|

Mersin Kamp Alanları – Mersin’de Kamp Yapılacak Yerler

Mersin Kamp Alanları - Mersin'de Kamp Yapılacak Yerler

Mersin, büyüleyici doğası, lezzetli mutfağı, tertemiz denizi ve sayısız tarihi eserleriyle kendisine aşık etmeyi başaran Akdeniz şehridir. Doğa turizmi ve deniz turizmi bakımından oldukça zengin bir şehirdir.

Mersin, Türkiye’nin güney sahilinde yer alan bir şehir. Doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve kamp alanları ile turizm sektöründe önemli bir yere sahip. Mersin kamp alanları, kampçılar için mükemmel bir fırsat sunuyor. Doğanın kendisiyle baş başa kalın ve huzurlu bir tatil geçirin.

Sahip olduğu etkileyici özellikleriyle kamp severlerin de ilgisini çekerek son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir. “Mersin’de nerede çadır kurulur?” sorusu birçok gezgin tarafından sık bir şekilde soruluyor. O sorunun yanıtı içeriğin devamında bulunuyor.

Mersin kamp alanları, birçok farklı seçenek sunuyor. Doğa ile iç içe bir tatil isteyenler için ormanlar içindeki kamp alanları, deniz kıyısındaki tatil isteyenler için deniz kıyısındaki kamp alanları, aktivite odaklı tatil isteyenler için de dağ kamp alanları sunuyor. En iyi kamp deneyimini almak için kamp alanı tavsiyelerini okumaya devam edin.

En İyi Ücretli ve Ücretsiz Mersin Kamp Yerleri

Mersin kamp yapılacak yerler, doğası ve güzellikleriyle insanı büyülemeyi başarıyor. Bu alanların büyük bir çoğunluğunun doğa içerisinde ya da deniz kenarında olmasıyla biliniyor. Ücretsiz ve ücretli kamp alanları için içeriği okumaya devam edin.

Mersin’de kamp yapmak, coğrafyanın şahane güzelliğini keşfetmek için harika bir fırsat. Deniz kıyısındaki kamp alanları, ormanlar içindeki kamp alanları ve dağlardaki kamp alanları seçenekler sunuyor. Her bir kamp alanı, benzersiz bir deneyim sunuyor ve kampçılar için mükemmel bir tatil imkanı sunuyor.

Mersin kamp alanları, doğa ile bağlantı kurmak isteyen kampçılar için harika aktivite seçenekleri sunuyor. Orman yürüyüşleri, deniz kenarında yüzme, dağ bisikleti gibi aktiviteler sunuyor. Aynı zamanda kamp alanlarında yapılan eğlenceli etkinlikler de bulunuyor. Doğa ile bağlantı kurun ve eğlenin.

Akyar (Narlıkuyu) Koyu Kamp Alanı

Mersin Kamp Alanları - Akyar (Narlıkuyu) Koyu Kamp Alanı
özlem iric

Bir zamanlar Mersin’in turizmi için cazibe merkezi olarak bilinen Akyar Koyu, kent merkezine iki saatlik uzaklıkta bulunuyor. Kayalıklardan serin deniz sularına atlayabilir, gölgede serinleyerek Akdeniz’in temiz havasını içinize çekebilirsiniz.

Kamp atarak piknik yapabileceğiniz mesire alanı da bulunuyor. Alışveriş, çeşme ve tuvalet gibi ihtiyaçlarınız için çevrede bulunan yerleşim alanlarını kullanabilirsiniz. Kamp alanı, Mersin deniz kenarı kamp alanları arasında bulunuyor.

Haritada görüntüle

Çinili Göl Kamp Alanı

Mersin Kamp Alanları - Çinili Göl Kamp Alanı
güvenç diner

Mersin’in Çamlıyayla ilçesinde bulunan Çinili Göl, 2700 metre yükseklikte kamp yapmak için biçilmiş bir kaftan. Kış günlerinde bolca kar alan ancak ilkbahara doğru çiçeklerin ortaya çıktığı göl çevresine ve kamp alanına yürüyüş yaparak ulaşabilirsiniz.

