|

İstanbul Kamp Alanları – İstanbul Çevresi Kamp Yapılacak Yerler

İstanbul ve Çevresindeki Kamp Alanları - En İyiler

İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşamak, İstanbul kamp alanları ile sizi kamp yapmaktan alıkoymayacak. İstanbul ve çevresinde günü birlik giderek çadırınızı kurabileceğiniz ve etkileyici doğasıyla rahatlığa erişebileceğiniz birçok nokta bulunuyor.

İstanbul’da başta Karadeniz kıyıları olmak üzere her iki yakasında huzurlu birçok kamp yeri olduğunu biliyor muydunuz? Birçoğu deniz kenarındayken, bazıları da ağaçların içerisinde bulunuyor.

En İyi İstanbul Kamp Alanları

Aşağıda bulunan İstanbul ve çevresinde kamp yapılacak yerlerden bir tanesini seçerek huzurlu bir tatil yapabilmeniz mümkün. Çünkü İstanbul’un en iyi ücretli ve ücretsiz kamp yerlerini bir araya getirdik.

Kumköy Kilyos Kamp Alanı

İstanbul Kamp Alanları - Kumköy Kilyos Kamp Alanı

Sarıyer’e bağlı olan Kilyos, hem deniz tatili hem de çadır kampı yapabilecek olduğunuz eşsiz yerlerden sadece bir tanesidir. Kumköy Kilyos kamp alanında doğanın ve denizin keyfini çıkarıp, kamp yapabileceğiniz ücretsiz bir yer.

Şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunan ve toplu taşıma araçlarıyla kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz bir kamp alanı. Yeme ve içme ihtiyaçlarınızı çevrede bulunan marketlerden karşılayabilir, plaj işletmelerinden de tuvalet, elektrik gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Balaban Gölü Kamp Alanı

İstanbul Kamp Alanları - Balaban Gölü Kamp Alanı

Arvanutköy ilçesi sınırlarında bulunan Balaban Gölü, aynı zamanda Duru Göl olarak da bilinmektedir. İstanbul içerisinde doğayla baş başa kalarak kafa dinleyebileceğiniz nadide yerlerden bir tanesi. Çadır ve karavan kamp alanı olarak bilinmektedir.

İstanbul’a yakın kamp alanları arasında bulunduğundan dolayı hem toplu taşıma hem de kendi aracınızla gelebilirsiniz. Şehir merkezine uzaklığı yaklaşık doksan kilometre. Elektrik, tuvalet ve çeşme olanakları bulunmamaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınıza götürmelisiniz.

Haritada görüntüle

Sazlıbosna Gölü Kamp Alanı

İstanbul Çadır Kamp Yerleri - Sazlıbosna Gölü Kamp Alanı
Turan Öztürk

Arnavutköy kamp alanları arasında bulunan Sazlıbosna Gölü kamp alanı, doğasıyla öne çıkan bir yer. Çadır ve karavan kamp alanı olarak kullanılabilen bu kamp alanına ulaşımsa oldukça kolay. Şehir merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Kamp alanının olanakları arasında yürüyüş parkurları, olta balıkçılığı ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar bulunuyor. Tuvalet, çeşme, elektrik ve duş gibi imkanlar bulunmamaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı gitmeden önce karşılamalısınız.

Haritada görüntüle

Bıçkıdere Kamp Alanı

İstanbul’a oldukça yakın bir kamp alanı olan Bıçkıdere, doğa içerisinde yer almasından dolayı kamp severlerin tercih ettiği yerlerden bir tanesidir. Şile kamp alanları arasında en gözde olanlardan bir tanesidir.

Çadır ve karavan kamp alanı olarak öne çıksa bile işletme bulunmamaktadır. Tuvalet ve çeşme gibi ihtiyaçlarınızı köy içerisinde bulunan camilerden giderebilirsiniz. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınız için köyde yer alan bakkalları kullanabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Darlık Barajı Kamp Alanı

İstanbul Kamp Alanları - Darlık Barajı Kamp Alanı
Gökhan Kurt

Şile sınırları içerisindeki kamp alanlarından bir tanesi olan Darlık Barajı, olta balıkçılığı içinde oldukça elverişli bir yer. Bu yüzden oltanızı getirmeyi tercih edebilirsiniz. Yemyeşil bir ortamda çadır ve karavan kampı yapmak için oldukça ideal bir yer.

