızlı bir yükselişe geçmesi sonrasında Rotring kalemler dünya markası haline gelmeyi başardı. Şirket tarafından ilk olarak üretilmiş ürün ise dolma kalemdi. O zamanlarda kullanılmakta olan klasik kalem ucu yerine dolma kalem için metal tüp kullanıldı. Çok daha minimalist tasarımlara sahip olan kalemler bir anda en fazla beğenilen ürünler arasındaki yerini aldı.

1935 yılına gelindiği zaman ise tek bir kalemde 4 rengin kullanılmasını sağlayan kalemlerin üretimine başlandı. Multipen kalem tipinin doğmasını sağlayan bu kalem de yine markanın popülerliğini ciddi anlamda artırmayı başardı. Zamanın ilerlemesi ile beraber artık teknik çizim konusunda ya da klasik kullanım için markanın tercih edilmesini sağlayan en muhteşem teknolojiye sahip kalemlerin üretilmesi adına adımlar atılmaya devam etti.

Kırtasiye alanında her zaman lider isimlerden bir tanesi olmayı başaran Rotring ile beraber artık isteyen herkes kullanım amacına uygun kalemler arasında ilk sıralardaki yerini aldı. Şimdilerde başta teknik çizim olmak üzere pek çok alanda hem öğrenciler hem de bu alanda çalışmakta olan kişilerin tercihi Rotring kalemler oluyor.

En Fazla Talep Gören Rotring Modelleri

Konu Rotring kalemler olduğu zaman ilk olarak akla gelen ise şüphesiz ki Rotring 300’ün olması şaşırtıcı değil. Hem okul hem de iş yaşamında rahatlıkla kullanılabilen bu model, dayanıklı yapısı sayesinde uzun süre kullanıma da imkan tanıyor. Farklı renklere sahip gövdeleri sayesinde isteyen herkes tam olarak kendi tarzlarına uygun olan modeller içerisinden rahatlıkla seçimlerini yapabiliyor. Modelin uç kalınlığı farklılık gösterebiliyor. Böylece kullanım çeşidine göre en iyi Rotring 300’ün seçilmesi mümkün oluyor.

Altıgen tasarıma sahip olan Rotring 500 versatil kalem, en iyi tutuşun sağlanması adına metal tutma alanıyla ön plana çıkıyor. Ayarlanabilir tarzdaki uç sertliği kademe göstergesi sayesinde kalemin kullanımı esnasında en yüksek performansın elde edilmesini sağlıyor. Serinin pirinçten imal edilmiş olan sabit uç çıkışı sayesinde çalışma sırasında uç kırılması engellenir.

Her İhtiyaca Uygun Rotring Modelleri
Kelly Sikkema

İdeal yazım ve çizim işlemlerinin yapılabilmesi adına kullanılan Rotring 600, pek çok okul alışverişi listesinde kendine yer bulan kalem çeşitlerinden bir tanesi. Mekanik kurşun kalem kategorisinde yer alan bu model, uzun süre yapılacak olan yazı ve çizim çalışmalarında dahi yorulmayı engelleyecek tasarımı ile en fazla tercih edilen kırtasiye ürünleri arasındaki yerini korumayı başarıyor.

İlginizi Çekebilir:  En İyi Akıllı Robot Süpürge Önerileri

Çizim yapan kişilerin en fazla tercih ettiği ürünlerden bir tanesi olan Rotring 800, tamamen metalden üretilmiş olan gövdesi ve basmalı mekanizmasının yanı sıra çevir bas mekanizması ile kullanım kolaylığı sağlamayı başarıyor. Teknik çizimler için en uygun ağırlığa ve konfora sahip olan bu kalemin sabit uç kısmı sayfanın görünümünü engellemeden %100 hassas şekilde çizim işleminin yapılmasını sağlar. Bu modelde, diğer Rotring serilerinde olduğu gibi uç sertlik göstergesi de yer alıyor.