Göl çevresine kamp atıp, yıldızların altında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Gelmeden önce yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı tedarik etmeniz gerekiyor. İhtiyaçlarını karşılayabilecek olduğunuz işletme, market ya da tuvalet gibi olanaklar bulunmuyor.

Haritada görüntüle

Sorgun Köyü Yaylaları Kamp Alanı

Mersin kent merkezine ortalama 90 dakikalık uzaklıkta bulunan Erdemli Yaylası’na Erdemli ilçesinden kalkan minibüslerle ulaşabilirsiniz. Çam ağaçlarıyla süslü olan yayla, dağ manzaralı, trekking ve çadır kampı için uygun.

Kamp olanakları arasında yürüyüş parkurları ve kontrollü ateş yakılabilecek alanlar bulunuyor. Tuvalet, çeşme ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı kamp alanına yakın köylerden karşılayabilirsiniz. Yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı ise daha önceden karşılamalısınız.

Haritada görüntüle

Gözne Belde Yaylası Kamp Alanı

Mersin’e 27 km uzaklıkta bulunan Gözne Beldesi, Toros Dağları içerisinde bulunuyor. Çam, ardıç ve meşe gibi ağaçların yanı sıra Akdeniz ikliminin gözbebeği olan maki bitki örtüleriyle çevrili olan bir yer.

Çadır kamp için oldukça uygun bir yer olan yaylada sağlık ocağı, PTT ve jandarma bulunmaktadır. Kamp bölgesinde çeşme ve tuvalet bulunmuyor ancak belde de bulunan kır kahvesi ve bakkal ihtiyaçlarınızı karşılamanızda yardımcı olacaktır.

Haritada görüntüle

Çamlıyayla (Namrun) Kamp Alanı

Mersin Kamp Alanları - Çamlıyayla (Namrun) Kamp Alanı
shorturl.at/hmJ07

Merkeze doksan km uzaklıkta bulunan Çamlıyayla, Namrun Kalesi olduğundan dolayı tarih ve doğa iç içe. Rakımı 1430 metre olan bölgede yazlık evlerde bulunuyor. Cehennemdere bölgesi yaban keçişi üreme ve koruma bölgesi olarak belirlenmiştir.

Trekking yapmak için Cehennemdere Kanyonu’nu tercih edebilirsiniz. Çadır kampı yapabilmek için alan oldukça büyük. Çevrede alışveriş yapabileceğiniz ya da tuvalet ve çeşme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler olmadığından dolayı hazırlıklı gitmenizde fayda var.

Haritada görüntüle

Ilısu Şelalesi Kamp Alanı

Mersin Kamp Alanları - Ilısu Şelalesi Kamp Alanı
Murat Meseregan

Mersin kamp yerleri arasında bulunan Ilısu Şelalesi Kamp Alanı, serinlemek isteyen, 70 metreden dökülen şelalenin fotoğrafını çekerek ölümsüzleştirmek için oldukça uygun bir yer. Ücretsiz bir şekilde su sesleri eşliğinde kamp ve trekking yapmak için harika bir yer.

Kamp olanakları arasında yürüyüş parkurları ve yüzülebilir alanlar bulunuyor. Tuvalet, elektrik ve çeşme gibi ihtiyaçlarınızı görebilecek olduğunuz herhangi bir işletme ya da tesis bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı önceden karşılamalısınız.

Haritada görüntüle

Tarsus Şelalesi Kamp Alanı

Mersin Kamp Alanları - Tarsus Şelalesi Kamp Alanı
Fatih Ahmet Karslioglu

Tarsus kamp alanları arasında bulunan Tarsus Şelalesi Kamp Alanı, sıcak yaz günlerinde bunalarak serinlemek isteyenler için oldukça harika bir yer. Şelale çevresi kamp ve piknik yapabilmek için uygun.

Merkeze 28 km uzaklıkta bulunan kamp alanında kuş cıvıltılarının ve su sesinin dinlendirici etkisi kesinlikle fark edeceksiniz. Çevrede duş ve tuvalet gibi imkanlar bulunmuyor. Bu tarz ihtiyaçlarınız için çevrede bulunan otelleri kullanabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Kayacı Vadisi (Lamos Kanyonu) Kamp Alanı

Mersin Kamp Yerleri - Kayacı Vadisi (Lamos Kanyonu) Kamp Alanı
Abdullah kıyga

Mersin ücretsiz kamp alanları Kayacı Vadisi (Lamos Kanyonu) Kamp Alanı, Mersin Merkez’e 45 km uzaklıkta yer alıyor. Vadinin içerisinden geçen Limonlu Çayı’nın etrafını süsleyen yeşillikler gezginlere huzur vaat ediyor.

Kamp olanakları arasında kontrollü ateş yakılabilir alan ve yürüyüş parkurları bulunuyor. Tuvalet, çeşme ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek olduğunuz herhangi bir tesis ya da işletme bulunmuyor.

Haritada görüntüle

Yanışlı Mağarası (Gülnar Kamp Alanı)

Mersin Kamp Yerleri - Yanışlı Mağarası (Gülnar Kamp Alanı)
erdal saat

Sahili ve sahip olduğu büyüleyici manzarasıyla öne çıkan Yanışlı Mağarası, Mersin deniz kenarı kamp alanları arasında bulunuyor. Sakin ve sessiz bir sahilde huzurlu kamp yapmak isteyen gezginler için güzel bir seçenek.

İlginizi Çekebilir:  Datça Kamp Alanları – Datça Kamp Yapılacak Yerler

Kamp olanakları arasında yürüyüş parkurları ve yüzülebilir alanlar bulunuyor. Elektrik, tuvalet ve çeşme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir işletme veya tesis bulunmuyor. Gıda ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce karşılamalısınız.

Haritada görüntüle

Kisecik Kanyonu (Saklı Cennet) Kamp Alanı

Mersin Kamp Yerleri - Kisecik Kanyonu (Saklı Cennet) Kamp Alanı
shorturl.at/dgiw9

Eşsiz güzelliği sebebiyle Saklı Cennet olarak da bilinen Kisecik Kanyonu, Çamlıyayla’da bulunuyor. Sal gezisi yapmak için uygun yerlerden birisi olan kanyon, iki dağın arasında kalmış yemyeşil bir yer.

Bölge halkının şehrin gürültüsünden kaçarak sıcak yaz günlerinde serinlemek adına tercih etmiş olduğu bir yer. Doğaseverler, fotoğraf tutkunları ve kampçılar için kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerden yalnızca bir tanesi.

Haritada görüntüle

Yemiş Kumu Plajı Kamp Alanı

Mersin Kamp Yerleri - Yemiş Kumu Plajı Kamp Alanı
shorturl.at/blO17

Denize sıfır bir konumda olan Yemiş Kumu Plajı Kamp Alanı, altın gibi kumsalı ile yeşil ve mavinin bir arada olduğu mükemmel bir deniz tatili ve kamp yapma olanağı sunmaktadır. Mersin’İn Erdemli ilçesi Ayaş mevkisinde bulunmaktadır.

Sıcak yaz günlerinde yoğun bir kalabalığa ulaşan plaj ve çevresi kamp yapabilmek için zorluk çıkartabilse bile biraz çaba sonucunda uygun bir yer bulabilirsiniz. Plajda bulunan işletmelerden tuvalet, soyunma kabini, elektrik, duş ve tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Prens Charles (Gökçevlik) Koyu Kamp Alanı

Mersin Kamp Yerleri - Prens Charles (Gökçevlik) Koyu Kamp Alanı
shorturl.at/klIWX

İsmini Prens Charles’ın 1970 senesinde burada yapmış olduğu kamptan alan Gökçevlik Koyu, Mersin ücretsiz kamp alanları arasında bulunuyor. Ön kısmında Akdeniz’in masmavi denizi bulunurken arkasında da baktıkça içinizi açacak dağlık ve ormanlık alan bulunuyor.

Günübirlik yapılacak olan geziler için uygun olan koyda tuvalet ve çeşme gibi olanaklar bulunmuyor. Yakın çevrede bulunan yerleşim alanından tuvalet, elektrik, yiyecek ve su gibi tüm ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Haritada görüntüle

Gezende Barajı Kamp Alanı

Etrafını saran yemyeşil bitki örtüsüne sahip büyüleyici dağ manzaralarıyla kamp yapmaya keyif katacak olan Gezende Barajı Kamp Alanı, Mersin ve Karaman il sınırlarında yer alıyor. Baraj çevresinde herhangi bir işletme bulunmadığından dolayı hazırlıklı gelmenizde fayda var.

Haritada görüntüle

Akçakıl Kamping Restaurant

Mersin Kamp Yapılacak Yerler - Akçakıl Kamping Restaurant

Mersin kamp yerleri arasında bulunan Akçakıl Kamping Restuarant, Mersin’in Silifke ilçesinde bulunuyor. İnce çakıllarla dolu olan koyun denizi başta sığ olsa bile ilerledikçe derinleşiyor. Denizin ve doğanın bir arada olduğu sahil kenarında kamp yapmak için uygun bir yer.

Karavan kamp için de uygun alanlara sahip olan Akçakıl Kamping Restuarant, bu özelliği sayesinde de Mersin karavan kamp alanları arasında yer ediniyor. Çadır tatili yerine daha konforlu bir tatil deneyimi yaşamak isterseniz de bungalov tercihinde bulunabilirsiniz.

Kamp olanakları arasında restoran alanı, çadır, bungalov ve karavan konaklama yerleri, elektrik, duş, güvenlik, sıcak su, tuvalet, araç kiralama, televizyon, kablosuz internet erişimi, çocuk oyun alanı, denize girilebilir alanlar, ateş yakılabilir yerler ve ücretsiz otopark bulunuyor.

Haritada görüntüle

İletişim: (0324) 741 44 51

Web Sitesi: https://www.akcakil.com.tr/

Instagram: https://www.instagram.com/akcakilcamping/

Boğsak Kamp Alanı

Mersin Kamp Yapılacak Yerler - Boğsak Kamp Alanı
Alper ARSLANOGLU

Silifke’de yer alan doğal alanlardan bir tanesi olan Boğsak Kamping, ücretli kamp alanları arasında bulunuyor. Boğsak Koyu’nda bulunan kamp alanında ücretli bir şekilde çadır ve karavan konaklaması yapabilirsiniz.

Kamp olanakları arasında denize girilebilir alan, balık avcılığı, çadır ve karavan konaklama alanı, tuvalet, elektrik, sandal ve tekne gezintileri, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınız için büfe ve yürüyüş parkurları bulunuyor.

Haritada görüntüle

Mavi Kız Kamping

Mersin Kamp Yapılacak Yerler - Mavi Kız Kamping
Salih Koc

Akdeniz kıyı şeridinin en güzel yerlerinden bir tanesi olan Erdemli’de bulunan Mavi Kız Kamping, bölgenin en ünlü kamp yerlerinden bir tanesidir. Ulaşımı kolay olduğu gibi aynı zamanda da kamp alanı yakınlarından toplu taşıma geçmektedir.

Mersin çadır kamp alanları arasında bulunan Mavi Kız Kamping’de ağaçların altında, denizi ve tam karşınızda yer alan kaleyi izlemek unutamayacağınız bir kamp deneyimi yaşamanıza yardımcı olacaktır.

Kamp olanakları arasında market, kafe, çadır kiralama, tuvalet, ateş yakılabilir alan ve denize girilebilir alanlar bulunuyor.

Haritada görüntüle

Pullu Tabiat Parkı Kamp Alanı

Mersin Kamp Yapılacak Yerler - Pullu Tabiat Parkı Kamp Alanı
Mehmet Fatih Yaldız

Mamure Kalesi’ne yakın bir konumda olan Pullu Tabiat Parkı Kamp Alanı, Anamur kamp alanları arasında yer almaktadır. Suyu ılık ve plajı çok fazla kalabalık olmamasıyla deniz turizmi için en uygun yerlerden biri.

Çevresinde farklı tesisler bulunan kamp alanın bulunduğu bölgede Pullu Parkı bulunuyor. Bu parkın içerisinde tavşan ve karatavuk gibi hayvanlarla beraber güzel ağaçları görmeniz mümkün. Hem çadır hem deniz hem de doğa tatili için burayı tercih edebilirsiniz.

Haritada görüntüle

İletişim: 03248271151

Tisan Adası Kamp Alanı

Mersin Kamp Yapılacak Yerler - Tisan Adası Kamp Alanı
shorturl.at/hLXZ0

Mersin çadır kamp alanları arasında bulunan Tisan Adası Kamp alanı, doğal ve denize sıfır kamp alanlarından bir tanesidir. Kendisine has özel yeşilliği ve sakinliğiyle öne çıkan kamp alanı hem çadır hem de karavan kampı için uygundur.

Tisan Adası’na toplu taşıma araçları ya da kendi aracınızla ulaşabilirsiniz. Kamp olanakları arasında plaj oyunları, tekne turları, ateş yakılabilir alan, kafeterya, plaj, ücretsiz otopark, yürüyüş alanı, duş, tuvalet, çadır ve karavan konaklama alanı bulunuyor.

Haritada görüntüle

Talat Göktepe Orman Kampı

Mersin Kamp Yapılacak Yerler - Talat Göktepe Orman Kampı
Oğuz Umurca

Erdemli kamp alanları arasında bulunan Talat Göktepe Orman Kampı, aynı isme sahip tabiat parkı içerisinde konumlandırılmış. Sahile oldukça yakın olması ve kamp alanında büyük ağaçların yer alması nedeniyle tercih ediliyor.

Karavan ve çadır konaklama imkanının bulunduğu Talat Göktepe Orman Kampı’nın olanakları arasında tuvalet, elektrik, büfe, duş, çocuk oyun alanı, sahil, piknik alanları ve otopark bulunmaktadır.

Haritada görüntüle

Atakent Belediyesi Kapızlı Kamp Alanı

Mersin Kamp Yerleri - Atakent Belediyesi Kapızlı Kamp Alanı
Beytullah Özen

Kumsal, deniz ve yeşilin buluştuğu bir yer olan Atakent Belediyesi Kapızlı Kamp Alanı’na ulaşım oldukça kolay. Özgürce tatil yapmak isteyen gezginler tarafından sık bir şekilde ziyaret edilmektedir.

Kamp olanakları arasında tuvalet, çeşme, yürüyüş parkurları, elektrik, denize girilebilir alan, voleybol sahası, çadır konaklama yerleri, mini futbol sahası bulunuyor. İçecek ve yiyecek ihtiyaçlarınızı ise kamp alanına girmeden önce temin etmelisiniz.

Haritada görüntüle

Erdemli Belediyesi Çadır Kamp Alanı

Erdemli Belediyesi tarafından kurulan kamp alanı hem gezginler hem de bölge halkına hizmet veren yerlerden bir tanesi. Kamp alanına ulaşım oldukça kolay. İster kendi aracınızla isterseniz toplu taşımayla gidebilirsiniz.

Erdemli kamp alanları arasında bulunan kamp yeri, doğanın içerisinde sahile sıfır konumda bulunuyor. Sahil kenarında, deniz tatili ve çadır tatilini bir arada yapmak isterseniz burayı tercih edebilirsiniz.

Kamp olanakları arasında denize girilebilir alan ve yürüyüş parkuru bulunuyor. Elektrik, şezlong, duş ve tuvalet gibi hizmetler bulunmamaktadır. İçecek ve yiyecek ihtiyaçlarınızı ise kamp alanına yürüme uzaklığında bulunan market ya da büfelerden temin edebilirsiniz.

Haritada görüntüle

Dragon Mocamp

Mersin Kamp Alanları - Dragon Mocamp
Merve Özgel

Anamur kamp alanları arasında bulunan Dragon Mocamp, tarih, deniz ve doğa ile iç içe. Mamure Kalesi’ne oldukça yakın bir konumda bulunan kamp alanında okaliptüs ağaçlarının gölgesinde serinlerken aynı zamanda da oksijene doyacaksınız.

Kamp olanakları arasında çadır konaklama alanları, karavan konaklama alanları, çadır kiralama, buzdolabı kiralama, bulaşık yıkama alanları, çamaşır yıkama hizmeti, duş, sıcak su, tuvalet, mangal yakılabilir alanlar bulunuyor.

Haritada görüntüle

İletişim: (0324) 827 13 55

İnternet sitesi: http://www.anamurdragonmotel.com/

Similar Posts