Kontrollü ateş yakılabilir alanlar ve yürüyüş parkurları gibi olanakları bulunmaktadır. Tuvalet, duş, elektrik ve çeşme gibi imkanlar bulunmamaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce karşılamanız gerekiyor.

Haritada görüntüle

Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

İstanbul Kamp Alanları - Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

İstanbul, bilinmeyen kamp alanlarına ev sahipliği yapıyor. Riva, Ağva ve Şile bölgesinde bunların sayısı oldukça fazla. Bakir bir yer arıyorsanız eğer Hacıllı Şelalesi’ni tercih edebilirsiniz. Hem serinliği hem de sesiyle adete huzur veriyor.

Kamp olanakları arasında çadır ve karavan kamp alanı, kontrollü ateş yakılabilir alanlar, yürüyüş parkurları bulunuyor. Elektrik, çeşme, tuvalet ve duş gibi imkanlar ise bulunmamaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı gitmeden önce karşılamalısınız.

Haritada görüntüle

Kaptanın Mezarı Kamp Alanı

Riva kamp alanları arasında bulunan Kaptanın Mezarı Kamp Alanı, şehir merkezine kırk kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bu alan el değmemiş yeşil doğasıyla çok fazla bilinmeyen bir yer. Çadır tatilinizde huzur arıyorsanız eğer burası tam size uygun.

Kamp olanakları arasında deniz, çadır ve karavan kamp alanı, yürüyüş parkurları bulunmaktadır. Elektrik, çeşme ve tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı çevrede bulunan işletmelerden karşılayabilirsiniz. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı gitmeden önce karşılamanızda fayda var.

Ömerli Barajı Kamp Alanı

İstanbul Kamp Alanları - Ömerli Barajı Kamp Alanı
Romo Ist

İstanbul’a yakın kamp alanları arasında bulunan Ömerli Barajı, Çekmeköy ilçesine on beş dakikalık yürüyüş uzaklığında bulunuyor. Sürekli ziyaretçileri arasında olta balıkçılığı ve yürüyüş yapan insanlar bulunuyor.

Ejderhayı anımsatan masmavi göl ve yemyeşil ormanın içerisinden gelen kuş sesleriyle eşsiz bir kamp alanı olarak biliniyor. Göl kenarında kamp yaparak şehrin gürültüsünden uzaklaşabilmeniz mümkün.

Kamp olanakları arasında yürüyüş parkurları, çadır ve karavan kamp alanı, olta balıkçılığı ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar bulunuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce karşılamalısınız. Elektrik, duş ve çeşme gibi imkanlarsa bulunmuyor.

Haritada görüntüle

Bozhane Köyü Kamp Alanı

Karadeniz’in kendine has özelliklerini içerisinde bulunduran Bozhane Köyü’nün içerisinden Çayağazı Deresi geçiyor. Köy, geniş ve gür ormanlık alanı ile kamp yapmak için uygun yerler sunmaktadır.

Kamp olanakları arasında olta balıkçılığı, yürüyüş parkurları, çadır ve karavan kamp alanı bulunuyor. Elektrik, tuvalet, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı köyden karşılayabilmeniz mümkün.

Haritada görüntüle

Emirli Köyü Kamp Alanı

İstanbul Kamp Yerleri - Emirli Köyü Kamp Alanı
Alpay Aydın

İstanbul’da kamp yapılacak yerler arasında en güzellerden bir tanesi olan Emirli Köyü Kamp Alanı, şehir merkezine yetmiş yedi kilometre uzaklıkta bulunuyor. Sakin ve huzurlu bir kamp tatili yapmak isteyen kişilerin tercih etmesi gerekiyor.

Çam ağaçlarının arasında baraj manzarası eşliğinde karavan ve çadır kampı yapabilirsiniz. Yürüyüş parkurlarında yürüyüş yapabilir, balık tutabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı Emirli köyünden karşılayabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Sofular Plajı Kamp Alanı

İstanbul Kamp Yerleri - Sofular Plajı Kamp Alanı
Burak Hazma

Şile kamp alanları arasında yer alan Sofular Plajı Kamp Alanı, hem denize girip hem de çadır tatili yapmak adına oldukça uygundur. Yürüme mesafesinde halk plajı, mesire ve piknik alanı bulunmaktadır.

