En İyi Seferihisar Plajları – Seferihisar’da Denize Girilecek Yerler

Seferihisar Plajları

Türkiye’nin ve Ege Bölgesi’nin en fazla mavi bayraklı halk plajına sahip ilçelerinden bir tanesi olan Seferihisar aynı zamanda “Sakin Şehir” unvanı almaya hak kazanmış ilk ilçedir. Doğayla iç içe ve sakin bir tatil geçirmek isteyenler için Seferihisar plajları vazgeçilmez olacak.

Gerek tarihi geçmişi gerekse büyüleyici yeşilliği ve etkileyici doğal alanlarıyla dikkat çeken İzmir’in en güzel ilçelerinden bir tanesi olan Seferihisar, huzurlu ve sakin bir yaz tatili arayanlar için en uygun yerlerden bir tanesidir.

En İyi Seferihisar Plajları ve Beachleri

İzmir merkezinden bir saat uzaklıkta bulunan Seferihisar, el değmemiş koyları ve doğasıyla kafa dinlenmelik tatil yeri arayanlar için alternatif bir yer. Seferihisar’da deniz tatili yapmayı planlıyorsanız Seferihisar’ın en iyi plajlarına göz atmalısınız.

Akkum Plajı

Seferihisar Plajları - Akkum Plajı

Seferihisar merkezine dokuz km uzaklıkta bulunan Akkum Plajı, Seferihisar’ın en fazla tercih edilen halk plajlarından bir tanesidir. Oldukça uzun bir sahil bandında olan plaj, kum ve taş karışımından oluşuyor.

Mavi bayraklı olan plajın denizi pırıl pırıl turkuaz renkli ve sığ. Sahil şeridinde gölgelenmek için kullanabileceğiniz iğde ağaçları bulunmaktadır. Giriş için uygun bir fiyat alınmaktadır. Bu ücrete ise tuvalet, soyunma kabini ve duş gibi olanaklar dahil.

Haritada görüntüle

Gemi Suyu Mevkii Halk Plajı

Seferihisar’a dört km uzaklıkta bulunan Gemi Suyu Mevkii Halk Plajı, Akarca bölgesinde bulunuyor. Bölgenin en iyi plajlarından birisi olan Gemi Suyu, sakin, sessiz ve huzur dolu bir yerdir. Mavi bayraklı bir denize sahiptir.

Denizin girişi birkaç adım boyunca taşlık, sonrasında ise kumdur. Deniz kestaneleri bulunabilmektedir bu yüzden dikkatli olmalı ve deniz ayakkabı giymeniz gerekebilir. Şezlong, duş, soyunma kabini, şemsiye ve tuvalet hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Haritada görüntüle

Ürkmez Sağlık Ocağı Plajı

Seferihisar’a yirmi dakikalık uzaklıkta bulunan Ürkmez Sağlık Ocağı Plajı, diğer plajlar gibi burası da mavi bayraklı. Tertemiz denize ve kumluk plaja sahip olan sahil şeridinde herhangi bir işletme ve olanak bulunmamaktadır. Huzurlu ve sakin bir deniz tatili için tercih etmelisiniz.

Ürkmez Halk Plajı

Seferihisar Plajları - Ürkmez Halk Plajı
Nigar Dedebeyoğlu

Seferihisar’da bulunan diğer halk plajlarıyla kıyaslandığı zaman çok fazla kalabalık olmayan Ürkmez Plajı, sessiz ve huzurlu bir deniz tatili sunmaktadır. Mavi bayrağa sahip olan denizi derin ve berrak. Derin olduğundan dolayı dikkatli olmalısınız.

Sahilde uygun fiyatlara kiralayabilecek olduğunuz şezlong ve şemsiyeler bulunmaktadır. Kafe ve işletme bulunmadığından dolayı tuvalet, duş, soyunma kabini, yeme ve içme hizmeti gibi olanaklar bulunmamaktadır. Hazırlıklı gitmenizde fayda var.

Haritada görüntüle

Ömür Beldesi Halk Plajı

Seferihisar Plajları - Ömür Beldesi Halk Plajı
Alperen Gümüşsoy

Seferihisar’ın huzurlu mavi bayraklı plajlarından diğer bir tanesi Ömür Beldesi Halk Plajı. İki yüz elli metre uzunluktaki kum plajda kafe, tuvalet, duş ve market bulunmaktadır. Plajın denizi tertemizdir. Çoğunlukla dalgalı ve yer yer kayalık bulunmaktadır. Suyun altını keşfetmek için deniz gözlükleriyle gelmenizi öneririz.

Haritada görüntüle

Havacılar Sitesi Önü Halk Plajı

Doğanbey Payamlı bölgesinde bulunan Havacılar Sitesi Önü Halk Plajı, sakin, kaliteli ve işletme bulunan plaj yeri arayan kişiler için oldukça uygun. Plajın denizi mavi bayraklı, kumluk ve tertemiz. Plajda voleybol sahası, ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kafeterya bulunmaktadır.

