Antalya

Kaş Gezilecek Yerler – Kaş’ta Görülmesi Gerekenler

Dağların eteğine kurulmuş olan Kaş, her zaman parıldayan güneşi, temiz ve berrak denizi, Arnavut kaldırımlı sokakları ile görenleri kendisine hayran edebiliyor. Kaş’a daha fazla hayran olmak için kesinlikle gezilecek yerleri bilmeniz gerekiyor.

Antalya’nın en batısında olan ilçesi Kaş, son dönemlere popüler bir hale gelmeye başladı. Son dönemlerde yaşanan nüfus artışı ve turist sayısının artmasının Akdeniz bölgesinde yaşatmış olduğu zararlar Kaş’a pek fazla gelmemiş durumda.

Kaş’ta Gezilecek En İyi Yerler

Kaş, eski mimari dokusunu içerisinde saklamaya devam ediyor. Gezerken sokakların ruhunu hissedebilmeniz mümkün. Gezilecek yerleri gördükten sonra tekrar buraya gelmek için mana arayacak olduğunuz kesin.

Tatilinizi, eşsiz plajlara sahip ve antik şehirleri ile ünlü olan bu sahil ilçesinde yapmayı düşünüyorsanız eğer Kaş gezilecek yerler arasında bilgi almanız şart. Güzel bir gezi planı hazırlayarak gününüzü keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Kaş Sokakları

Kaş gezilecek yerler arasında bulunan Kaş sokakları.
Halil Tombak

Kaş sokakları, Arnavut kaldırımlı sokaklarında bulunan evlerden begonvillerin renklendirmiş olduğu büyüleyici yerler. Doğanın, güneşin, denizin ve doğanın bütün güzelliklerini bir araya toplanmış olduğu sayılı yerlerden bir tanesi.

Uzan uzadı ya uzayan kıyılar boyunca denizin dantel gibi örmüş olduğu koylar, el değmemiş olan sahiller ve küçük adalar bulunuyor. Kaliteli, özgün mimarisi ve bozulmamış olan dokusunun yanı sıra sokakları ile de konuklarını bekliyor.

Kaş Meydan’da sola sağa uzayan sokaklar bulunuyor. Bu sokakların en popüler ve en sevileni Kaş Uzun çarşı. Sokaklarda cumbaya sahip olan eski evler, az odaya sahip olan etkileyici butik oteller bulunuyor. Burada bulunan otellerde yüksek sezonda otel fiyatları ortalama 900 TL ile 1500 TL arasında değişiyor. (Fiyatlara Ağustos 2022 tarihinde Enuygun.com Antalya Kaş otelleri sayfasından bakılmıştır. “Kaş’ta akşam ne yapılır?” diye merak ediyorsanız eğer Kaş’ın eşsiz sokaklarına kendinizi bırakın, yanıtı kendisi verecektir.

Xanthos Antik Kenti

Kaş gezilecek yerler arasında bulunan Xanthos Antik Kenti.
Şerif Abacı

Xanthos Antik Kenti, Kaş Merkezi’nden yaklaşık elli kilometre uzaklıkta bulunan, tarihi antik çağlara kadar dayanmakta olan ve Likya Birliği’nin merkezi olmuş olan bir şehirdir. Antik dönemlerde Likya’nın en büyük idare merkezi haline gelmiştir.

Milattan önce beş yüz kırk beş senesinde Pers egemenliği altına girmiş olan şehir, bu döneme kadar bağımsızlığını sürdürmüştür. Bir rivayete göre Pers egemenliğine girmiş oldukları savaşta, yenileceklerini anladıkları zaman kadınları, çocukları yaktıktan sonra kendilerini yakmışlardır.

Durum böyle olunca da savaşçı özelliklere sahip oldukları düşünülmektedir. Bu rivayetten sonra da Milattan Önce 450 ve 475 seneleri arasında şehir tamamen yanmış ve sonrasında tekrar inşa edilmiştir.

Likya’nın başkenti halini alması ise Milattan Önce ikinci yüzyıla denk gelmektedir. Şehir sonraki süreçlerde Roma’nın egemenliği altına girmiştir. Sonrasında da Bizans’ın Piskoposluk merkezi haline gelmiştir.