Hafta sonları sadece deniz tatili yapmak için gidebilirsiniz. Hafta sonu çoğunlukla kalabalık olan bölgede şezlong ve şemsiye gibi olanaklar bulunmamaktadır. Elektrik, tuvalet ve çeşme gibi ihtiyaçlarınızı plaja yakın olan işletmelerden karşılayabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Korsan Koyu Kamp Alanı

İstanbul Kamp Yerleri - Korsan Koyu Kamp Alanı
Salih Ozyilmaz

Sanki İstanbul’da değilmişsiniz hissi yaratan Korsan Koyu, bakir bir koydur. İstanbul’da kamp yapılacak yerler arasında bulunan koy, Çatalca’ya yetmiş kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Hem deniz hem de doğanın keyfini çıkarmak için kesinlikle tercih etmeniz gerekiyor.

Çadır ve karavanlar için kamp yapılabilecek koyda yürüyüş parkurları, kontrollü ateş yakılabilir alanlar bulunmamaktadır. Tuvalet, çeşme, elektrik, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesis bulunmamaktadır.

Haritada görüntüle

Malatra Koyu Kamp Alanı

İstanbul Kamp Yerleri - Malatra Koyu Kamp Alanı
Muharrem Şentürk

Küçük bir cenneti anımsatan Malatra Koyu Kamp Alanı, Çatalca’da bulunmaktadır. Özellikle genç kişiler tarafından tercih edilen koyun denizi ise oldukça güzeldir. Yeşillik ve mavinin içerisinde tatil yapmak isterseniz buraya gelmelisiniz.

Kamp olanakları arasında çadır ve karavan kamp alanı, kontrollü ateş yakılabilir alanlar, yürüyüş parkurları bulunmaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletme bulunmamaktadır. Elektrik, tuvalet ve çeşme olanakları yoktur.

Haritada görüntüle

Kabakoz Kamp Alanı

İstanbul Kamp Yerleri - Kabakoz Kamp Alanı
Bilal Agır

Ağva ve Şile ilçeleri arasında bulunan, sahile yakın ve yemyeşil orman bulunan Kabakoz Köyü, kamp yapmak için iki farklı olanak sunuyor. Bunlar ise ormanlık alanda ya da sahilde kamp yapma olanağı.

Doğanın sakinliğiyle yeniden doğmak veya dalga sesiyle huzur dolmak için burayı tercih edebilirsiniz. Plaj alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bazı işletmeler bulunmaktadır. Doğada kamp yapmak istiyorsanız eğer gelmeden ihtiyaçlarınızı karşılamalısınız.

Haritada görüntüle

Sazlı Bosna Barajı Kamp Alanı

Arnavutköy’de bulunan Sazlı Bosna Barajı, doğal manzarasıyla ve sessizliğiyle sizi etkilemeyi başaracaktır. Muhteşem baraj manzarası eşliğinde balık tutabilir, barajın etrafında turlayabilirsiniz. Bazı yerlerde ateş yakmak serbesttir.

Elektrik, çeşme, tuvalet, duş ve tuvalet gibi olanaklar bulunmamaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı yakında bulunan Sazlıbosna Mahallesi ve Şamlar Köyünden karşılayabileceğiniz gibi hazırlıklı da gelebilirsiniz.

Haritada görüntüle

Kadırga Koyu Kamp Alanı

İstanbul Çadır Kamp Yerleri - Kadırga Koyu Kamp Alanı
Bekir Uzun

Ağva kamp alanları arasında bulunan Kadırga Koyu, hem görülmesi gereken yerler arasında da bulunuyor. Çünkü Karadeniz’in hırçın dalgalarıyla oluşan falezlere ve farklı kaya türlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Ormanlık alanı ve denizi bir arada bulabileceğiniz koyda tuvalet, elektrik ve duş gibi imkanlar bulunmamaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı yakınlarda bulunan Büyükbacaklı Köyü’nden karşılayabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Eşek Adası Kamp Alanı

Şile kumsalının en ucundaki noktada bulunan Eşek Adası, şehir merkezine seksen iki kilometre uzaklıkta bulunuyor. Her yanı deniz manzarası olan kamp alanı, hem kamp yapmak hem de denize girmek isteyenleri mutlu ediyor.