Haritada görüntüle

Sakızağacı Mevkii Muhtarlık Önü Halk Plajı

Sakızağacı Mevkii Muhtarlık Önü Halk Plajı, ismini bölgede bulunan sakız ağaçlarından almaktadır. Kafa dinlemek isteyenlerin tercih edebileceği sahilin denizi tertemiz. Plaj, yer yer kumluk yer yer kayalık. Plajda bir işletme, tuvalet, soyunma kabini ve duş bulunmaktadır.

Bengiler Mahallesi Halk Plajı

Mavi bayraklı Bengiler Mahallesi Halk Plajı, Seferihisar Ürkmez bölgesinde bulunmaktadır. Deniz suyu kalitesi bakımından oldukça iyi olan plaj, deniz tatili için tercih edilebilir. Şezlong, şemsiye, soyunma kabini ve tuvalet olanakları ücretsizdir.

Bahadır Mevkii Halk Plajı

Akarca’da bulunan Bahadır Mevkii Halk Plajı, mavi bayraklı ücretsiz bir halk plajıdır. Uzun bir plajda küçük tesisler ve kafeler bulunmaktadır. Akarca Halk Plajı olan sahilde şezlong ve şemsiye kiralama olanakları da bulunmaktadır. Sığacık ve Seferihisar’dan 10 dakika uzaklıkta bulunmaktadır.

Teos Ormancı Tatil Köyü

Seferihisar Denize Girilecek Yerler - Teos Ormancı Tatil Köyü
Ahmet Kesim

Seferihisar özel tesis plajları arasında hizmet veren Teos Ormancı Tatil Köyü, Seferihisar merkeze beş km uzaklıkta bulunmaktadır. Ormancı Kampı olarak da bilinen işletme restoran, kafe ve konaklama imkanlarıyla huzurlu tatil sunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Tarih ve Deniz: Urla Gezilecek Yerler

Kampın önünde bulunan plaj, tesisin diğer hizmetlerinden faydalanan kişiler için ücretsiz. Dışarıdan gelenler ise şemsiye ve şezlong kiralayarak plajı kullanabilmektedir. Ayrıca herhangi bir şey kullanmadığınız zaman para ödemek zorunda değilsiniz.

İletişim: +902327487474

Haritada görüntüle

Euphoria Aegean Resort & Spa

Seferihisar Denize Girilecek Yerler - Euphoria Aegean Resort & Spa

Seferihisar’ın en büyük konaklama tesislerinden bir tanesi olan Euphoria Aegean Resort & Spa, etkileyici sahil manzarasıyla misafirlerine sakin ve huzurlu deniz tatili sunmaktadır. Kendi misafirlerine özel adası da bulunmaktadır.

İletişim: +902324240861

Haritada görüntüle

Tahsin Ar Tesisleri

Seferihisar Denize Girilecek Yerler - Tahsin Ar Tesisleri

Tahsin Ar Tesisleri, günlük hayatın karmaşasından uzaklaşarak, mavi ve yeşilin içe içe olduğu, tüm günün yorgunluğunu masmavi denizde atabileceğiniz harika bir yerdir. Tatil köyü olarak hizmet veren tesis, denize sıfır konumdadır.

İletişim: +902327487071

Haritada görüntüle

Angora Beach Resort

İzmir’e seksen km uzaklıkta bulunan Angora Beach Resort, mavi bayraklı altı km uzunluğunda sahip şeridine sahiptir. Denizi tertemiz ve berraktır. Plajı çoğunlukla kumsaldır ancak yer yer çakıllar bulunmaktadır.

İletişim: +905303851301

Haritada görüntüle

Bongo Beach Club

Seferihisar Denize Girilecek Yerler - Bongo Beach Club

Seferihisar’da mavinin ve yeşilin birleştiği tesis, sakin ve huzurlu bir deniz tatili sunmaktadır. Sahil şezlonglar ve rahat plaj koltukları da bulunmaktadır. Tertemiz, serin ve kumlu denize sahip olan tesise hafta içi giriş ücretsizdir.

İletişim: +902327488137

Haritada görüntüle

Calypso Beach Club

Yeşilin ve mavinin etkileyici olduğu Akarca’da hizmet veren Calypso Beach Club, plaj ve bar hizmeti vermektedir. Geniş güneşlenme alanları ve mavi bayraklı deniziyle konuklarını ağırlıyor. Soyunma kabini, duş, tuvalet, restoran gibi olanakları bulunmaktadır.

Mukka Beach Club

Gürültüden uzak, sessiz ve huzurlu tatil yapmayı seven kişilerin tekrar gelmek isteyecek olduğu Mukka Beach Club, tertemiz denizi, el değmemiş doğasıyla öne çıkmaktadır. Tesiste denize merdivenlerden inilerek girmektedir. Denizi tertemiz, berrak ve serindir.