Birçok tarihi mirası barındırmakta olan antik şehir 1988 senesinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır. Kente girebilmek için belirli bir ücret ödeyecek olduğunuz gibi aynı zamanda da Müzekart geçerlidir.

Haritada görüntüle

Saklıkent Kanyonu

Kaş gezilecek yerler arasında bulunan Saklıkent Kanyonu.
Володимир Гриців

Saklıkent Kanyonu, Antalya ve Muğla sınırında, Fethiye’ye daha yakın bir nokta da olsa bile görülmesi gereken doğal güzellikler arasında bulunmaktadır. 1988 senesinde bir çoban tarafından keşfedilmiştir ve işletme hakkı kendisinde bulunmaktadır.

On dört kilometre uzunluğunda ve zaman zaman güneş ışınlarının içeriye giremeyecek kadar dik kayalıklara sahip olan bir vadide bulunan bir kanyondur. Kanyon içerisinde bulunan yeme içme alanları ile ihtiyaçlarınızı görebilirsiniz.

Haritada görüntüle

Aperlai Antik Kenti

Aperlai Antik Kenti, Kaş gezilecek yerler arasında bulunuyor.
Marc de Verteuil

Araç ile kara yolundan ulaşım sağlanmayan antik kente yaklaşık yedi kilometrelik bir yürüyüş ya da deniz yolu ile ulaşabilmek mümkündür. Üçağız ya da Kaş’tan kalkan tekneler ile bölgeye ulaşabilirsiniz.

Antik kentin varlığı Likya birliğinden öncelere dayanmaktadır. Aperlai’nin Likya Birliği’nden önce var oluğunu kanıtlamakta olan sikkeler bulunmaktadır. Daha sonraki zamanlarda da Likya Birliği’nin liman kenti olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Sadece burada yetişen deniz salyangozunu kullanarak Anadolu’da ilk kumaş boyasını üretenlerde buranın halkı olmuştur. Dönemin gezginlerinin notlarında bu yüzen kentin çok fazla kokmuş olduğu bilgisi de bulunmaktadır.

Günümüzde ise depremler sonucunda kentin bir kısmı sular altında kalmıştır. Yanınızda dalış ekipmanları var ise bu antik kente göz atabilirsiniz. Burası Antik Likya üzerinde olduğundan dolayı bu yolda yürüyenler antik kenti iyi bilirler.

Haritada görüntüle

Simena Antik Kenti

Kaş gezilecek yerler arasında bulunan Simena Antik Kenti.
Grit Austen

Simena’nın en önemli özelliği, benzerine çok az rastlanabilecek olan bir şekilde, kara yolu ile ulaşımın olmamasından kaynaklanmaktadır. Bölgeyi ziyaret etmek isteyen gezginler için de Üçağız ve Kaş’tan tekne turları düzenlenmektedir.

Simena diğer adı ile Kaleköy, Milattan Önce dördüncü yüzyıldan kalan bir antik Likya kıya kentidir. Antik mezarlar, kale ve sarnıç günümüze kadar ulaşmış olan eserler arasında yer almaktadır.

Yaşanan depremler sonucunda kentin ve eserlerin bir kısmı deniz sularının altında kalmıştır. Buraya ulaştıktan sonra yüksekte bulunan kaleyi ziyaret edebilirsiniz. Kaleye giriş ücretlidir ve Müzekart ile de giriş yapılabilmektedir.

Haritada görüntüle

Antiphellos Antik Kenti

Kaş'ta gezilecek yerler arasında bulunan Antiphellos Antik Kenti.
Farima

Kaş ve çevresinde birden fazla antik dönemlerden kalmış olan kent ve eser bulunmaktır. Bunlardan sadece biriside şehir merkezine on kilometre uzaklıkta bulunan, sahip olmuş olduğu manzarası ile büyülemeyi başarmaktadır.

Antik kentin en önemli ve günümüze kadar ulaşmayı başarmış olan eseri, deniz manzarasına sahip bir antik tiyatrodur. Anadolu’da bulunan başka bir örneği bulunmamaktadır. Tiyatronun Milattan Önce birinci yüzyılda yapılmış olduğu bilinmektedir. Dört bin kişilik kapasitesi bulunmaktadır.