Yürüyüş parkurları, çadır ve karavan kamp alanı gibi olanaklar bulunmaktadır. Elektrik, tuvalet ve çeşme gibi ihtiyaçlarınızı plaja yakın konumda olan işletmelerden karşılayabilirsiniz. Yiyecek ve içecek bakımından hazırlıklı gelmenizde fayda var.

İhsaniye Camping

Çatalça İhsaniye Köyü’nde bulunan kamp alanı, şehir merkezine yetmiş üç kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kamp alanı elma ağaçları, böğürtlen ve yaban mersinleri tarafından renklendirilmektedir.

Aynı zamanda iki dere bir araya gelerek huzur dolu bir görüntü oluşturuyor. Kamp olanakları arasında tuvalet, piknik masaları, çeşme, ateş yakılabilir alanlar, bakkal, otopark alanı ve yürüyüş parkurları bulunmaktadır.

Haritada görüntüle

Esenceli Köyü Kamp Alanı

İstanbul Çadır Kamp Yerleri - Esenceli Köyü Kamp Alanı
Ramazan Kandemir

Esenceli Köyü Kamp Alanı, Ömerli Barajı kıyısında oldukça sessiz ve huzur verici bir yer. İstanbul’a oldukça yakın olduğundan dolayı tercih edebilirsiniz. Ücretsiz bir kamp alanı olduğundan dolayı elektrik, duş ve tuvalet gibi olanaklar bulunmamaktadır.

Haritada görüntüle

Polonezköy Kamp Alanı

İstanbul Çadır Kamp Yerleri - Polonezköy Kamp Alanı
Bahram Amiri

Şile yolu üzerinde Beykoz ilçesinde bulunan Polonezköy Kamp Alanı, hafta sonu yapacağınız kaçamaklar için oldukça etkileyici bir yer. Yemyeşil çam ormanları içerisinde, huzur dolu bir kamp yapmak istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

Elektrik ve duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis olmasa bile ormanlık alanı girişinde bulunan işletmelerden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz mümkün. Tuvalet imkanı ise bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul'un Tarihi İncisi: Fatih Camii Gezi Rehberi - Nerede?

Burgazada Madam Martha Koyu

İstanbul Çadır Kamp Yerleri - Burgazada Madam Martha Koyu
Mehmet Sarıgül

Kamp severlerin en çok sevdiği yerlerden birisi olan Madam Martha Koyu, Burgazada’da bulunmaktadır. Hem yeşilin hem de mavinin buluştuğu bir kamp yapmak isterseniz doğru adres burası.

Ücretsiz bir kamp alanı olduğu için herhangi bir işletme ve tuvalet bulunmamaktadır. Ancak kamp alanına yakınlarında bulunan işletmeden yiyecek, içecek, duş, tuvalet ve elektrik ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Semizkum Mocamp

İstanbul Kamp Yapılacak Yerler - Semizkum Mocamp

Silivri kamp alanları arasında bulunan Semizkum Mocamp, Semizkumlar mevkiinde hizmet vermektedir. Uzunca kumsalı, denizi, karavan ve çadır kamp alanlarıyla oldukça tercih edilen bir kamp alanı.

İstanbul ve çevresinde hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenlerin seveceği Semizkum Mocamp, hem karavan konaklaması hem de deniz tatili bakımından oldukça ideal. Şehir merkezine yetmiş yedi kilometre uzaklıkta bulunan kamp alanına hem otobüslerle hem de şahsi aracınızla ulaşabilirsiniz.

Kamp olanakları arasında tuvalet, sıcak su, duş, elektrik, restoran, manav, market, Wi-Fi, bulaşıkhane, güvenlik, çamaşırhane, soyunma kabinleri, voleybol sahası ve windsurf gibi olanaklar bulunmaktadır.

İletişim: 0 212 711 20 58

Haritada görüntüle

Green Park Camping

İstanbul Kamp Yapılacak Yerler - Green Park Camping

Green Park Camping, deniz tatili ve doğanın içerisinde kamp keyfi yaşamak isteyen kişilerin tercih ettiği yerlerden bir tanesidir. Üç kilometre uzunluğundaki kumsal alanıysa görülmeye değer. Çadır, karavan ve bungalov şeklinde konaklama yapılabilmektedir.

