En İyi Kaş Plajları – Kaş’ta Denize Girilecek Koylar Listesi

Kaş Plajları

Kaş’ın o etkileyici, muhteşem turkuaz denizini bilmeyen yoktur. Bazı Kaş Plajları yalnızca Kaş’ta denize girilecek yerlerin değil, Türkiye’nin en güzel plajları arasında bulunuyor. Birçok koy ve plaj olsa bile farklı özellikleriyle farklı kişilere hitap ediyor.

Ülkemizin en popüler tatil bölgelerinden bir tanesi olan Kaş, gerek turkuaz mavisi suları gerekse de altın kumlarına aşık olabileceğiniz güzellikte. Etkileyici plajlarda geçireceğiniz anları tekrar tekrar yaşamak isteyeceksiniz.

En Güzel Kaş Plajları

Kaş’ın denizi kum yerine ufak çakıllardan oluştuğundan dolayı denizi oldukça berrak ve canlı bir renge sahip. Çakıl taşlarının bulunduğu denizde daha rahat yürümek adına deniz ayakkabı ve denizin berraklığını sonuna kadar hissetmek için gözlük ve şnorkel almayı unutmayın.

Kekova

Kaş Plajları - Kekova
Pascal Matern

Etkileyici güzellikte koyları bulunan Kekova, Kaş’a giden kişilerin kesinlikle görmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Koylarına ek olarak muhteşem coğrafyası, tarihi kalıntıları ve doğal güzellikleri ile ilgiyi üzerine çekmektedir.

Kaleköy ve Üçağız açıklarında kayalık bir adadır. Kekova’ya ulaşım yalnızca Üçağız Köyü’nden kalkan tekneler ile sağlanmaktadır. Batık kentine de ev sahipliği yapak Kekova, aynı zaman doğal sit alanı olarak koruma altına alınmıştır.

Türkiye’nin en iyi dalış noktalarından bir tanesi olarak gösterilmekte olan Kekova’ya gittiğiniz zaman ilk olarak denizde yüzebilir, sonrasında da güneşlenebilirsiniz. Güneşlendikten sonra da dalış yapabilirsiniz.

Kekova’nın tarihi Milattan Önce dördüncü yüzyıla kadar uzanmaktadır. Buraya gelenler ilk olarak Rodos Şövalyeleri tarafından yaptırılmış olan kaleyi ziyaret etmelidir. Merdivenleri tırmandıktan sonra ulaşacak olduğunuz kalenin sonrasında Simena Antik Kenti’nin kalıntıları görebilirsiniz.

Kültürel gezi ve dalış etkinliğinin sonrasında deniz kayağı yapabilirsiniz. Daha önce deniz kayağı yapmadıysanız rehber ile yapacak olduğunu bu etkinlik sizin için iyi bir deneyim olacaktır. Kesinlikle denenmesi gerekir.

Haritada görüntüle

Kaputaş Plajı

Kaş Plajları - Kaputaş Plajı

Dev kayaların ortasından içeri doğru girmekte olan bu yarıkta bulunan bu plaj sadece Kaş’ın değil Türkiye’nin en etkileyici plajları arasında bulunuyor. Merkezden yaklaşık yedi kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Kendi aracınız ile gidebilecek olduğunuz gibi aynı zamanda da merkezden sürekli olarak kalkan dolmuşları kullanabilirsiniz. Fakat kanyon ağzı olmuş olduğundan ve etrafı kayalıklar ile çevrilmiş olduğundan dolayı park yeri pek fazla değil.

Kendi aracınız ile gelecekseniz bu yüzden erken gelmeye çalışmanız gerekiyor. Birçok basamak inerek plaja varabilirsiniz. Kaş Belediyesi’ne ait olan bir kafeterya var, gerek duymuş olduklarınızı oradan temin edebilirsiniz. Duş, şezlong ve tuvalet bulunmaktadır.

Haritada görüntüle

Patara Plajı

Kaş Plajları - Patara Plajı
Arif Alış

Kaş’ın çakıllı plajlarından sonra kumu olan plajı ziyaret etmek sizin farklı hissetmenize neden olacaktır. Uzun uzadıya giden altın sarısı kumların bulunmuş olduğu bu plaj aynı zaman caretta carettaların üreme alnı.