Antiphellos Antik Kenti’nin tarihi Milattan Önce dördüncü yüzyıla dayanmış olduğu düşünülmektedir. Antik kent ve çevresinde birçok Likya lahidi ve kaya mezarı bulunmaktadır ve günümüze kadar ulaşmışlardır.

Lahitlerin arasında en görkemli olanı ise Likya yazıtlı mezarıdır. Dili anlaşılamadığından dolayı kime ait olduğu çözülmemiş olan anıt mezara günümüzde bu yüzden Kral Lahdi denmiş olduğu bilinmektedir. “Kaş merkezde nereler gezilir?” diye soruyorsanız eğer yanıtlardan bir tanesi burası.

Haritada görüntüle

Kıbrıs Kanyonu

Kıbrıs Kanyonu, daha çok sportif bir kanyondur. Aynı zamanda teknik noktalar olduğundan dolayı kolay bir yürüyüş yapılması yerine dağcılık bilgisi ya da bu bilgiye sahip rehberler ile geçilmesi gereken bir kanyondur.

Elmalı ile Kaş arasında olan kanyon, Kaş merkeze elli kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kanyonun toplam uzunluğu on altı kilometre olsa bile yürüyüş yapılabilecek olan kısmı altı kilometrelik kısmıdır.

Barındırmış olduğu riskler sebebi ile kanyon geçişi için profesyonel bir tur ekibi ile hareket etmenizde fayda var. Kıbrıs Kanyonu’nu ziyaret etmek adına en iyi dönem genellikle yağışın az olduğu dönemdir. Bu dönem ise haziran, temmuz ve ağustos aylarıdır.

Haritada görüntüle

Kaputaş Plajı

Kaş'ta gezilecek yerler arasında yer alan Kaputaş Plajı.
Mustafa Ay

Kalkan gezilecek yerler arasında bulunan Kaputaş Plajı, Kalkan ve Kaş ilçeleri arasında yer alan bir kanyon ağzı plajıdır. Sahil yolu üzerinde bulunan plaj, yer altından akan suların deniz ile birleşmiş olduğu bir konumda yer almaktadır. Yer altından gelen bu suların denize ulaşması ile suyun sıcaklığı düşer.

Doğa harikası olarak nitelendirilmekte olan plaj, yılın her döneminde turkuaz renge sahiptir. Bulunmuş olduğu konum nedeni ile zaman zaman dalgalı olan plajda kum gibi görünen çakıl taşları bulunmaktadır.

Haritada görüntüle

St. Nicholas Kilisesi

St. Nicholas Kilisesi, Kaş'ta gezilecek yerler arasında bulunuyor.
Vlad Maslyonov

Aynı zamanda Noel Baba Kilisesi olarak isimlendirilmekte olan St. Nicholas Kilisesi, Kaş yakınlarında bulunan Demre’de bulunmaktadır. Her sene düzenli olarak düzenlenen anma törenleri döneminde oldukça yoğun ilgi görür.

Ayrıca kilise, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde de yer almaktadır. Rivayetlere göre Milattan Önce üçüncü yüzyılda yaşamış olan Aziz Nicholas’ın Noel Baba olmuş olduğuna inanılmaktadır.

Haritada görüntüle

Letoon Antik Kenti

Kaş'ta gezilecek yerler arasında bulunan Letoon Antik Kenti.
Paul and Karen Blakesley

Letton Antik Kenti, Xanthos Antik Kentine yaklaşık altı kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Letoon Antik Kenti, geniş olmayan ve düz bir alanı kaplamaktadır. Ancak barındırmış olduğu eserler ve hikayesi ile kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

Letoon, Antik dönemde Likya’nın dini merkezi konumunda bulunmaktaydı. Burada Leto, Artemis ve Apollon tapınaklarının yanı sıra bir çeşme, bir manastır ve Roma Tiyatrosu kalıntıları yer almaktadır.

Haritada görüntüle

Patara Plajı

Antalya Kaş gezilecek yerler arasında bulunan Patara Plajı.
Andrew Jones

Patara Antik Kenti yakınlarında bulunan Patara Plajı, yaklaşık on iki kilometre uzunluğunda ve ince yapılı kumunun yanı sıra uzunca sahili ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Deniz kaplumbağalarının yumurtlamış olduğu olduğu yer oluğundan dolayı koruma altına alınmıştır.