İstanbul’a olan yakınlığı ve ulaşımın kolay bir şekilde sağlanabilmesinden dolayı en güzel hafta sonu kaçamak yerlerinden bir tanesi. Kamp olanakları arasında elektrik, duş, tuvalet, sıcak su, restoran, çamaşırhane, buzdolabı, soyunma kabinleri ve piknik alanı bulunmaktadır.

İletişim: 0 532 686 23 18

Haritada görüntüle

Fatih Ormanı Tabiat Parkı Kamp Alanı

İstanbul Kamp Yapılacak Yerler - Fatih Ormanı Tabiat Parkı Kamp Alanı
Nazar Ölmez

Fatih Ormanı Tabiat Parkı, bol oksijenli, sakin ve sessiz olmasıyla kamp yapmak için ideal yerlerden bir tanesidir. Hatta burası Küçük Belgrad olarak anılmaktadır. Ücretli kamp alanlarına göre daha uygun fiyatlı olsa bile ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz olanaklar oldukça fazla.

Hem şahsi araç hem de belediye otobüsü kullanarak ulaşabileceğiniz kamp alanının olanakları arasında dere, tuvalet, çeşme, çocuk oyun alanı, kır lokantası, büfe, mescit, yürüyüş parkurları ve piknik alanı gibi olanaklar bulunmaktadır.

İletişim: 0 (312) 207 50 00

Haritada görüntüle

Riva Elmasburnu Tabiat Parkı Kamp Alanı

İstanbul Kamp Yapılacak Yerler - Riva Elmasburnu Tabiat Parkı Kamp Alanı
Seda Üstündağ

Karadeniz kıyısında en fazla tercih edilen noktalardan bir tanesi olan Riva’da bulunan Elmasburnu Tabiat Parkı, sahile yürüme mesafesinde bulunuyor. Tabiat parkı içerisinde yeme içmeden yürüyüş yollarına, eğlenceden plaja kadar birçok şey bulunmaktadır.

Belediye otobüsleri ya da şahsi aracınızla gelebileceğiniz kamp alanı olanakları arasında otopark alanı, tuvalet, elektrik, su, kır lokantası, seyir noktası, mescit, piknik alanları ve büfe gibi olanaklar bulunmaktadır.

İletişim: 0 312 207 50 00

Haritada görüntüle

Seferoğulları Camping Kamp Alanı

İstanbul Kamp Yapılacak Yerler - Seferoğulları Camping Kamp Alanı

Ağva’da bulunan Seferoğulları Camping, oldukça geniş kamp ve piknik alanına sahip. Çam ağalarının arasında çimenlerin üzerinde kamp yapmak istiyorsanız eğer burayı tercih etmeniz gerekiyor.

Kamp olanakları arasında elektrik, sıcak su, restoran, çamaşırhane, buzdolabı, tuvalet, duş, bulaşık yıkama yeri, çocuk oyun alanı, otopark alanı çadır ve bungalov konaklama yeri bulunmaktadır. Bungalov odalarda ise televizyon ve klima bulunmaktadır.

İletişim: 0 537 880 35 00

Haritada görüntüle

Şile Sahil Kamp

İstanbul Kamp Atılacak Yerler - Şile Sahil Kamp

Sahil Köy Kamp Alanı, Şile’de bulunuyor. Bir tarafı deniz bir tarafı deniz olan kamp alanında çadır, karavan, bungalov, hobbit ev ve taş evlerde konaklama imkanı bulunuyor. Hem denizin hem de doğanın tadını çıkarmak istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

Belediye otobüslerini kullanarak ya da şahsi aracınızla kamp alanına ulaşabilirsiniz. Kamp olanakları arasında, tuvalet, sıcak su, duş, elektrik, yürüyüş parkurları, restoran, çamaşırhane, otopark alanı, bulaşıkhane bulunmaktadır.

İletişim: 0 530 049 17 90

Haritada görüntüle

Giritli Çiftliği Kamp Alanı

İstanbul Kamp Atılacak Yerler - Giritli Çiftliği Kamp Alanı

Giritli Çiftliği Kamp Alanı, Rumeli Feneri’nin yakınlarında bulunmaktadır. Yeşil ağaçlık sunan kamp yeri, şehir merkezine otuz dört kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kendi çadırınız ve karavanınızla konaklayabileceğiniz gibi çadır da kiralayabilirsiniz.