Çocuklu aileler için uygun olan plaj oldukça kalabilir bir plajdır. Bu yüzden kafa dinlemek için gelebileceğiniz bir plaj değildir. Denizi dalgalıdır. Müzekart sahipleri ücretsiz olarak giriş yapabiliyor. Müzekartı olmayanlardan ise ücret alınıyor.

Haritada görüntüle

Gökkaya Koyu

Mavi turların ve tekne turlarının en önemli duraklarından bir tanesi olan bu koy, turistlerin fazlasıyla ilgi göstermiş olduğu bir yerdir. Yaz döneminde kalabalık olan bu koyda aynı zamanda konaklama tesisleri de bulunmaktadır.

Koya ulaşım yalnızca tekne ile sağlanmaktadır. Koyun sancak tarafında eski bir korsan mağarası bulunmaktadır. Bu mağarada yüzebilirsiniz. Gündüzleri koyda vakit geçirdikten sonra geceleri eğlence mekanlarına gidebilirsiniz.

Küçük Çakıl Plajı

Küçük çakıl plajı da Kaş’ta bulunan en küçük kumsallardan birisi. Kaş merkeze bulunduğundan dolayı ulaşabilmesi oldukça kolay. Plaja inmeden önce merdiven inmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

İki tarafı kayalar ile çevrili bir kanyon ağzına giriliyormuş havası veren plajda iki adet işletme bulunmaktadır. Deniz suyunun biraz soğuk olmuş olduğunu unutmamanız gerekiyor. Giriş ücreti de bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir:  Köprülü Kanyon: Türkiye'nin En İyi Macera Destinasyonu

Haritada görüntüle

Fakdere Koyu

Çoban Burnu ve Uluburun arasında bulunan koyun kuzeydoğu köşesinde yer alan adanın arkasında bulunmaktadır. Denizin dibi kumdur. Demir tuttuğundan dolayı koyda pek çok yat görebilmeniz mümkündür.

Plajın doğu kısmında fiyatları Kaş ortalamasında olan bir plaj bulunmaktadır. Buradan içecek ve yiyecek gibi ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ufak patikadan ulaşılan tepeler güzel manzaralar izlemenize olanak sağlar.

Fırnaz Koyu

Kaş Plajları - Fırnaz Koyu
Natalia Bobrova

Fırnaz Koyu, turkuaz renge sahip olan denizi berrak yapısı ile tekne turlarının vazgeçilmez noktaları arasında bulunmaktadır. Plajda çamur banyosu yapabilirsiniz. Bu çamurun insanları gençleştirmiş olduğuna inanılmaktadır.

Haritada görüntüle

Kalkan

Kaş Plajları - Kalkan

Kaş’a yakın bir belde olan Kalkan; küçük bir koyun etrafında olan konumu, ormanlık alanı ve denizi ile ilgiyi üzerine çekmektedir. Kaş’a uzaklığı yirmi beş kilometre olan Kalkan’a gittiğiniz zaman plaj haricinde çarşı ve limanı gezebilirsiniz.

Haritada görüntüle

Aperlai Koyu

Kaş Denize Girilecek Yerler - Aperlai Koyu
Boat Trip Turkey

Kesinlikle görülmesi gereken koylardan bir tanesi olan Aperlai Koyu birçok kişi tarafından bilinmemektedir. Etkileyici doğası ve sakinliği ile ziyaretçilerini etkilemeyi başarmaktadır. Aynı zaman da Aperlai Antik Kenti’nin kalıntılarını da görebilirsiniz.

Haritada görüntüle

Kocakarı Koyu

Kaş Denize Girilecek Yerler - Kocakarı Koyu
Ali Gülmez

Sadece deniz, plaj ve güneş üçlüsünün yanı sıra etkileyici gün batımının da keyfini çıkarabilecek olduğunuz bir koy olan bu koya tekne turları ile ulaşım sağlayabilmeniz mümkün. Tekne turlarının demir attıkları bir yerdir.

Haritada görüntüle

Yağlıca Koyu

Yağlıca Koyu, şnorkel ile dalış yapmak isteyen kişiler için oldukça uygun bir koydur. Berrak ve temiz bir denize sahip olan koyda hem yüzebilir hem de farklı balık türlerini gözlemleyebilirsiniz. Aynı zaman da gezi teknelerinin uğrak noktasıdır.

