En İyi Sığacık Plajları – Sığacık’ta Denize Girilecek Yerler

En İyi Sığacık Plajları -Sığacık'ta Denize Girilecek Yerler

İzmir’in Seferihisar ilçesinde bulunan Sığacık, tarihi kalesi, kale içerisinde bulunan şirin ev pansiyonları, masmavi denizi, el emeği ürünlerin satıldığı üretici pazarı, lezzetli deniz ürünlerinin servis edildiğini restoranları ve plajları ile deniz tatili için birebir.

Türkiye’de Sakin Şehir Ağı’nın ilk üyesi olan Seferihisar’ın en fazla ziyaret edilen bölgesi olan Sığacık, plajlarıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir. Alternatif rota arayanların tercih ettiği bölgedir.

En İyi Sığacık Plajları

Deniz tatili konusunda diğer bölgelere alternatif olan ve bilinirliği her geçen gün artan Sığacık’ta çok fazla plajları yeterli değil. Bu yüzden çevrede bulunan diğer plajlar deniz tatilcileri için iyi bir alternatif oluşturuyor. İzmir’e gelmişken Çeşme’ye gitmeyi düşünürseniz eğer “Çeşme Beachleri” isimli yazımıza göz atmalısınız.

Akkum Plajı

Sığacık Plajları - Akkum Plajı

Sığacık’a en yakın ve en bilinen plaj olan Akkum Plajı, büyük bir koyda bulunmaktadır. Plajda hem belediyeye hem de özel işletmeler bulunmaktadır. Turkuaz denizin tadını çıkarmak istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

Hafta sonu ve tatil günlerde çok kalabalık olan plajda scuba diving ve Windsurf gibi su aktiviteleri yapabilirsiniz. Eylül ayında sahil daha durgun olduğu gibi denizin sıcaklığı da yaz aylarına göre biraz daha ılık olmaktadır.

Haritada görüntüle

Ekmeksiz Plajı

Sığacık Plajları - Ekmeksiz Plajı

Sığacık’ta bulunan Ekmeksiz Plajı, ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz bir plajdır. Turkuaz su ve etkileyici kumun bir arada olduğundan dolayı bölge bulunan diğer plajlara göre daha cezbedicidir. Herhangi bir işletme olmadığından dolayı hazırlıklı gitmenizde fayda var. Ekmeksiz Tabiat Parkı’nın içerisindedir.

Haritada görüntüle

Akarca Plajı

Sığacık Plajları - Akarca Plajı

Mavi bayrağa sahip olan Akarca Plajı, ücretsizdir. Sığacık’tan özel araçlar on dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Şezlong ve şemsiye kiralayabilecek olduğunuz işletmelerde bulunmaktadır. Uzunca bir plaj olduğundan dolayı ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz farklı işletmeler bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Tarih ve Deniz: Urla Gezilecek Yerler

Haritada görüntüle

Girlen Plajı

Sığacık Plajları - Girlen Plajı
Umut Atalan

Sığacık bölgesinde bulunan plajlardan birisi olan Girlen Plajı, bakir bir plajdır. Herhangi bir tesis ya da işletmekte bulunmamaktadır. Doğayla baş başa kalmak için tercih edebilirsiniz. Kamp yapmak için uygun bir yerdir.

Haritada görüntüle

Sığacık bölgesinde plaj az olduğundan dolayı gününüzü bot turu yaparak da değerlendirebilirsiniz. Çünkü bölgede araçla gidilemeyen, el değmemiş, etkileyici birçok koy bulunmaktadır. Bu koyların tadını tekne ya da bot kiralayarak çıkartabilirsiniz. Bu şekilde bir hizmet alacaksanız Harabeler Koyu, Papaz Boğazı ve Taş Ada’yı kesinlikle görmelisiniz.

Similar Posts