Giritli Çiftliği Kamp Alanı olanakları arasında elektrik, temiz su, köy kahvaltısı, bisiklet turları, piknik alanı, tuvalet, balık turları, tekne turları, çocuk oyun alanı ve restoran bulunmaktadır. Duş imkanı yoktur.

İletişim: 0 537 248 33 73

Haritada görüntüle

Doğada Yaşam Okulu Kamp Alanı

İstanbul Kamp Atılacak Yerler - Doğada Yaşam Okulu Kamp Alanı

Kilyos’ta bulunan Doğada Yaşam Okulu Kamp Alanı, doğada yaşamı öğretmeyi hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda profesyonel gezginler hizmet veriyor. Kamp alanı, deniz ve doğa olanaklarının yanı sıra oldukça geniş bir arazi üzerine kurulu.

Kamp olanakları arasında tuvalet, duş, elektrik, ateş yakılabilir yerler, market, restoran, kafe, otopark alanı, yürüyüş parkurları, soyunma kabinleri, plaj, şemsiye, şezlong, oyun parkurları ve şarj istasyonu bulunmaktadır.

İletişim: 0 532 385 82 48

Haritada görüntüle

Atlıtur Gümüşdere Kamp Alanı

Atlıtur Gümüşdere Kamp Alanı, kış ve yaz sezonlarında farklı konseptlerde hizmet sunmaktadır. At binebileceğiniz ve eko turizm yapabileceğiniz bir kamp alanı. Sebze ve meyve bahçeleriyle süslü büyük bir çiftlikte kamp yapmak isterseniz doğru yerdesiniz.

Atlıtur Gümüşdere Kamp Alanı’nda elektrik, duş, tuvalet, plaj, at biniciliği, yürüyüş parkurları, kamp ateş yakabilme imkanı, restoran, çocuk oyun alanı, soyunma kabinleri, şezlong, kafe, şemsiye gibi olanaklar bulunmaktadır.

İletişim: 0 212 203 87 97

Haritada görüntüle

Kayıp Ada Kamp Alanı

İstanbul Kamp Atılacak Yerler - Kayıp Ada Kamp Alanı

Şile’nin etkileyici koylarından bir tanesinde bulunan Kayıp Ada Kamp Alanı, kent merkezine seksen dört kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Temiz bir plaj ve berrak bir denize sahiptir. Deniz ve kamp tatilini bir arada yapmak isterseniz doğru adres olacaktır.

Kayıp Ada Kamp Alanı’nda tuvalet, duş, elektrik, büfe, yürüyüş parkurları, kahvaltı servisi, plaj, şemsiye, şezlong, ateş yakılabilir alanlar ve otopark alanı gibi olanaklar bulunmaktadır. Tesis çadır kiralama hizmeti de sunmaktadır.

Haritada görüntüle

Sinekli Gölü Kamp Alanı

Silivri kamp alanları arasında bulunan Sinekli Gölü Kamp Alanı, şehir merkezine doksan beş km uzaklıkta bulunmaktadır. Yemyeşil doğa harikası olan göl kenarında hafta sonu kaçamakları, kamp ve doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Sinekli Gölü Kamp Alanı’nda tuvalet, çeşme, elektrik, duş, kır lokantası, ateş yakılabilir alanlar, olta balıkçılığı göl kenarı kamp alanı, yürüyüş parkurları, piknik masaları ve piknik masası gibi olanaklar bulunmaktadır.

Haritada görüntüle

Ayvat Bendi Tabiat Parkı Kamp Alanı

İstanbul Kamp Alanları - Ayvat Bendi Tabiat Parkı Kamp Alanı
Necla Arslan

Belgrad Ormanı sınırları içerisinde yer alan dokuz farklı tabiat parkından birisi olan Ayvat Bendi Tabiat Parkı Kamp Alanı, adını tarihsel bir olaydan alıyor. 1765 senesinde III. Mustafa tarafından Ayvat Bendi yaptırılıyor ve adını buradan alıyor. İstanbul tabiat parkları arasında bulunmaktadır.

Doğanın ne kadar çeşitli olduğunu görebileceğiniz kamp alanında yürüyüş parkurları, kamp yerleri ve piknik alanı bulunmaktadır. Kamp alanına ulaşmak için kendi aracınızı kullanabilir ya da toplu taşıma araçlarını tercih edebilirsiniz.