Profesyonel anlamda yapılan çalışmalarda tercih edilenlerin başında gelen Rotring Isograph, yeniden doldurulabilir rezervuara sahip bir kalem. Böylece uzun süreler boyunca en iyi şekilde kullanımına devam edilebiliyor. Daha detaylı çizimler için tercih edilen bu kalem, tek olarak satın alınabileceği gibi set olarak da alınabiliyor. Böylece istenilen detaylı ve profesyonel çizimlerin kolaylıkla yapılabilmesine olanak tanıyor.

Rotring Kalem Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok kullanıcı, okul alışverişi ya da normal kullanım için kalem arayışına girdiklerinde, kalemlerin özellikleri hakkında araştırma yapmanın önemli olmadığını düşünüyorlar. Ancak onların bu düşüncesi Rotring serisi için geçerli olmuyor. Çünkü markanın her bir serisinin içerisinde dahi farklı uçlara sahip kalemler bulunuyor. Yani kalemin kullanıldığı alan ile alakalı doğru adımların atılmaması halinde, seçilecek rotring kalemden istenilen performansın elde edilmesi mümkün olmuyor. İlk olarak kalem seçimi yapılırken hangi uç kalınlığının kullanılmak istendiğinin belirtilmesi gerekiyor.

Markanın serilerinde yer alan kırtasiye ürünlerinde farklı ton ve uç kalınlıkları bulunuyor. Bunların her birinin kullanım amacı da farklılık gösteriyor. 0.5 uçlu bir Rotring kalem çok daha ince, detaylı çizimlerin yapılmasını ve yazıların yazılmasını sağlar. Ancak yalnızca yazı için Rotring kalem satın alınmak istendiğinde 0.7 uçlar ideal oluyor. Kalın çizgilerin ve tonlamaların yapılmak istendiği durumlarda ise 0.9 uçlar tercih edilebiliyor. Genel olarak hangi seri olursa olsun fark etmez, Rotring modelleri her zaman yüksek dayanıklılığı ile ön plana çıkmayı başarıyor.

Rotring Kalem Fiyatları

Farklı amaçlar ile kullanım için özel olarak hazırlanan Rotring kalemler, ilk olarak üretilmeye başlandıkları zamandan itibaren kendini rakiplerinden en iyi şekilde sıyrılmayı başardı. Rotring kalemler hakkında yapılacak olan incelemeler ile ortaya çıktığı üzere markanın her türlü isteğin en iyi şekilde yerine getirilmesi adına farklı özelliklere sahip kalemleri bulunuyor.

Her İhtiyaca Uygun Rotring Modelleri
Mike Tinnion

Modeller set olarak ya da tek şekilde satılabiliyor. Dolayısıyla fiyat araştırması yapacak kişiler buna göre araştırmalarını daraltabiliyorlar. Aynı zamanda mekanik kurşun kalem olarak adlandırılan kalem çeşitlerinde uçlar da yine ayrı olarak satılabiliyor.

Bu aşamada daha uygun olması adına kalem ve uçların birlikte alınması da mümkün oluyor. Mekanik kurşun kalemlerin uçlarının üretiminde, kalemlerin üretimi sırasında olduğu gibi yüksek performans hedefleniyor. Böylece çok daha iyi yazım ve çizim işlemlerinin yapılması istendiğinde hem kalemler hem de uçları kullanıcılara aradıklarını en iyi şekilde vermeyi başarıyor.

İlk olarak Rotring kalem fiyatları ile alakalı yapılan araştırmalar sırasında kimi kullanıcılar fiyatların yüksek olabileceğini düşünüyorlar. Çünkü klasik tarzdaki kalemlerin fiyatları daha düşük olabilir. Lakin klasik kalemlerin daha dayanıksız malzemelerden üretilmiş olmasından dolayı kısa sürede bozulup kullanılamaz hale geldiği bilinen bir gerçek.

Dolayısıyla okul alışverişi için tercihini Rotring kalemlerden yapacak olan kişiler, aldıkları bir tane kalem ile tahmin ettiklerinden çok daha uzun süre kullanımı elde etmeyi başarıyorlar. Bu da fiyat performans açısından Rotring kalemlerin ne kadar başarılı olduğunu da ortaya koyuyor. Satın alınacak olan Rotring kalem ile beraber insanlar hem yazım hem de çizim ve kaligrafi gibi çalışmalar için aradıklarını bulmayı başarıyorlar.

Similar Posts