Haritada görüntüle

Patara Antik Kenti

Antalya Kaş gezilecek yerler arasında bulunan Patara Antik Kenti.
Cemre Aktemur

Kaş’a yaklaşık kırk kilometre uzaklıkta yer alan Patara’nın plajı kadar antik şehri de olukça popüler. Likya Birliği’nin başkentliğini yapmış olan Patara’da aynı zamanda birlik toplantıları düzenlenen meclis binası bulunmaktadır.

Fakat şu an kalıntılarını görebilirsiniz. Bu birliğin içerisine üç oy hakkına sahip altı kentten birisi olan Patara, her dönem önemli bir merkez olarak varlığını sürdürmüştür. Kazı alanlarını ve eserleri görmek için belirli bir giriş ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Haritada görüntüle

Akçagerme Plajı

Antalya Kaş gezilecek yerler arasında yer alan Akçagerme Plajı.
Оксана Сафонова

Mavi ve yeşil renklerin birleşme noktası konumunda olan Akçagerme Plajı, Kaş’ın deniz tatili adına tercih edilmekte olan sahil kesimleri arasında bulunmaktadır. Turizm okulu öğrencileri tarafından işletilen bölgede kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

Haritada görüntüle

Aslanlı Lahit

Her şehrin simgesi bulunduğu gibi, Kaş’ın simgesi Aslanlı Lahit’tir. Şehrin göbeğine konuklarını karşılamaktadır. Rengarenk begonviller arasından karşınıza çıkan bu tarihi eser, Kaş’ta kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Haritada görüntüle

Andriake ve Likya Uygarlıkları Müzesi

Antalya Kaş gezilecek yerler arasında bulunan Likya Uygarlıkları Müzesi.
Süleyman Anıl

Myra’ya beş dakika, Demre merkeze ise bir kilometre uzaklıkta bulunan Çayağzı’nda bulunuyor. Myra’nın liman şehri olan bilinen Andriake kazı çalışmaları sırasında ortaya çıkarılan Granarium, günümüzde Likya Uygarlıkları Müzesi olarak hizmet vermektedir.

Haritada görüntüle

Meis Adası

Antalya Kaş gezilecek yerler arasında bulunan Meis Adası.
https://bit.ly/344LUbN

Kaş’ta gezilecek yerler arasına eklenecek olan birçok yer bulunuyor. Kaş’ta nereden bakarsanız bakın görmenizin mümkün olduğu Meis Adası, Kaş’ın güzelliğine güzellik katıyor. Yunanistan’ın ana karaya en uzak adalarından bir tanesi.

Meis Adası tarih boyunca St. Jean Şövalyeleri, Napoli, Mısır, İtalya, Osmanlı, Fransa ve Yunanistan egemenliği altına girmiştir. Adanın sarp kayalık yapısı sebebi ile adaya giriş sadece doğu tarafından yapılmaktadır. Burada da adanın tek yerleşim yeri bulunmaktadır.

Kaş’a sadece 2.1 kilometrelik uzaklıkta bulunan Meis Adası, fazla şehirleşmemiş günübirlik ziyaret edilebilecek olan yerlerden birisi. Yeşil pasaportunuz var ise, Kaş’tan kalkan tekneler ile kısa süre içerisinde bu adaya gidebilirsiniz.

Haritada görüntüle

Mavi Mağara

Kaş’a on sekiz kilometre uzaklıkta bulunan bu mağara, Kaputaş Plajı’na beş yüz metre uzaklıkta bulunan deniz mağarasıdır. Mağaraya deniz yolundan tekne turları ile rahat bir şekilde ulaşabilmeniz mümkün.

Giriş tarafından yansıyan güneş ışıklarının yaratmış olduğu mavi renkli yansıma sebebi ile mağaranın sahip olmuş adı Mavi Mağara’dır. Mağara farklı kanallar ve odacıklardan bir araya gelmektedir.