Seyrek Çakıl Plajı

Kaş Denize Girilecek Yerler - Seyrek Çakıl Plajı
Burak Demirkaya

Kaputaş Plajı’nın komşusu konumunda olan bu plaj, Kaş’a gelen misafirleri ağırlıyor. Yol kenarında bulunduğundan dolayı yol üstünde küçük bir deniz kaçamağı yapmak isteyenler adına oldukça iyi. Herhangi bir işletme, duş ya da tuvalet bulunmuyor.

Haritada görüntüle

Akçagerme Plajı

Kaş Denize Girilecek Yerler - Akçagerme Plajı
Gül Kozcu

Çocuklu ailelerin sık bir şekilde tercih etmiş olduğu bir plajdır. Tenis kortu, aqua parkının yanı sıra denizi sakin olduğundan olayı aileler tarafından tercih edilmektedir. Merkeze yakın olması da daha fazla tercih edilmesine neden oluyor.

İletişim: +902428397253

Haritada görüntüle

Asmaaltı Plajı

Kaş Denize Girilecek Yerler - Asmaaltı Plajı

Merkezde bulunan limanın tam yanında bulunan bu plaj, merkeze denize girebilecek olduğunuz en yakın nokta olmuş olduğu gibi gün batımını da izleyebilecek olduğunuz bir plaj. Popüler olmasının yanı sıra konumundan dolayı da kalabalık olmaktadır.

İletişim: +905343593537

Haritada görüntüle

Limanağzı

Limanağzı, ulaşımı zor olduğundan dolayı bakir kalmış mekanlardan birisi. Bölgeye zorlu bir patikadan gelebilecek olduğunuz gibi hem dolmuş hem de tekne ile ulaşım vardır. Farklı su canlılarının uğrak yeri olduğundan dolayı eşsiz manzaralar görebilirsiniz.

Haritada görüntüle

Büyük Çakıl Plajı

Kaş Denize Girilecek Yerler - Asmaaltı Plajı

Şehir merkezine en yakın plajlardan birisi olan Büyük Çakıl Plajı, arabası olmayan kişiler için adeta bir biçilmiş kaftan. Merkeze on beş dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. Plaj genelinde işletmeler, şezlong ve plaj bulunmaktadır.

Haritada görüntüle

İnceboğaz Plajı

Kaş Plajları - İnceboğaz Plajı
Hakan Uzun

Çukurbağ Yarımadası’na doğru giderken bu plajın bir tarafı açık denize baktığı gibi diğer tarafı da Bucak Koyu’na bakmaktadır. Diğer plajlara göre daha ılık bir deniz suyu sıcaklığına sahiptir. Denizin keyfini çıkarmak isteyen kişiler için biçilmiş bir kaftan.

Haritada görüntüle

Hidayet Koyu Plajı

Kaş Plajları - Hidayet Koyu Plajı
Duygu Balkan

Kaş’da en fazla bilinen yerlerin arasında bu koy bulunmamaktadır. Normal bir plaj gibi değildir. Daha çok kayalık bir yapıya sahiptir. Koyda işletmeler olduğundan dolayı ihtiyaçlarınızı giderebilmeniz mümkün.

İletişim: +905322675255

Haritada görüntüle

Kaş denizi dalgalı mı?

Evet, Kaş denizi dalgalıdır. Ancak bu koydan koya değişmektedir. Dalgasız bir plaj arıyorsanız Patara Plajı ve Akçagerme Plajı’na gidebilirsiniz.

Kaş’ın en güzel plajı hangisi?

Kaş’ta bulunan bütün plajlar güzeldir. Sizin zevkinize en uygun olanı bularak dilediğinize gidebilirsiniz.

Kaş denizi soğuk mu?

Kaş’ın denizi biraz serin denilebilir. Yer yer dağlardan akan kaynak suyunun dipten denize karışıyor olması deniz suyunun serin olmasına neden olmaktadır. Yaz döneminde hava o kadar sıcak olabiliyor ki bu serin deniz sayesinde gerçekten ferahlayabiliyorsunuz.

Antalya’ya kadar gelmişken kamp yapmayı düşünüyorsanız eğer “Antalya Kamp Alanları” isimli içeriğe kesinlikle göz atmalısınız. Bungalov ya da ağaç evlerde konaklamayı düşünüyorsanız “Olimpos Bungalow” isimli içeriği hemen şimdi okumalısınız.

Similar Posts