İletişim: +905323551548

Haritada görüntüle

Ekmeksiz Plajı

Seferihisar Plajları - Ekmeksiz Plajı

Seferihisar Sığacık Teos bölgesinde bulunan mavi bayraklı plajlardan bir tanesi olan Ekmeksiz Plajı, denize dipten karışan tatlı su dolayısıyla serin bir suya sahiptir. Çevresi çam ormanlarıyla kamplı olan plajın berrak ve kumlu denizi sizi davet edecektir.

Haritada görüntüle

Altınköy Plajı

Seferihisar Denize Girilecek Yerler - Altınköy Plajı
Serkan Şişmanoglu

Ücretsiz plajlar arasında yer alan Altınköy Plajı, sakin ve huzurlu sahillerden bir tanesidir. Şemsiyenizi ve havlunuzu alıp masmavi denize kendinizi bırakabileceğiniz bir halk plajıdır. Özel işletme bulunmaktadır.

Haritada görüntüle

Çıfıt Adası

Seferihisar Denize Girilecek Yerler - Çıfıt Adası
https://twitter.com/izmiretkin/status/1315698955037093888

Seferihisar bölgesinde bakir bir koyda denize girebileceğiniz farklı bir yer arıyorsanız eğer burası tam size göre. Ada aynı zamanda Çıfıt Kalesi’nin kalıntılarını da barındırıyor. Kara ile bağlantısı ufak kayalıklardan oluşmaktadır.

Bu yüzden diz boyunda suda birkaç dakika yürümeniz gerekmektedir. Deniz kestaneleri bulunduğundan dolayı deniz ayakkabı giymenizde fayda var. Adanın bağlantı yolu çevresinde denize girilebilmektedir. Suyu ise tertemiz ve taşlıktır.

İpekkum Plajı

Seferihisar Deniz - İpekkum Plajı
ersan şimşek

Doğanbey’de bulunan İpekkum Plajı’nın suyu bölgeye göre biraz daha ılık, çoğu zaman dalgasız ve sığdır. Durum bu şekilde olunca çocuklu aileler için en uygun plajlardan birisi oluyor. Sahili ince ince kumluktur. Tesis bulunmaktadır. Tesisin hizmetlerini kullanmazsanız eğer ücretsizdir.

Haritada görüntüle

Girlen Plajı

Seferihisar Plajları - Girlen Plajı
Umut Atalan

Sığacık’a yakın ve sakin bir plaj olan Girlen Plajı, keşfedilmemiş koylardan bir tanesidir. Aracınızla kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz plajın tam karşısında Sığacık’ın şehir merkezi kalmaktadır. Bakir bir koy olduğundan dolayı herhangi bir tesis bulunmamaktadır.

Sahili taşlık, suyu berrak, temiz ve soğuk olan Girlen Plajı’nda gölgesinden yararlanabilecek olduğunuz ağaçlarda bulunmaktadır. Kamp yapanlar tarafından gölgelik olarak kullanılabilecek bu ağaçlar çoğunlukla dolu olmaktadır. Bu yüzden tente ya da şemsiye ile gitmenizde fayda var.

Haritada görüntüle

Çamçaz Koyu

Sığacık marinadan tekneyle açılanların sıklıkla tercih ettiği Çamçaz Koyu, Seferihisar plajları arasında en güzel ve en sessiz olanlarından bir tanesidir. Bakir bir koy olduğundan dolayı tesis bulunmamaktadır.

Çamçaz Koyu’na kara ulaşımıysa oldukça zordur. Aracınızı Girlen Plajı yakınlarında yol kenarında bıraktıktan sonra patika yoldan yaklaşık 1.5 km uzunluğundaki patikadan yürümeniz gerekmektedir. Ortalama bir hızla bu patikayı kırk beş dakikada bitirebilirsiniz.

Azmak Koyu

Tüm gününüzü geçirebileceğiniz sakin bir koy arıyorsanız eğer gitmeniz gereken yer Düzce Köyü’nde bulunan Azmak Koyu. Herhangi bir tesis bulunmadığı için duş, tuvalet, soyuna kabini, yiyecek ve içecek hizmeti bulunmamaktadır.

Geçiş bir kumsala sahip olduğundan dolayı özellikle karavan ve kamp tatili için uygundur. Durum böyle olunca Azmak Koyu, İzmir kamp alanları arasında yer alıyor. Koyda gölgelik alan bulmak zor olduğundan dolayı yanınızda şemsiye ya da tente bulundurursanız iyi olacaktır.

Azmak Koyu’nun denizi etkileyici şekilde berrak ve soğuk plajı ise kumluktur. Çoğunlukla dalgasız olan deniziyle sessiz, sakin ve huzurlu deniz tatili için tercih etmeniz gereken bir yer. Yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz bir yer olmadığı için hazırlı gelmenizde fayda vardır.

Seferihisar’a kadar gelmişken daha fazla denize girilecek yer arıyorsanız “Sığacık Plajları” ve “Altınkum Plajları” isimli içerikleri kesinlikle okumalısınız. Aynı zamanda da kamp yapmayı seviyorsanız “İzmir Kamp Alanları” içeriğine göz atın.

Similar Posts