Kırk metre genişliğe ve on beş metre yüksekliğe sahip olan mağarada yer yer tamamen karanlık alanlar bulunmaktadır. Mağaranın dış ve iç galerilerine dikkat çekebilecek kadar güzellikte canlı popülasyonu bulunmaktadır.

Antiphellos Antik Tiyatrosu

Antiphellos’tan günümüze kadar ulaşan sayılı yapılar arasında bulunan Antiphellos Antik Tiyatrosu, Kaş’ta kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Tiyatronun içerisinde girmiş olduğunuz zaman çevreden soyutlayan atmosferi sizi etkilemeyi başaracak.

En üstte bulunan oturma alanına çıktığınız zaman Kaş ve Meis Adası manzarasında güneşin batışını izleyerek güneşi batırabilirsiniz. Tiyatronun kuzey doğusunda ana kayaya oyularak yapılmış 24 kadın kabartmasının bulunduğu mezar odası bulunmaktadır.

Surların limana bakmış olduğu yerde bugün camiye dönüştürülmüş kilisenin güneydoğu kısmında hangi tanrıya ait olduğu bilinmeyen temenosu ile belli bir tapınak kalıntısı bulunmaktadır. Bu tapınağa göre daha iyi korunmuş bir antik tiyatro sizi bekliyor olacak.

Haritada görüntüle

Uzun Çarşı ve Kral Mezarları

Kaş'ta yapılacaklar arasında Uzun Çarşı ve Kral Mezarları bulunuyor.
Leonarda Parduzi

Kıyaslandığı zaman Alaçatı’ndan biraz daha salaş, Bodrum çarşısından daha nezih olan, Kaş merkezin takıcılar, hediyelik eşya dükkanları, küçük cafeler, butik ve el yapımı ürünler satan dükkanların bulunduğu Arnavut kaldırımlı sokaklar görülmeye değer.

Arnavut kaldırımlı ve tarihi cumbalı ahşap evlerle dolu sokaklarda dolaşırken birden karşınıza heybetli Kral Mezarı olarak bilinen Lahit karşınıza çıkıyor. Milattan Önce 4. yüzyıla ait olan bu eser tek bir bloktan oluşuyor.

Bloğun altında sekiz satırlık bir kitabe, asa, bir erkek ve hüzünlü görünen bir kadın motifi, üst kısmında iki adet aslan figürü ve batı kısmında başka bir kadın figürü bulunuyor. Hem çarşı hem de Kral Mezarı görülmeye değer.

Haritada görüntüle

Kaş Belediyesi Halk Plajı

Kaş'ta yapılacaklar arasında bulunan Kaş Belediyesi Halk Plajı.
Michael Marrington

Çukurbağ Yarımadası üzerinde bulunan en popüler plajlardan bir tanesi olan Kaş Belediyesi Halk Plajı, İnceboğaz ve Hidayet Koyu arasında bulunuyor. Mavi bayraklı plaj, berrak denizi, uzunca plajı ve ulaşım kolaylığı nedeniyle oldukça ilgi görüyor.

Kaş merkezde denize girilecek yerler arasında bulunan Kaş Belediyesi Halk Plajı’na gelen bir daha geliyor. Tercih edilmesinde merkeze yakın olmasının yanı sora eşsiz güzellikte olan denizi de var. Plaj, Kaş Limanına ve Limanağzı’na bakıyor.

Kaş plajları arasında bulunan Kaş Belediyesi Halk Plajı, bakımlı ve temiz olan plaja sahip. Aynı zamanda plajda restoran, otopark, Kadınlar Plajı ve kafe bulunuyor. Hem ekonomik, hem güzel deniz ve sahile sahip bir plaj arıyorsanız eğer burayı tercih edebilirsiniz.

Haritada görüntüle

Hidayet Koyu Plajı

Kaş'ta yapılacaklar arasında bulunan Hidayet Koyu Plajı.
Lina Yulieth Zuluaga Sanchez

Çukurbağ Yarımadası’nda bulunan Hidayet Koyu plajı, Kaş merkeze 2-3 km uzaklıkta bulunuyor. Adını bir zamanlar burada yaşamış olan Hidayet Abi’den alıyor. Burası eskinden Kaş’ın en fazla sevilen bakir koylarından bir tanesi olarak bilinmekteymiş.