Ayvat Bendi Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda çeşme, kameriyeler, piknik masası, tuvalet, piknik alanı, çocuk oyun alanı, büfe, kır lokantası, mescit, duş yerleri ve yürüyüş parkurları gibi olanaklar bulunmaktadır.

İletişim: 0 532 120 04 98

Haritada görüntüle

İstanbul Kamp

İstanbul Kamp Alanları - İstanbul Kamp

Şile’de bulunan İstanbul Kamp, bölgenin en büyük kamp yerlerinden bir tanesi. Şehir merkezinden 77 kilometre uzaklıkta bulunan kamp alanında karavan konaklama, çadır konaklama ve bungalov konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Yakınlarında dere bulunan kamp alanında ayrıca plaj otopark, voleybol sahası, atölye, toplantı salonu bulunmaktadır. Özel organizasyonlar düzenlenmektedir. Örneğin çocuklar için yapılan organizasyonlar ve şirketler için yapılan organizasyonlar düzenlenebilmektedir.

Kamp olanakları arasında tuvalet, elektrik, duş, plaj, soyunma kabinleri, şezlong, şemsiye, restoran, ortak kullanım mutfak alanı, plaj voleybolu sahası, dağcılık eğitim parkuru, atölye, toplantı salonu bulunmaktadır.

Haritada görüntüle

Gelesun KampLand Camping

İstanbul Kamp Alanları - Gelesun KampLand Camping

Ağva’nın yeşil alanlarından bir tanesi üzerine kurulu olan Gelesun KampLand Camping, şehir merkezine ortalama yüz kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Uzun süreli konaklamalar, günübirlik geziler ve birkaç günlük konaklamalar yapabilirsiniz.

Kamp olanakları arasında çadır kiralama, duş, çeşme, elektrik, tuvalet, buzdolabı, ortak kullanım mutfak alanı, yürüyüş parkurları, restoran, otopark alanı çadır, bungalov ve karavan konaklama bulunmaktadır.

İletişim: 0 532 206 22 74

Haritada görüntüle

Camping 61

Denize oldukça yakın olmasından dolayı popüler olan Camping 61, Alacalı – Şile mevkiinde bulunmaktadır. Çevresinde pek fazla ağaç bulunmasa bile kumsalıyla konuklarını etkilemeyi başarmaktadır.

Kamp alanında bulunan pansiyondan faydalanabileceğiniz gibi çadırınızla da konaklayabilirsiniz. Karavan ve bungalov konaklama yapabilirsiniz. Duş, tuvalet, elektrik, market, lokanta, ortak kullanım mutfak alanı gibi olanaklar bulunmaktadır.

İletişim: 0 216 741 43 20

Haritada görüntüle

Karakiraz Sabribey Camping

İstanbul Kamp Alanları - Karakiraz Sabribey Camping

Şile’nin en iyi kamp yerlerinden bir tanesi olan Sabribey Camping, karavan ve çadır kampı için oldukça elverişli bir yer. Kurna Plajı’na olan yakınlığı ve doğayla iç içe bir kamp olanağı sunduğundan dolayı tercih ediliyor.

Karakiraz Sabribey Camping’de sahil kenarı çadır konaklama yerleri restoran, ortak kullanımlı mutfak, piknik masaları, duş, tuvalet, elektrik, çeşme, yürüyüş parkurları ve otopark alanı gibi olanaklar bulunmaktadır.

İletişim: 0 532 348 37 91

Haritada görüntüle

Elmalıdere Kamp ve Piknik Alanı

İstanbul Kamp Alanları - Elmalıdere Kamp ve Piknik Alanı

Çatalca Kabakça Köyü’nde bulunan Elmalıdere Kamp ve Piknik Alanı, şehir merkezine yetmiş beş kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bölge halkının da tercih ettiği kamp alanı özellikle piknik yapmayı seven aileler tarafından sevilmektedir.

Elmalıdere Kamp ve Piknik Alanı’nda orman içerisinde kamp alanları, piknik masaları, yürüyüş parkurları, ücretli tuvalet, çeşme, büfe, ateş yakılabilir alanlar, piknik alanları ve otopark alanı gibi olanaklar bulunmaktadır.

İletişim: 0 539 285 18 10

Haritada görüntüle

Çakır Kamp ve Piknik Alanı

İstanbul Kamp Alanları - Çakır Kamp ve Piknik Alanı

Şile – İmrenli bölgesinde bulunan Çakır Kamp ve Piknik Alanı, lezzetli gözlemeleriyle ünlü hale gelmiştir. Çadırlar için konaklama alanları ve restoran kısmı yer almaktadır. Sahile yürüme mesafesinde bulunan kamp alanı yeşil bir arazi üzerindedir.

Çakır Kamp ve Piknik Alanı, çadır kiralama, duş, tuvalet, çeşme, manav, market, çay bahçesi, ateş yakılabilir alanlar, piknik masaları, otopark alanı, piknik alanı, plaj, şemsiye, şezlong, soyunma kabinleri ve yürüyüş parkurları gibi olanaklara sahiptir.

İletişim: 0 535 944 81 32

Haritada görüntüle

Taşdelen Piknik ve Kamp Alanı

Çekmeköy’e bağlı eski ismiyle Sultançiftliği olan Taşdelen, bol oksijenli ve daha az gürültü kamp yerlerinden bir tanesidir. Kamp alanında giriş ücretini ödedikten sonra dilediğiniz kadar kamp yapabilirsiniz. Hem şahsi hem de belediye otobüslerini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Kamp olanakları arasında tuvalet, büfe, mangal yapılabilir alanlar, ateş yakılabilir alanlar, tuvalet, çeşme, piknik masaları ve kameriyeler bulunmaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı gitmeden önce karşılamalısınız.

İletişim: 0 216 312 17 18

Haritada görüntüle

Fava Kamp Alanı

Çekmeköy Alemdağ ormanının içerisinde bulunan Fava Camp, şehir merkezine yakın olduğundan dolayı çoğunlukla hafta sonu tercih edilen kamp yerlerinden bir tanesidir. Özellikle karavan severler tarafından tercih edilmektedir.

Kamp olanakları arasında havuz, ortak mutfak, duş, mangal alanları, tuvalet, elektrik, çamaşır yıkama gibi olanakları bulunmaktadır. Ayrıca işletme karavan ve çadır kiralama hizmeti de bulunmaktadır. Yakın bir konumda içecek ve yiyecek alabileceğiniz market bulunmaktadır.

İletişim: 0 533 402 17 60

Haritada görüntüle

Ağva Kilimli Koyu Kamp Alanı

İstanbul Kamp Yerleri - Ağva Kilimli Koyu Kamp Alanı
Vahdet Sener

Kamp severler için harika bir doğa şöleni sunan Ağva Kilimli Koyu Kamp Alanı, eşsiz manzarasıyla doğayı ve huzuru doyasıya yaşayacağınız bir yerdir. Özel aracınız ya da otobüslerle buraya ulaşabilirsiniz.

Kamp olanakları arasında çadır ve karavan kamp alanı, yürüyüş parkurları ve denize girilebilir alanlar bulunmaktadır. Elektrik, çeşme ve tuvalet ihtiyaçları için sahile yakın olan işletmeleri kullanabilirsiniz. Yiyecek ve içecek ihtiyacını kamp yerine gelmeden karşılamalısınız.

Haritada görüntüle

Woody Ville Kamp Alanı

İstanbul Kamp Yerleri - Woody Ville Kamp Alanı

Ağva Akçakese Köyü sahilinde bulunan Woody Ville Kamp Alanı, geniş bir bahçeli alan üzerine kurulmuştur. Amerikalı Kızılderililerin yaşam tarzını tema alan kamp yerinde çadır, karavan, ağaç ev ve bungalovlarda konaklama yapabilirsiniz.

Kamp olanakları arasında havuz, masa tenisi, plaj, çocuk havuzu, langırt, at binme, voleybol, çocuk parkı, kamp ateşi, ücretsiz otopark, yürüyüş parkurları, bilardo, duş, kafeterya, market, restoran, çamaşırhane ve buzdolabı bulunmaktadır.

İletişim: 0 532 507 75 50

Haritada görüntüle

Sizin de İstanbul kamp alanları hakkında önerileriz, görüşleriniz veya düşünceleriniz varsa eğer aşağıda yer alan yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Similar Posts