Riva Plajları – Riva’da Denize Girilecek En İyi Yerler

Riva Plajları - Riva'da Denize Girilebilecek Yerler Listesi

Riva, uzunca bir tatile çıkma fırsatı bulamayan başta İstanbul’da yaşayanlar olmak üzere çevre illerde bulunan tatil severlerin de yoğun gösterdiği bir yerdir. Riva plajları, İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Beykoz ilçesinde denize girebileceğiniz alanlardır.

Rumca su kenarında bulunan yerleşim bölgesi anlamı taşıyan Riva, havaların ısınmasıyla beraber günübirlik tatilcilerin akın ettiği semttir. Burada deniz girebileceğiniz plajlar, mesire alanları ve kamp yerleri bulunmaktadır.

Riva’da Denize Girilebilecek En İyi Plajlar

Riva sahilleri, aynı Karadeniz gibi genel olarak bulanık ve dalgalı bir suya sahiptir. Rüzgarsız ve sakin havalarda ise daha berrak ve daha durgun olduğu zamanlarda bulunmaktadır. İstanbul’da bulunan diğer plajlar gibi burada bulunan plajlarda taşlı bir sahile sahiptir.

Çayağzı Plajı

Riva Plajları - Çayağzı Plajı
Eray Sancar

İstanbul Anadolu yakasında oturanlar ve Avrupa yakasında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü civarında bulunan semtlerde oturanlar için kısa sürede ulaşabilecek olan Çayağzı Plajı, Riva Plajı olarak da bilinmektedir.

Beykoz’un Karadeniz’e bakan Riva semtinde bulunan Çayağzı Plajı, koy içerisinde bulunduğundan geniş ancak uzun değil. Durum böyle olduğundan dolayı hafta sonları ve özel günlerde oldukça kalabalık olmaktadır.

Uygun giriş ücreti olan sahilin denizi diğer Karadeniz sahilleri gibi dalgalı günlerde bulanık olsa da durgun günlerde Akdeniz denizlerini aratmayacak kadar güzel olabilmektedir. Kendi araçlarınızla ya da toplu taşımayla ulaşabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Riva Elmasburnu Plajı

Riva Plajları - Riva Elmasburnu Plajı
Fatih Bonomo

Riva Elmasburnu Tabiat Parkı içerisinde yer alan plaj aynı zamanda İstanbul’un en popüler piknik alanlarından bir tanesi. Çayağzı Plajı’yla kıyaslandığı zaman daha sakin olan tabiat parkında restoran, duş, soyunma kabinleri, şemsiye, şezlong ve büfe gibi olanaklar bulunmaktadır.

Uygun giriş ücreti olan Elmasburnu Plajı, denize girilecek yerlerden bir tanesi olmasının yanında orman içerisinde bulunan piknik alanıyla doğayla iç içe ve huzurlu bir tatil yapmanıza imkan sağlamaktadır. Toplu taşıma ya da kendi aracınızla ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Sanat ve Zerafet: Adile Sultan Kasrı Gezi Rehberi - Nerede?

İletişim: +902125380461

Haritada görüntüle

Legend Hotel Riva Beach

Riva Plajları - Legend Hotel Riva Beach

Daha sakin ve daha nezih bir ortamda plaj keyfi yapıp Karadeniz’in eşsiz sularına kendinizi bırakayım derseniz eğer Legend Hotel Riva Beach tercihinde bulunabilirsiniz. Riva merkeze beş dakika uzaklıkta bulunan plaja yiyecek götüremezsiniz.

Denizin yer yer kumsal olduğu plaj sizi etkilemeyi başaracak. Giriş ücretinin içerisine havlu, şemsiye, şezlong, duş ve soyunma kabini kullanımı dahildir. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı plajda bulunan alakart restorandan karşılayabilirsiniz. Otel bölümü kapalı olsa da plajı açık olabilmektedir. Gitmeden önce iletişime geçmenizde fayda var.

İletişim: (0216) 319 17 17

Haritada görüntüle

İstanbul bölgesinde daha fazla denize girilecek yer arıyorsanız eğer “Kilyos Plajları” yazımızı hemen okuyabilirsiniz. Doğayla iç içe ve denize sıfır hem kamp hem de deniz tatili yapmak isterseniz “İstanbul Kamp Alanları” içeriğine şimdi göz atabilirsiniz.

Similar Posts