Koyun çakıl taşı ufacık kumsalı kullanılarak denize girilmekte. Güneşlenebilmek için de ahşap platformlar üzerine kurulmuş olan şezlonglar kullanılıyor. Özellikle akvaryuma benzeyen denizinde gözlük ve şnorkelle yüzmek isteyeceksiniz.

Haritada görüntüle

İnceboğaz Plajı

Kaş'ta Yapılacaklar arasında bulunan İnceboğaz Plajı.
Ahmet Erkam

Çukurbağ Yarımadası’nın en ince noktasında bulunduğundan dolayı “İnceboğaz” ismini alan bölgede iki farklı plaj bulunmaktadır. Plaj, çakıl bir kumsala sahip olduğundan dolayı plaj ayakkabıları kullanmanız önerilir.

Açık denize bakan plajın suyu diğer plajlarla kıyaslandığı zaman daha sıcaktır. Bu özelliği sayesinde diğer plajların bir adım önüne geçmektedir. Suyu sığ olsa bile zaman zaman dalgalı olabilmektedir.

Adalar manzarasına sahip olmasıyla birlikte deniz keyfini yaşarken aynı zamanda da eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Şehre olan yakınlığı ve sığ suya sahip olmasıyla hem ailelerin hem de çoğu kişinin tercih ettiği plajlardan bir tanesidir.

Haritada görüntüle

Demre

Demre, Kaş'ta yapılacaklar arasında yer alıyor.
Mehmet Cengiz Tekinay

St. Nicholaus (Noel Baba) Kilisesi’ne ve Myra Antik Kenti’ne ev sahipliği yapan Demre, Kaş’a 40 dakikalık uzaklıkta bulunuyor. Hristiyan dünyasında hac yolunda önemli bir yere sahip olan St. Nicholaus Kilisesi’nde her sene 6 Aralık’ta Noel Baba etkinlikleri yapılmaktadır.

Haritada görüntüle

Batıkşehir ve Kekova

Kaş Görülmesi Gereken Yerler arasında bulunan Batıkşehir ve Kekova.
Erdoğan AÇIKGÖZ

Batık Şehir, Kaleköy’ün tam karşısında kalan Kekova Adası’nın çevresinde, 2. yüzyılda meydana gelen depremler sonucunda yok olan Dolkisthe Antik Kenti’nden kalma kalıntılarla dolu bir alan. Tekne turu yapmayı düşünüyorsanız eğer kesinlikle uğramanız gereken bir yer.

Yat ve teknelerin demir attığı, meşhur tersane koyu da bu adanın uç kısmında bulunuyor. Bizans dönemine ait bir kilisenin apsisi, yapıların planları ve denize inan merdivenler görülebiliyor. Yerli ve yabancı gezginlerin odak noktası.

Haritada görüntüle

Kalkan

Kaş görülmesi gereken yerler arasında bulunan Kalkan.
Serhan ALTINOK

Yunan tüccarlar tarafından kurulmuş olduğu düşünülen Kalkan, 3 bin senelik bir tarihle bir arada yaşıyor. Aynı zamanda Likyalıları ağırlayan bölgeler arasında yer alıyor. Yerleşim yerleri ve şehir kalıntılarına rastlanabilecek olduğunuz Kalkan’da günümüzde yabancı turistlerin yaşam alanı durumunda.

Haritada görüntüle

Kaleköy Limanı

Kaş yakınlarında yer alıp da dokusunu kaybetmeyen yerlerden bir tanesi olan Kaleköy Limanı, muhteşem bir manzaraya sahip. Şık kafe, restoran ve pansiyonlarda görülmeye değer. Limana uğrayarak manzara eşliğinde dondurma yiyebilirsiniz.

Büyük Çakıl Plajı

Kaş görülmesi gereken yerler arasında bulunan Büyükçakıl Plajı.
Gökhan Özkonuk

İçinden kaynak çıkan oldukça soğuk deniziyle sıcak yaz gününde içinizi ferahlatacak Büyük Çakıl Plajında huzurlu ve sakin bir şekilde tatil yapabilmeniz mümkün. Şezlonglarda güneşlenerek kitabınızı okuduktan sonra denize girmek unutmayacağınız bir an olacak.

Haritada görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu